Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

A ja takiego zakupczyłem. Pasek jeszcze biedny ale z takim był, a dzięgów już brak :( . Koronka niestety nie właściwa :( . e49e384d6a907e5c002bf3ae53d94aba.jpg

 

Wysłane z komóry przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie niedziela ale taka kieszonka wpadła "niedzielnemu zbieraczowi"

Jakaś podpowiedź jaki to może być rocznik orientacyjnie z takim precyzyjnym regulatorem,który de facto wyczytałem jest nieudany i nie spełnia swojej roli do końca żeby zasłużyć na miano precyzyjny.

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Fazowane mostki i 3602 pod balansem

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Lata 68-75 ,blizej 75 roku bo chocby pole sekundnika juz nie obniżone a równe z tarczą,machanizm jeszcze frezowane boczki ale juz bez szatonów na balansie i wychwycie,logo okrągłe pod balansen...tak po krótce ;-)

Edytowane przez kchrapek
Nie cytujemy zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rk7000 i jac-st,dzięki za informacje.Postaram sie coś więcej poszukać na temat zegarka ale mam jakiś punkt zaczepienia.Do tej pory znalazłem taki jak mój w google i jeden miał pole sekundowe obniżone a drugi nie ,tak jak mój i przez chwilę pomyslałem,że ten z obniżonym to oryginał a ja trafiłem na coś "garażowego"

Jeżeli ktoś dysponuje katalogiem kieszonek takich byłbym wdzięczny za udostępnienie.

Poczytałem kilka wątków tutaj na forum o Molniach ale tutaj też znalazłem kilka ciekawych rzeczy,może się przyda komuś chyba,że to Koledzy znają już

 

http://cgi.linuxfocus.org/~guido/molnija-pocket-watch/

 

Pozdrawiam

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miły kwarcyk :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rk7000 i jac-st,dzięki za informacje.Postaram sie coś więcej poszukać na temat zegarka ale mam jakiś punkt zaczepienia.Do tej pory znalazłem taki jak mój w google i jeden miał pole sekundowe obniżone a drugi nie ,tak jak mój i przez chwilę pomyslałem,że ten z obniżonym to oryginał a ja trafiłem na coś "garażowego"

Jeżeli ktoś dysponuje katalogiem kieszonek takich byłbym wdzięczny za udostępnienie.

Poczytałem kilka wątków tutaj na forum o Molniach ale tutaj też znalazłem kilka ciekawych rzeczy,może się przyda komuś chyba,że to Koledzy znają już

 

http://cgi.linuxfocus.org/~guido/molnija-pocket-watch/

 

Pozdrawiam

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Ciekawa strona ale nie wszystkie informacje tam zamieszczone są w 100% sprawdzone.

To tak jak zawsze i wszędzie. Na pewno Mołnia pokazana na pierwszych zdjęciach - ta z 1947 nie była produkowana w takiej kopercie jak te nawet rok późniejsze Mołnie.

 

Poza tym -  @jac-st (pozdrawiam :) ) zna Mołnie i ich mechanizmy, tarcze, wskazówki, koronki, kamienie, koperty i tłoczenia na kopertach, wszystko -  tak, że możesz nie szukać katalogów bo i tak nie powiedzą tyle co Jacek  :)

 

 

Dzięki uprzejmości kolegi derywat wpadła dzisiaj do mnie taka Czajka :)

Bardzo fajna i rzadka. Miałem kiedyś  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa strona ale nie wszystkie informacje tam zamieszczone są w 100% sprawdzone.

To tak jak zawsze i wszędzie. Na pewno Mołnia pokazana na pierwszych zdjęciach - ta z 1947 nie była produkowana w takiej kopercie jak te nawet rok późniejsze Mołnie.

 

Poza tym - @jac-st (pozdrawiam :) ) zna Mołnie i ich mechanizmy, tarcze, wskazówki, koronki, kamienie, koperty i tłoczenia na kopertach, wszystko - tak, że możesz nie szukać katalogów bo i tak nie powiedzą tyle co Jacek :)

 

 

Bardzo fajna i rzadka. Miałem kiedyś :D

Roman,dziękuję za dobre słowo( pozdrawiam :-) ),maluczki jestem i staram się tylko coś tam dowiedziec w temacie molniji ;-)...... Kolegę halski7 serdecznie zachęcam do zgłębiania wiedzy w temacie molniji jak i dzielenia się zdobytymi informacjami .Fajnie też po czasie zweryfikowac swoją wiedzę na przykładzie choćby podanej strony ....i okazuje sie że już na poczatku jest "babol" ;-) bo mechanizm 47 ale juz tarcza,koperta i dekiel....57 cirka ebaut ;-).Przyznaję jednak ze i ja kiedys z tej strony wiele wyczytałem. Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman,dziękuję za dobre słowo( pozdrawiam :-) ),maluczki jestem i staram się tylko coś tam dowiedziec w temacie molniji ;-)...... Kolegę halski7 serdecznie zachęcam do zgłębiania wiedzy w temacie molniji jak i dzielenia się zdobytymi informacjami .Fajnie też po czasie zweryfikowac swoją wiedzę na przykładzie choćby podanej strony ....i okazuje sie że już na poczatku jest "babol" ;-) bo mechanizm 47 ale juz tarcza,koperta i dekiel....57 cirka ebaut ;-).Przyznaję jednak ze i ja kiedys z tej strony wiele wyczytałem.

Dzięki,moja wiedza na temat zegarków jest

mała póki co ale mam nadzieję,że sie to zmieni wkrótce.Mam już kilka kieszonek amerykańskich ale sowiecka dopiero pierwsza.Chętnie zgłębie wiedzę nt. Molniji,póki co liczę na pomoc forumowych kolegów.Czekam na kilka SU 3602 mechanizmów na których chciałbym popraktykować rozbiórkę,czyszczenie i oliwienie.Na razie czytam oraz oglądam tutoriale.Myslę,że dobry na start dla początkującego ze względu na rozmiar mechanizmu i wydaje się prosty.

Zaciekawiły mnie posty Kolegów wocio19 i Jarosław-pierwsze amatorskie czyszczenie ,na pewno będą pomocne.Również na stronie kwestiaczasu.pl jest fotorelacja z czyszczenia Tissota.

Dzięki za komentarze i informacje.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,moja wiedza na temat zegarków jest

mała póki co ale mam nadzieję,że sie to zmieni wkrótce.Mam już kilka kieszonek amerykańskich ale sowiecka dopiero pierwsza.Chętnie zgłębie wiedzę nt. Molniji,póki co liczę na pomoc forumowych kolegów.Czekam na kilka SU 3602 mechanizmów na których chciałbym popraktykować rozbiórkę,czyszczenie i oliwienie.Na razie czytam oraz oglądam tutoriale.Myslę,że dobry na start dla początkującego ze względu na rozmiar mechanizmu i wydaje się prosty.

Zaciekawiły mnie posty Kolegów wocio19 i Jarosław-pierwsze amatorskie czyszczenie ,na pewno będą pomocne.Również na stronie kwestiaczasu.pl jest fotorelacja z czyszczenia Tissota.

Dzięki za komentarze i informacje.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Zachęcam,molnija do własnego serwisu bardzo wdzięczna kobitka ;-) Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża, szeroka, łatwo sie oliwi :) Też od niej zaczynałem


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy - łatwo sie oliwi?  :)

Gusta są różne :D :D Ja wolę te mniej szerokie :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tylko ta różnica w "oliwieniu" mnie nurtuje  :D

Nie mam doświadczeń :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że trudniej przesadzić z ilością oleju :) o co w damkach na przyklad nie trudno


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że trudniej przesadzić z ilością oleju :) o co w damkach na przyklad nie trudno

To kol. też się zajmuje naprawami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy bardzo więc i w tym dziale go zaprezentuje :-) Blonex mój najładniejszy :-)

post-70077-0-30415000-1517654639_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kol. też się zajmuje naprawami ?

A tam naprawami..., troche tam sie dłubie :) Jakieś małe smarowanko, czyszczonko paru części to tak. Poza tym jeszcze sie ucze :) Wie ktoś może, czy prawa autorskie do podręcznika zegarmistrzostwa Podwapińskiego wygasły?


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam naprawami..., troche tam sie dłubie :) Jakieś małe smarowanko, czyszczonko paru części to tak. Poza tym jeszcze sie ucze :) Wie ktoś może, czy prawa autorskie do podręcznika zegarmistrzostwa Podwapińskiego wygasły?

Można znaleźć na internetach do pobrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie takie dwa wpadły

 

rakieta fajna  gratki   :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - o co chodzi z tym napisem na deklu "Series 1" ?? 

tyle wiem, że wersja eksportowa zegarka, ale jakby ktoś coś napisał więcej o tym deklu to będzie super :)

 

 

post-43196-0-98334900-1517678960_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.