Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Komorniku to nie "faire" :evil:

A ja uzupełnie pm fotkami :twisted: :twisted:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komorniku to nie "faire" :evil:

A ja uzupełnie pm fotkami :twisted: :twisted:

 

Ja zaoferuję leprzy towar 8)

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie w jakiej kopercie był oryginalnie ten zegarek? Myślałem, że w krabie, ale na to ma za małą tarczę...

d730cc95d7dabbcfm.jpg8b101602c8ef699dm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAN89R...

....sorry Winettou, ale masz stosunkowo blade pojęcie o złoceniu sovietów. Trawiłem ten badziew ładnych parę lat, a sypało się kiedyś koperty w kwas wiadrami. Oczywiście przedtem trzeba było każdy zegarek rozkręcić żeby......wyrzucić wszystko oprócz koperty :lol:

Kilka uwag:

12,5 to bardzo popularne złocenie, szczególnie w damkach.

25 mikronów nie ma i nie było nigdy w ruskach a 50 to chyba nawet w kosmosie :D !!!

Czasem złocono 20 mikron z okładem, czyli 20+ lub 20<

Mnóstwo zegarków z bitym samym "au", to tłuste dwudziestki, pod warunkiem, że są to dość stare kacapy, no i trzeba trochę wiedzy żeby bezbłędnie ocenić czy to 20 mikron.....

 

......no i tak mi zostało do tej pory!- Kolekcjonuję tylko złocone ruski ;) !!!

pozdrówka Jan i reszta zboków mnie podobnych :D


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moją wypowiedz prosze traktowac jako uniwersalna :lol:

 

 

a 12,5 to dziwolag nie dlatego że żadko spotykany tylko - to takie złocenie ni przypioł ni przyłatał - to jakby w warzywniaku poprosić o 4 i pół jabłka zamiast o 5

 

jutro postaram sie zrobic jakies foto au 25 :wink:

 

p.s. to że czegoś nie przetopiłes nie oznacza ze to nie istniało albo nie istnieje


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja swoje wypowiedzi opieram na faktach a nie na blady pojeciu

 

i sie jutro zdziwisz bo zrobie zdjęcia tego co jest u mnie w szufladach, czyli au25 - mam damskie i meskie

 

a 12,5 to dziwolag nie dlatego że żadko spotykany tylko - to takie złocenie ni przypioł ni przyłatał - to jakby w warzywniaku poprosić o 4 i pół jabłka zamiast o 5

 

A gdzie widziałeś ruska z 50au? Był to jakiś przedwojenny czy coś nowszego?

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz
moją wypowiedz prosze traktowac jako uniwersalna :lol:

 

 

a 12,5 to dziwolag nie dlatego że żadko spotykany tylko - to takie złocenie ni przypioł ni przyłatał - to jakby w warzywniaku poprosić o 4 i pół jabłka zamiast o 5

 

jutro postaram sie zrobic jakies foto au 25 :wink:

 

p.s. to że czegoś nie przetopiłes nie oznacza ze to nie istniało albo nie istnieje

 

 

Nie do końca - dość często złocenie 12,5 trafia się na Wostokach - tych z małym sekundnikiem i datą, oraz na płaskich "de luxe"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

A tak przy okazji złocenia !!

 

Na Cornavinach widziałem albo bite Au10 / Au20, a czasem 22K Gold Plated -czy ktoś wie co w praktyce oznacza to drugie (poza złoceniem 22 karatowym złotem :wink: ) Ile taka powłoka ma mikronów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może chodzi o platerowanie czyli powlekanie :lol: :wink:


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...u wytapiacza widziałem bo się chwalił na cały rynek że ma taką kopertę - wygladało to na jakiegoś kirowskiego, miało jeszcze śladowe częsci werku... a tarcza zeszlifowana.


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... o k..urde chyba musze przeprośić - bo wziołem te moje au 25 i doszedłem do wniosku z lupa w oku że to jednak 12,5 - widac cały czas się myliłem i to przez jakieś 2 lata

 

za wprowadzenie w błąd przepraszam w szczególności Dreda za moja zajadłość :oops:


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pryszcz! Znam takich, co są święcie przekonani o tym, że mają zegarki powlekane 125 mikronów (zamiast 12,5) :lol:

Odnośnie "platerek"- ruscy nie złocili tą metodą, natomiast robili to szwajcary i szkopy i jest to warstwa z reguły 20 mikron, tyle że kiepskiego złota. Rosjanie używali do tej roboty złota najwyższej próby!!!

- Grubo, grubo powyżej 900 (tzw. dentystyczne)


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkiem są chyba Cornaviny, zapewne dlatego, że szły na zamówienie na zachód i pewnie takie było życzenie zamawiającego.

Komornik,- nie ma (w cyfrach) wyższego złocenia jak 20 m., natomiast 20stka 20stce nierówna, coś o tym wiem!


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Wyjątkiem są chyba Cornaviny, zapewne dlatego, że szły na zamówienie na zachód i pewnie takie było życzenie zamawiającego.

Komornik,- nie ma (w cyfrach) wyższego złocenia jak 20 m., natomiast 20stka 20stce nierówna, coś o tym wiem!

 

To że było używane złoto wysokiej próby nie jest akurat specjalnei fajne, bo ono jest bardziej miękkie. Grubsza warstwa sztarcza na tyle samo, co cieńsza bardziej "przemysłowego" ;-)

 

A "gold plated" to, jeśli można zastosować terminologię z innych branż metalurgicznych, oznacza formowanie na gorąco z warstw materiału. Bierzesz arkusz mosiadzu, naklejasz na niego przemysłowo cieńszą blaszkę złota, i całość na gorąco tłoczysz w formie. Dosyć skomplikowane technologicznie, zwłaszcza przy tak małych elementach. Tylko że ja sie na technologii produkcji kopert nie znam :-) Tak się robi pancerze, ale pewnei jest analogia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mod moglby wydzielic debate o zloceniu z tematu o nowych nabytkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ona dziś wpadła mi w ręce :wink:

Przyokazji pytanko/niema ktoś wałka z koronką/ :?:

 

27d9a4fc91fa6aa1.jpg

eb9ebe3e8d26b82c.jpg

:lol:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też zaszalałem za całe sześć zeta :lol: dwa sikory, przy okazji zapytam dlaczego ta Raketa nie ma nigdzie zapisanych jewelsów ? :evil:

 

Raketa

post-15779-0-41133400-1330708190.jpg

 

Stoper

post-15779-0-19024200-1330708192.jpg

 

Спасибо Друзья 8)


pozdrawiam

Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

na rakietach od czasu werku 2609.HA nie piszą kamieni. Twoja rakieta ma na 99% 19 kamieni. Starsze modele z werkiem 2609 (bez literek HA) miały zwykle na tarczy podaną liczbę kamieni - odpowiednio 16,17,21. Czasem trafiają się też 2609.HA z 18 albo 17 kamieniami - z początku lat '90 kiedy fabryka cięła koszty (werki zwykle "żółte" - bo płyty nie były chromowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na rakietach od czasu werku 2609.HA nie piszą kamieni. Twoja rakieta ma na 99% 19 kamieni. Starsze modele z werkiem 2609 (bez literek HA) miały zwykle na tarczy podaną liczbę kamieni - odpowiednio 16,17,21. Czasem trafiają się też 2609.HA z 18 albo 17 kamieniami - z początku lat '90 kiedy fabryka cięła koszty (werki zwykle "żółte" - bo płyty nie były chromowane).

 

właśnie go otwarłem , pisze 2614.H , czyli ma 19 kamieni ? :?


pozdrawiam

Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek, od dzis u mnie. Półroczny, zero śladów uzywania, wszelkie kwity i pudełko, dodatkowy pasek oryg. silikon VE. Za dobra cene, od klubowicza. I'm happy :D

post-2988-0-76411700-1330708261.jpg

post-2988-0-20253100-1330708263.jpg

post-2988-0-87792700-1330708264.jpg

post-2988-0-56696000-1330708266.jpg

post-2988-0-76148000-1330708267.jpg


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz
na rakietach od czasu werku 2609.HA nie piszą kamieni. Twoja rakieta ma na 99% 19 kamieni. Starsze modele z werkiem 2609 (bez literek HA) miały zwykle na tarczy podaną liczbę kamieni - odpowiednio 16,17,21. Czasem trafiają się też 2609.HA z 18 albo 17 kamieniami - z początku lat '90 kiedy fabryka cięła koszty (werki zwykle "żółte" - bo płyty nie były chromowane).

 

właśnie go otwarłem , pisze 2614.H , czyli ma 19 kamieni ? :?

 

 

No, na bank 19 kamieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na rakietach od czasu werku 2609.HA nie piszą kamieni. Twoja rakieta ma na 99% 19 kamieni. Starsze modele z werkiem 2609 (bez literek HA) miały zwykle na tarczy podaną liczbę kamieni - odpowiednio 16,17,21. Czasem trafiają się też 2609.HA z 18 albo 17 kamieniami - z początku lat '90 kiedy fabryka cięła koszty (werki zwykle "żółte" - bo płyty nie były chromowane).

 

właśnie go otwarłem , pisze 2614.H , czyli ma 19 kamieni ? :?

 

 

No, na bank 19 kamieni

Dziekuję za wyjaśnienie :D

pozdrawiam

Marek


pozdrawiam

Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.