Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość zygmac

Seiko kinetic-na złom?

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam poirytowanych dystrybutorów zegarków firmy seiko.:((

Niepotrzebnie doszukujesz się demonów :lol:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, zostałem dystrybutorem Seiko - fajnie, zawsze wpadnie jakaś kasa na fajki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Niepotrzebnie doszukujesz się demonów :lol:

 

Jakich tam demonów.:))

Zwykły konflikt interesów.:)

Na miejscu szefostwa seiko,tego co w kwarcyku wymyślił przeszklony dekiel,pozbawiłbym pracy.:))

Chociaż,możliwe,że już nie pracuje.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noch einmal:

 

"Precaution on see-through case-back models:

If your watch has a glass case back, do not expose the case back to strong light such as direct sunlight

or an incandescent light at close range, as this may temporarily increase the power consumption of the

watch circuit, thus reducing the power reserve in the rechargeable battery. This condition, however,

will be corrected when the case back is turned away from the light."

 

Przecież tu napisali, że światło zwiększa pobór mocy obniżając rezerwę chodu, ale po ustaniu działania światła pobór mocy wraca do normy! Chodzi o to, że naświetlony może się zatrzymać, nie że zdechnie całkiem 'na ament w pacierzu' ;)

 

Oczywiście, jak go nagrzejesz do temperatury przy której nie będzie się go dało dotknąć, nie ważne czy z przodu czy z tyłu, to i tak pewnie umrze, ale tu chodzi tylko o to, że może sie po prostu przedwczesnie zatrzymać, nic poza tym. Przynajmniej ja tak interpretuję ten wpis, bo zdanie 'This condition (...) ' IMO jednoznacznie to właśnie znaczy :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ten fragment zupełnie nie mówi nic o uszkodzeniu zegarka.

this may temporarily increase the power consumption
This condition, however, will be corrected when

Całe bicie piany bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich tam demonów.:))

Zwykły konflikt interesów.:)

Jak dobrze poszukasz, to odnajdziesz wątek, w którym szczegółowo i kolorowo opisuję sobie wady i uchybienia we wszystkich zegarkach Seiko, które aktualnie użytkuję. A wad i uchybień nie brakuje. Czy tak niby zachowuje się dystrybutor Seiko? :lol:

 

Generalnie to na wielu forach jestem oskarżany o bycie dystrybutorem czegoś. Nie ma znaczenia czy piszę akurat o czymś dobrze czy źle. Jeśli dobrze, to jestem dystrybutorem. Jeśli źle, to znaczy że jestem dystrybutorem konkurencji. Dotyczy nie tylko zegarków. W zależności od forów, mogę być dystrybutorem sprzętu fotograficznego, sprzętu elektronicznego, żywności itd.. Czasami dyskusja nawet nie jest o konkretnym produkcie, tylko czysto akademicka. Powiedzmy że tłumaczę komuś, że ziemia nie jest płaska tylko okrągła i kręci się wokół słońca. Wtedy wszyscy dookoła nabierają podejrzeń, że jestem dystrybutorem globusów. Takie to czasy nastały :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeden dystrybutor Seiko się odezwie ;):lol:

 

Problem z przeszklonym deklem dotyczy modelu seiko kinetik(kwarc z wahnikiem),gdzie światło zwyczajnie szkodzi

(popatrz ,proszę ,na mój pierwszy post w tym temacie)

To,że szkodzi ewidentnie zostało napisane w instrukcji przez PRODUCENTA !!!.:((

Nie mieszałbym do tego zegarków mechanicznych z przeszklonym deklem, bo to zupełnie inna bajka.:))

Tam światło(nie temperatura) nie zwiększa gwałtownie poboru energii i nie ma wpływu na rezerwę mocy(czytaj -na sprężynę.:))

Nagrzewanie się zegarka przez szklany dekielek w zegarkach mechanicznych niestety również jest szkodliwe.

Pewnie na naciąg sprężyny ma niewielki wpływ, ale na dokładność zegarka na bank ma wpływ gdy się mocno nagrzeje.

W dodatku smarom nie służą duże zmiany temperatur, więc nagrzewanie na słońcu mechanizmu nie służy mu na pewno.

 

A wracając do meritum- ja nie lubię bateryjek pod żadną postacią, ale kinetica od Seiko zdarzyło mi się mieć i też miał przeszklony dekielek.

Nie miałem z nim problemów, a używałem normalnie, ale na szczęście(pomimo tego, że nie miałem tego w instrukcji) nie przeszło mi przez myśl,

aby wystawiać go na wielogodzinne podziwianie słońca zadnią stroną :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, zostałem dystrybutorem Seiko - fajnie, zawsze wpadnie jakaś kasa na fajki B)

 

daj fajkęcool.gif

zajaramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Wszyscy dyskutanci mają rację.:))

Kto kupuje zegarek seiko kinetic?

Sądzę(bo pewności brak.:),że kupują ten produkt osoby,które pragną mieć dokładny zegarek(dlatego kwarc)

oraz zegarek, w którym nie trzeba często wymieniać baterii(dlatego długowieczny akumulator,a nie bateria)

Trzyma się to "kupy", prawda? Proste i logiczne.!

Ale logiki nie widzę w zakładaniu do takiego układu "napędowego",przeszklonego dekla, który może mieć negatywny wpływ na taką jednostkę napędową,skracając jej wydajność energetyczną i długowieczność.

Jest to (w najlepszym przypadku) przerost formy nad treścią, lub (w najgorszym) przejaw głupoty producenta.:((

Próby rozmydlania tematu(taką rolę spełniają dyskusje na temat koloru folii, czy wpisy mówiące o ogrzewaniu zegarka do temperatury wrzenia.:))

Wielokrotnie podkreślałem,że nie folia i temperatura,ale światło i przeszklony dekiel-odgrywają w tym temacie kluczową rolę.

Chcesz mieć fajne Seiko, praktycznie bezobsługowe?

To kup Seiko Kinetic, ale z metalowym dekielkiem.Przeszklonych unikaj.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może sprzedaj ten zegarek? Pozbędziesz się bólu głowy. Sprzedałem swojego kinetica jakiś czas temu (właśnie z przeszklonym deklem) i teraz czasem żałuję. Używałem go często w dzień, a kiedy nie używałem, to leżał sobie na półeczce i jakoś ciągle działał, nie zepsuł się i nie zmienił dokładności. Ładował się i energię trzymał tak jak nowy przez kilka lat.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

To może sprzedaj ten zegarek? Pozbędziesz się bólu głowy. Sprzedałem swojego kinetica jakiś czas temu (właśnie z przeszklonym deklem) i teraz czasem żałuję. Używałem go często w dzień, a kiedy nie używałem, to leżał sobie na półeczce i jakoś ciągle działał, nie zepsuł się i nie zmienił dokładności. Ładował się i energię trzymał tak jak nowy przez kilka lat.

 

Trochę zegarków się uzbierało,ale nigdy zegarka nie sprzedałem (może dlatego,że jestem z natury leniwy i robię tylko to co muszę.:))

Tobie się dziwię.:) Sprzedałeś i żałujesz.:(( Takich seiko-kinetic- jest mnóstwo(z deklem metalowym i przeszklonym).Możesz kupić w każdej chwili.:))

To nie SARB,czy inne Grand Seiko.:))

Sarba 045 nawet bym nawet kupił,gdyby nie fakt jw(jestem zbyt leniwy,żeby sprowadzać.:)).Dlatego kupuję w "salonach".:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.