Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

A to moje pierwsze "okazy".

1. Raketa(mógłby ktoś coś bliżej mi o niej powiedzieć, tzn. oprócz oczywistości;) ). Niestety jest na dzień dzisiejszy niesprawna... zegarmistrz stwierdził, że wyłamany jest ząbeg w zębatce, zegarek nie idzie dalej jak do 14.45:/ Bardzo mi zależy na jego naprawie, bo to piękny model, ale koszt naprawy może przewyższyśc jego wartość ponad dwukrotnie:/ Za to jest piękna...

 

dsc00831malajp7.th.jpgthpix.gif

 

2. Odziedziczona po dziadku Slawa, aż się łezka w oku kręci. Nareszcie wygląda jak trzeba.

 

slavagz8.th.jpgthpix.gif

 

3. Pobieda z 1950, ładnie zachowana, cyka że hej!

 

pobiedamalawa9.th.jpgthpix.gif

 

4. Kolejna, tym razem dużo młodsza Pobieda o czarnej tarczy.

 

pobiedaczarnarn6.th.jpgthpix.gif

 

5. Staaaary Kłos wymagający jeszcze dużo pracy...ale dla niego warto.

 

klosmo4.th.jpgthpix.gif

 

To na razie byłoby na tyle. Z całą pewnością kolekcja będzie rosła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie Ci zaczyna się kolekcja, powodzenia w dalszych zakupach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, bomba i to atomowa;) Jest świetna, ale już dziś wysłałem do naprawy, bo niestety nie do końca sprawna, no i wieczny kalendarz taki wieczny nie jest- tylko do roku 2000;) Ale najbardziej dumny jestem ze Slawy, chodzi jak marzenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, bomba i to atomowa;) Jest świetna, ale już dziś wysłałem do naprawy, bo niestety nie do końca sprawna, no i wieczny kalendarz taki wieczny nie jest- tylko do roku 2000;) Ale najbardziej dumny jestem ze Slawy, chodzi jak marzenie:)

 

gdybyś miał jakieś problemy z częściami do tej rakiety to daj znać być może znajdę (mam taki mechanizm w proszku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdybyś miał jakieś problemy z częściami do tej rakiety to daj znać być może znajdę (mam taki mechanizm w proszku)

 

Oooo widzisz:) Właśnie wracam z poczty, wysłałem go sprzedawcy, żeby doprowadził go do porządku, bo wysłał mi niesprawny, niezgodny z opisem:/ Ale zobowiązał się go naprawić, to bardzo uczciwy człowiek. Ale jeśli jego zegarmistrz nic nie poradzi to będę Cię prosił o pomoc:) A możesz coś więcej napisać mi o tym zegarze, oprócz oczywistości?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm o średnicy 26 mm 17 kamieniowy f = 18000 A/h, produkowany od latach 80 w ZSRR (wzorowany na Oriencie "patelni") do czasów współczesnych w Rosji. Istniało przynajmniej kilkanaście wersji różniących się wzorem tarczy i kolorem wskazówek. Produkowane były w wersji cyrylica i eksportowej (latin). Mechanizm używany był w różnych modelach day-date głównie dużej linii ale także w tzw. telewizorkach.

więcej do pooglądania:

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potężne dzięki za te informacje:) A da się wprawić weń "aktualny wieczny kalendarz"? Jest to to jeszcze w produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potężne dzięki za te informacje:) A da się wprawić weń "aktualny wieczny kalendarz"? Jest to to jeszcze w produkcji?

 

Najbardziej aktualny kalendarz widziałem do 2012 roku a z przekładką nie ma najmniejszego problemu - problem to znaleźć taki pierścień!

 

właśnie znalazłem zdjęcie takiej:

 

wrkt0309-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ta ostatnia, do roku 2012 to jest już produkcja rosyjska. Wg. mnie nie ma co szaleć żeby rok był aktualny, bo zazwyczaj pamięta się jaki mamy rok i uwierz mi, nie będziesz na tę informację patrzył. Szczerze to jak ustawiam zegarek rano żeby go założyć to nawet nie zmieniam w nim daty, bo tylko bym się nakręcił koronką, a następny dzień i tak jego nie założę (nie pamiętam dwóch dni pod rząd z jednym zegarkiem :P , ale takie miesiące pamiętam :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ta ostatnia, do roku 2012 to jest już produkcja rosyjska. Wg. mnie nie ma co szaleć żeby rok był aktualny, bo zazwyczaj pamięta się jaki mamy rok i uwierz mi, nie będziesz na tę informację patrzył. Szczerze to jak ustawiam zegarek rano żeby go założyć to nawet nie zmieniam w nim daty, bo tylko bym się nakręcił koronką, a następny dzień i tak jego nie założę (nie pamiętam dwóch dni pod rząd z jednym zegarkiem :P , ale takie miesiące pamiętam :( )

 

Krzysiek ma rację - wystarczy ustawić górny pierścień tak aby zgadzał się z dniami miesiąca w tabelce! oraz oczywiście datownik :( i nie przejmować się rokiem z dolnego pierścienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, nie bijcie! to szwajcar na 100%, tylko co to za marka?

post-3565-0-70731800-1331075818.jpg

wiem wiem że zdjęcie kapowate, ale gryzie mnie co to za zegarek kupiłem? :P a nóż się okaże że ktoś domyśla się/wie co to jest?

nazwa jest dłuższa, może longines? wskazówki są charakterystyczne, pogrubiane na końcu, czyli wskazuje lata 30-40, koperta również z tamtego okresu, jedynie ta nazwa no...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakiety cudeńka, a pobiedy... eeehhh. Robert albo inni powiedzcie o co chodzi z tymi dziurkami na tarczy jak od kołków na pierwszej z Pobied, między 11 a 12 i 5 a 6?


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rakiety cudeńka, a pobiedy... eeehhh. Robert albo inni powiedzcie o co chodzi z tymi dziurkami na tarczy jak od kołków na pierwszej z Pobied, między 11 a 12 i 5 a 6?

to mocowanie nóżek od tarczy które przeszło na drugą stronę...

Robert, ani mi nie pokazuj tej czarnej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek od kwarcowej Rakiety wygląda jak "superprodukcja lat '90"... Niezłe tło z dyskietką...


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek od kwarcowej Rakiety wygląda jak "superprodukcja lat '90"...

 

Bo nią jest... :P Mam bransoletę z logo Poljota, ale nie pasuje do tego egzemplarza - za duże ogniwa.

A taką samą bransoletę jak ta miałem w swoim pierwszym zegarku z melodyjkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na dorocznym pchlim targu wyrwalem takie cudo (w przeliczeniu za 40 zl). Co to za mechanizm? Poljot 2616?:

 

9575ef34bea6a468.jpg

480a12a7d21bc5df.jpg

24b749e25a1f1a4d.jpg

 

Zdjecie zegarka ciemne, bo juz zmrok zapadal:

 

e0dce576ab4cf403.jpg

 

Eksportowa wersja Poljota w stalowej kopercie - skusilo mnie to "all stainless steel" - w ogole material i wykonanie kopert to pieta Achillesowa radzieckich zegarkow IMO.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no... 30 kamyczków toż to klasyka... Ale co się stało z iglicą regulatora prędkości? Mnie się zdaje czy ułamana?


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, no... 30 kamyczków toż to klasyka... Ale co się stało z iglicą regulatora prędkości? Mnie się zdaje czy ułamana?

 

zdaje Ci się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze 3 miesiące leżał w szufladzie czekając na odwiedziny u clockmastera..

 

PICT0181.jpg

 

wreszcie czysty to prezentuję :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdaje Ci się.

że to klasyka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.