Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mario591

Problem żółkniejących, BIAŁYCH G-SHOCKÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałem jakiś rok temu białego G-Shocka serii DW-6900 i po jakiś 2 miesiącach użytkowania pasek zrobił się żółty a koperta jakoś się trzymała. Dużo słyszałem opinii na temat problemów z żółknięciem białych zegarków ale spotkałem się też z opiniamii, że nie żółkną. Czy to zalezy od modelu ? Widziałem niektóre zegarki są pokryte jakby cieńką warstwą lakieru, czy to może zapobiec żółknięciu. Pytam się bo znowu mam dylemat czy kupić zegarek BIAŁY (bo jednak super się prezentuje) w wersji CASIO GR-8900A -7ER czy może czarny w wersji GD-100GB-1ER i zaoszczędzić sobie zabawy w przebarwienia. Najlepiej, jakby wypowiedzieli, się użytkownicy posiadający już takie białe cacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Biale zegarki predzej czy pozniej i tak zolkna rowniez te lakierowane, rowniez sa bardzo podatne na zabrudzenia i zabarwienia. Jesli odpowiednio czesto czyscimy bialy zegarek tym dluzej on zachowa swa biel ale nie do konca pielegnacja rozwiazuje ten problem. Otoz biale przedmioty zolkna od promieni slonecznych, niewentylowanych pomieszczen, od grzejnikow cieplnych no i tez od samego noszenia na rece szczegolnie w lecie.

 

W bialych G-SHOCKach najszybciej sie brudzi/zolknie szlufka oraz wewnetrzna czesc paska - te elementy sa jakby z aksamitnego tworzywa i od nowosci widac ze nie sa idealnie biale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wyjaśnia fakt dlaczego w moim DW-6900 pożółk mi pasek a koperta była jeszcze w dobrym stanie. Hmmm choć strasznie mnie kusi ten biały kolor to chyba będę musiał jednak z niego zrezygnować....chociaż dzisiaj dostałem e-mail od dystrybutora i pisał, że nie miał do tej pory takich przypadków ale co ma pisać, jeśli ma takie w ofercie i chce je dalej sprzedawać. Poniżej zamieszczam tą odpowiedź od importera:

 

"Do tej pory nie mieliśmy żadnych reklamacji dotyczących przebarwień pasków. Jeżeli chodzi o białe modele, to GR-8900A-7ER ma lakierowany pasek, podobnie jak model GA-100A-7AER, natomiast GA-100B-7ER oraz GA-120A-7AER posiadają paski matowe. Wydaje się, że mniej powinny się brudzić paski lakierowane, ale oczywiście wszystko zależy od tego, na jakie środowisko są narażone. Co do sposobów czyszczenia to polecamy ciepłą wodę np. z mydłem, ewentualnie wodę utlenioną."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Kazdy importer/sprzedawcajacy bialy zegarek nie uzna reklamacji z powodu: zolkniecia, zabrudzenia, odbarwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDomyślam, się, że na tej podstawie by nie uznali reklamacji ale w tym pytaniu chodziło bardziej o to czy mieli chociaż sygnały od klientów, że takie coś ma miejsce i występują przebarwienia na zegarku. No ale podejżewam też, że grono ludzi zdaje sobię sprawę, że to nie podlega reklamacji i po prostu tego nie zgłasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że gdyby dystrybutor / sprzedawca nawet codziennie otrzymywałby reklamacje z powodu żółknięcia białych zegarków, chcąc sprzedać kolejne i tak twierdziłby, iż taki problem nie występuje. Business is business; przykre, ale jakże rzeczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym problem Panowie, przecież do większości modeli istnieją w sprzedaży akcesoria zamienne(paski, bezele), więc jak raz na kilka lat trzeba będzie taki wymienić to nie jest to duży koszt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no pewnie, że raz na kilka lat to nie szkoda a nawet trzeba by wymienić. Ale chodzi o to, że te paski żółkna w szybkim tempie...kiulka miesięcy i już. Poza tym żółknięciu nie podlegają tylko same paski ale też koperta a tego już raczej tak łatwo nie wymienimy jak zwykłego paska czy bezela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego DW-6900CS-7ER w lakierze mam juz 2 lata i nie zauważyłem żeby zacząć żółknąć, może minimalnie, no i oczywiście lekkie odbarwienia paska i starcie lakieru na bezelu.Ale ogólnie nie narzekam i kupiłym go po raz drugi.

A że żółknie koperta? pierwszy raz słyszę. A nawet jeśli tak to w czym to przeszkadza skoro masz ja schowana pod bezelem.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale używasz zegarka normalnie, czyli nosisz cały czas czy od święta. Bo widziałem już kilka białych nawet lakierowanych i tak żółkły i tak, ale spotkałem się też z opiniami, że nie ...tak jak Ty. Nie wiem czy to może zależy od kraju w którym zostały wykonane. Bo słyszałem, że część robiona jest w Chinach a część w Japonii czy USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli białe żólkną.... cóż..... być może od razu należy zakupić zółtego g-shocka, też ładny :)


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały GD-100 noszony intensywnie całe poprzednie lato (prawie codziennie lipiec, sierpień, wrzesień) i żółknięcia żadnego nie zauważyłem (oprócz matowej szlufki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale używasz zegarka normalnie, czyli nosisz cały czas czy od święta. Bo widziałem już kilka białych nawet lakierowanych i tak żółkły i tak, ale spotkałem się też z opiniami, że nie ...tak jak Ty.

 

Mario591 aktualnie nie nosze go ciagle bo nie jest to mój jedyny sikor, ale był testowany przy każdym rodzaju odziezy w każdej porze roku, zarówno w zimie jak i pełnym słońcu, także nie nosze go od święta tylko jest moim codziennym "roboczym" zegarkiem. Jedyne co to nie brałem go na plaże i do morza (na basen brałem) bo było mi troche szkoda.

post-42578-0-74368000-1335970424_thumb.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-42578-0-61893200-1335970349_thumb.jpg

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wczesniej nie ma przebarwień. Ale tą fotke robiłem przy okazji pokazania ścierania sie lakieru na kopercie, troszkę widać ale ogólnie nie jest źle, tzeaba sie przypatrzeć z małej odległości żeby to zobaczyć.

 

Poza tym nie uważam, żeby droższe G wyby wykonywane z lepszych materiałów czy pokrywane innym/lepszym lakierem.

 

Btw ja myslę teraz znowu nad jakims kolorkiem m.in. nad GRX-5600A-4ER lub G-9100R-4ER (juz trudno dostepny w dobrej cenie)


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nieco z innej beczki- chodzi mi o lakierowane g shocki, niekoniecznie białego koloru. Czy ta lakierowana powierzchnia to jest jakaś powłoka, czy po prostu błyszczący plastik? I jak u nich z matowieniem? Czy przy normalnym użytkowaniu jest to zauważalne, czy jest to kwestia otarć itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Mam pytanie nieco z innej beczki- chodzi mi o lakierowane g shocki, niekoniecznie białego koloru. Czy ta lakierowana powierzchnia to jest jakaś powłoka, czy po prostu błyszczący plastik? I jak u nich z matowieniem? Czy przy normalnym użytkowaniu jest to zauważalne, czy jest to kwestia otarć itp?

 

tam gdzie sa lakierowane podobno szybciej sie rysuja i mozliwe ze osadaza sie w rysach brud,w miejscu otarc /na rogach np/ odbarwiaja sie..od strony nie lakierowanej odbarwiaja sie normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz czarnego GD-100GB z lakierowanym paskiem. Hmmm po prostu z zewnątrz jest ślniący i ładnie się prezentuje. Co do zadrapań to nie mam żadnych chociażużywam go codziennie od ponad roku. Basen , siłownia, jeziorko i cały czas jest w stanie b.dobrym. Mnie zastanawia gdyż dostałem teraz białego matowego GA-120A-7AER czy właśnie nie zamienić na biały ale z paskiem i kopertą lakierowaną, gdyż z tego lakieru można zmywaczem lub innym środkiem zmyć wszystkie zabrudzenia i przebarwienia. Boję się, że z tego matowego może ciężko coś zmyć jeśli dojdzie do jakiś przebarwień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lakierowanych zabrudzenia możesz zmywać/usuwać do czasu starcia lakieru, potem już nic nie pomoże - zabrudzenia zostana na stałe i nie doczyścisz tego. Dlatego wolę od pewnego czasu kolorowe matowe bo jeśli już to "ładnie" się brudzą, że tak powiem naturalnie :), aczkolwiek nie mam doświadczenia z białym w macie.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.