Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość AdamB

monster vs skx007 vs seiko fff & NY0040

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie taki sam jak w Seiko 5, czyli wół roboczy 7S... W moim przypadku każde Seiko z tym mechanizmem robiło +/- 10s na dobę co jest zadowalającym wynikiem. Miałem Seiko SRP275 na 4R36 które robiło 5s na dobę. Dodatkowo miało stop sekundę i możliwość dokręcania, o ile druga opcja jest dla mnie zbędna to stop sekunda fajna rzecz.

 

hmmm... sądziłem że w SKX007K2 jest lepszy mechanizm niż w zwykłej "5". Skąd w takim razie taka różnica w cenie między tymi modelami jeśli mechanizm jest identyczny, szkiełko utwardzane. Jedyną różnicę "jakościową" widzę w tym wypadku tylko w bransolecie która jest z pełnych ogniw w przypadku SKX007K2?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta kolego tutaj masz WR200 z ISO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ja bym uporządkował Seiko według takiej kolejności, jakość wykonania (modele do 1k PLN)

 

1 Seiko Diver

2 Seiko 5 Sports

3 Seiko 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uporządkował Seiko według takiej kolejności, jakość wykonania (modele do 1k PLN)

 

1 Seiko Diver

2 Seiko 5 Sports

3 Seiko 5

 

Seiko 5 Sports czym w takim razie przebija zwykłe Seiko 5? Też WR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Tak miałem na myśli WR, ale chodzi również o ogólną jakość wykonania. Moim zdaniem japońce Seiko/Orient/Citizen są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o zegarki do 1k PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem że cały czas mówimy o automatach. Jak się mają do tego Seiko kwarcowe? Słyszałem że są dużo dokładniejsze od automatycznych, no i przede wszystkim lżejsze i cieńsze :)

 

Tak miałem na myśli WR, ale chodzi również o ogólną jakość wykonania. Moim zdaniem japońce Seiko/Orient/Citizen są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o zegarki do 1k PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Do tego zestawienia należy dodać Citizena NY0040. Kupiłem ten zegarek zachęcony opiniami ptaka i Sevena. Muszę powiedzieć że jest to idealna alternatywa dla Seiko i mniejszego brata Ny2300. Poniżej plusy i minusy:
- zajefajna czarna tarcza
- czarne tło datownika
- koronka na 4
- 20 mm lug width
- satynowany bezel i górne powierzchnie uszy
- szkło poniżej bezela
- obwódki aluminiowe wokół wskazówek i indeksów

Minusy:
- brzydki dekiel, tsunami od Seiko wyglada lepiej

- sprzedawany przeważnie na gumie, z doświadczenia wiem że lepiej kupować zegarki na stali

- bezel chodzi topornie, Seiko SKX i Monster biją na głowę Citizena.

 

Poniżej zdjęcie IMO dwóch najlepszych zegarków jakie miałem/mam (nie mam talentu do robienia zdjęć):

 

14820377868_0c18f85e9f_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie jestem posiadaczem ani SKX007 ani monstera, ale przymierzam się do kupna i zdecydowanie będzie to 007. W mojej subiektywnej ocenie jest dużo ładniejszy. Chociaż nie mówię, że monster mi się nie podoba, po prostu u mnie wygrywa 007. Ktoś wspominał o samuraju, faktycznie jest ciężko kupić gdyż występuje już tylko na rynku wtórnym no i cena za używany egzemplarz będzie sporo przekraczała cenę, za nówkę 007, także to już inny pułap cenowy. Tak w ogóle szkoda, że nie można zobaczyć w 007 mechanizmu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ale tam nie ma czego oglądać, mechanizm 7s26/36 jest brzydki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze wrzuce takie porównanie

 

6epwn6.jpg
5a55iu.jpg

15hy53l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie ma czego oglądać, mechanizm 7s26/36 jest brzydki ;)

Ja tam lubię pooglądać jak coś się "rusza" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Miałem 007 a teraz mam NY 0040 i citizen zabija czernią tarczy, czarnym datownikiem i koronką na 8 ale bezel jest tragiczny 60 klikowy taki jak w zabawce jakiejś  :(  w każdym razie zostaje ze mną na zawsze  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem m.in. Seiko SNZH55K1 i po 1,5 roku regularnego używania jestem z niego bardzo zadowolony. Jest to ładny, dokładny, praktyczny zegarek, któremu ładnie i na pasku i na bransolecie. Bardzo ładnie wygląda gra światła odbijanego na tym zegarku. Dorobiłem się kilku rys na szkle po upadku zegarka i poza tym, nie zauważyłem żadnej innej od użytkowania. Rozmiar zegarka jest też idealny - w sam raz.

Mam również monstera i jak Kolega wyżej pisał, jest świetny, ale jako drugi zegarek.. Na co dzień SNZH55K1 a jak trzeba, Monster poprawia humor.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało wtrącę - na uwagę zasługuje tutaj też mniej popularne Seiko SKZ 323 albo 325, bądź 327, miałem Monstera i SNZH57 - to świetne zegarki ale umywają się do Stargate, wykonanie i wyprofilowanie koperty to mistrzostwo świata... pomimo nieco większych rozmiarów niż monster i "fff" na nadgarstku leży dużo lepiej.

Jest też nowa wersja Stargate:

http://yeomanseiko.com/2014/03/27/seiko-stargate-ii-srp493k/

 

60fccab7.jpg

 

7e47d358.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie bardzo spodobał się monsterek. Zatem zmieniłem pasek na bardziej delikatny i kobiecy (biały) i pomimo dość wątłego nadgarstka wygląda świetnie i prezentuje się bardzo dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Monster bardzo mi się podoba. Ma w sobie takie połączenie elegancji z drapieżnością. To będzie mój następny zakup, a miało już nie być zakupów zegarkowych u mnie ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata temu miałem podobny dylemat, zdecydowałem się na black monstera i jestem z niego bardzo zadowolony. Noszę go na co dzień na zmianę z dwoma innymi zegarkami. Przy poszukiwaniach divera 007 skreśliłem już na samym początku, gdyż zupełnie nie podobały mi się wspomniane wyżej "placki" lumy, które moim zdaniem szpecą. Na początku monster wydawał się bardzo ciężki, ale to szybko minęło i bardzo szybko się przyzwyczaiłem. Pomimo sporych rozmiarów, średnica szybki jest "standardowa" więc nie uważam żeby jakoś szczególnie przesadnie rzucał się w oczy.  

 

Edit: Nadgarstek mam 16,5 cm i monster leży bardzo wygodnie na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Monsterka mam od dwóch tygodni, 007 miałem krótko i sprzedałem, za surowy był. Nowy monster zaskoczył mnie punktualnością, noszony na ręku cały czas robi jakieś -10 sekund na tydzień  :)  Bransoleta dobrze układa się na ręku, nie szczypie, i ma precyzyjne zamknięcie. Troszkę martwię się o bezel, jest narażony na ryski  :(  Szkło jest wypukłe, czego na zdjęciach nie widać i to zmienia troszkę obraz tarczy. Ogólnie zegareczek jest bardziej biżuteryjny niż 007 lub NY040. Zastanawiam się, czy nie dokupić sobie na lato pomarańczki :wub: 

 

20141213_224349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało wtrącę - na uwagę zasługuje tutaj też mniej popularne Seiko SKZ 323 albo 325, bądź 327, miałem Monstera i SNZH57 - to świetne zegarki ale umywają się do Stargate, wykonanie i wyprofilowanie koperty to mistrzostwo świata... pomimo nieco większych rozmiarów niż monster i "fff" na nadgarstku leży dużo lepiej.

Jest też nowa wersja Stargate:

http://yeomanseiko.com/2014/03/27/seiko-stargate-ii-srp493k/

 

60fccab7.jpg

 

7e47d358.jpg

Stargate to faktycznie dobrze wykonany zegarek wt ym budżecie , dosyć cieżko juz jednak dostępny .

Nowy jak dla mnie wyglada juz trochę gorzej , łupka nad datą i indeksy .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.