Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moosehead

Użytkownik
 • Content Count

  346
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  blisko czakramu - ale nie odczuwam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. udało mi się ustalić tyle: Marka Meeting należała do Florimont SA / Fredy Reymond Neuchâtel, Schweiz; zarejestrowanej 12.7.1940
 2. SzPaństwo, czy ktoś może coś powiedzieć o zegarku marki Meeting? Wyguglanie czegoś graniczy z cudem, ze względu na nazwę... Załączam materiał poglądowy. Ktoś poratuje wiedzą?
 3. A się pochwalę... łupy z bazaru: Damka Favre Leuba Harpoon w automacie i wcale miły budzik Swiza.
 4. Ale wygląda to na wychwyt standardowy, "szwajcarski" - dla mnie, lajkonika. Zauważam też (przez lupę), że piny mocujące tarczę przypięte są niekoszernymi zawleczkami - jakby z kawałków miedzianego drutu. To by mogło wskazywać, że ktoś gmerał przy tarczy. Z jakiego materiału powinna być oryginalna tarcza? Sypnie ktoś proszę mądrością? Poglądem? PS. Jeśli jestem w niewłaściwym dziale, to mnie nawróćcie proszę.
 5. Lepiej na tym sprzęcie nie ujmę chyba. Co by to miało oznaczać/zmieniać w tym przypadku?
 6. No dobra. Trochę już sobie sam odpowiedziałem. Wskazówek już się nie czepiam, nakrętki też nie ;P Już z grubsza wiem, co za zwierz. Ale chętnie wysłucham, co by kto mi miał do opowiedzenia.
 7. O kieszonkach wiem... mało. Tymczasem takie coś w rękach: mechanizm na kluczyk. Na chodzie, jeszcze nie wiem, jakim. Opisane na werku jako W E Harrison, Stockton on Tees. Numer na werku i na kopercie ten sam, na tarczy nic. Wskazówki wyglądają na nieoryginalne, przykręcone jakąś taką dziwną nakrętką. no chyba że sekundowa, wygląda na niebieszczoną. tarcza - nie wiem... ale mechanizm wygląda zacnie. Punce na kopercie już do mnie gadają. Oprócz punc wydrapanych jest kilka "adnotacji": klucz wiolinowy 9-11, klucz wiolinowy 10-12... Moje poszukiwania mechanizmu niewiele dały. Ranfft milczy, Gugle też b. niewiele dają. Co to za mechanizm? Harrisonów jak mrówków, więc ostrożnie podchodzę do ciągnięcia proweniencji z Johnem "Longitude" Harrisonem... Zgodność numeru na mechanizmie i kopercie może być oryginalna? To by dawało pewność co do datowania. No i pytanie: trafiłem na coś fajnego? Coś w połowie fajnego? Fejk/składak/dziadostwo? Uprzejmię proszę o informację...
 8. Taka sytuacja: kolega pokazał ślicznego Zima, rzekomo "firmową pasówkę", czyli taką, do której sam Zim dospawał uszka (nie obracając mechanizmu, więc mamy godz. 12 na prawej). Śliczny jest. Ale ja nie o tym: Otóż zegarek ten zarówno MAŁĄ, jak i DUŻĄ sekundę. Zachodzi pytanie - po co? Skąd taka koncepcja? To miało czemuś służyć? W wersji kieszonkowej tego samego modelu (którą kolega też ma) jest tylko mała sekunda. W tej wersji "pasówkowej" dołożyli czerwoną dużą. (PS. to, że one są niezsynchronizowane, jest raczej efektem wieku) Ktoś mnie może oświecić? Uzupełniająco: nie, to nie jest stoper. nie wiem, jaki to mechanizm - może był uniwersalny, z przełożeniem na małą i dużą sekundę, ale tu ktoś po prostu założył obie? ale nie wygląda to na modyfikację późniejszą, a na rozwiązanie firmowe. Niestety zegarek nie mój, więc nie otworzę i nie sprawdzę.
 9. Dzięki wielkie. fajnie było! Załączam combo wristshot
 10. proponuję jeszcze drugą grupę: "godziny, w których nie ma mnie w domu"... Kolego, nie spamuj forum.
 11. Piękny Black Sea a jak jego dekielek w realu? czy ta rusałka nie jest zbyt, hm, ordynarna?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.