Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jac-st

Użytkownik
 • Content Count

  636
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Początkujący

About jac-st

 • Birthday 05/25/1964

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  Molnija i inne ruskie choć nie tylko.
 1. I może jeszcze taka ciekawostka w nawiązaniu do pierwszych salutów i corteberta.W pierwszym okresie produkcji, do 2go kwartału 1947 mozna spotkac choć bardzo rzadko mechanizmy z balansem a la cortebert. Inne rozmieszczenie śrubek wyważających na kole balansowym,inny kołek mocujacy włos w mostku ,włos breguetowski a nie prosty......taki więc jak w cortebertach. Zapewne większość tych balansów z pierwszych Salutów z biegiem czasu zostało wymienionych w naprawach na "molniowskie" i znikoma ich ilość przetrwała w Salutach.Warto też dodać że najwcześniejsze mechanizmy nie miały logo 2giej moskiewskiej a oznaczenie ilosci kamieni i kalibru bylo bardzo pracyzyjnie wybite co widać na załączonej fotce .....To tylko ciekawostka w nawiązaniu do świetnej roboty kolegi Przemka [emoji3]
 2. Brawo,świetna robota !:-) Jedna tylko mała korekta...Iskry to lata produkcji 1955-57 ;-)
 3. Skóra jak na tyle lat w b.dobrym stanie ,nie spękana ani się nie rozłazi ze śladami użytkowania ,srodek trzyma sie w kupie ;-).Trafił się pod płotem na Kole ,jako niesprawny w śmiesznej cenie,wystarczyło kilka kropelek tu i tam i ruszył :-)
 4. Trafił się podróżny w skórze 1-61....ładna rzecz z duszą ;-)
 5. Wpadł stoperek,nic wielkiego ale z pudełkiem , papierem i w zacnym stanie zawsze coś ;-)
 6. Były Roman,były ....niestety u nas trudno dostępne więc można tylko pomarzyc...... Wysłane z mojego HUAWEI MLA-L01 przy użyciu Tapatalka
 7. Do pasówek ok i tu się zgodzę bo łatwiej dobrać koronkę 0,9 i sam czasem przegwintowywałem z 1.2 ;-) .
 8. Szczerze mówiąc pierwsze słyszę bo przeciez nie da sie na to nakręcić oryginalnej koronki.Ale to już inny wątek więc nie kontynuuję tu tematu.
 9. Taka okolicznościowa Molnija ,kryta, nawiązująca do dużych molniji kolejowych.Wydana na okazję 100 lecia transsyberyjskiej magistrali kolejowej.Czyli 1991 rok.Jeszcze nie "rosyjska" bo mechanizm sygnowany SU ale jakość juz prawie.Szkoda że do takiej okolicznościowej nie dopieszczali już mechanizmu.
 10. Dodam tylko ze nie zawsze 394 pasuje i 395 było doszlifowywane i potem oczywiscie wklejone.Mówimy o szkiełku bo pleksę łatwiej dopasować i wcisnąć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.