Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrpio

Seiko SKX 007K vs 007J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich , mam pytanie czy jest różnica w dokładności chodu werków W Seiko 007 w wersji ''J'' i ''K'' Jeśli tak to poszukam ''odpowiedniej'' wersji .Napiszcie kilka słów lub wklejcie linka na ten temat. Pozdrawiam Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji poczynionych na moich (i moich znajomych) 6-7 SKX'ach wychodzi, że nie warto przepłacać. :)

Osobiście mam/miałem 2 sztuki "J" i obie późniły, jedna dość znacznie.

Co do "K" to zauważyłem, że wszystkie jakoś spieszyły.

W zegarkach, których odchyłkę miałem możliwość obserwowania przez dłuższy czas, ewidentnie na remis.

Przy czym są to obserwacje kilkudniowe na stosunkowo młodych egzemplarzach, o które właściciele bardzo dbają.

Być może różnica by była bardziej zauważalna po kilkunastu latach użytkowania.

However...

O ile aktualnie przestałem się tym wszystkim przejmować, o tyle mój pierwszy SKX009K został poddany bardzo wnikliwym i długotrwałym badaniom odchyłki.

W ciągu doby spieszył o jakieś kilkanaście sekund, ale co ważniejsze, w ciągu 30 dni pomiarów różnice w odchyłkach zamknęły się w 2 sekundach (!).

Więc, moim zdaniem, wersja "gorsza" działa bardzo stabilnie i daje nadzieję na długie bezstresowe użytkowanie.

Tyle ode mnie.

Co myśli o tym "świat" to nie wiem, bo się tym nie interesowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź , trochę się uspokoiłem bo właśnie zamówiłem na stronie http://www.militarny.com/p276,seiko-diver-s-automatic-skx007k1.html i z opisu jak i ze zdjęcia widać że jest to wersja ''K'' Zegarek chyba ze starych zapasów bo cena przyawoita , obecnie na ebayu ceny zaczynają się od 972 zł. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zamówiłem też u nich ostatniego Black Monstera na ''gumie'' w cenie 729zł ''podejrzanie'' niska cena ,mam nadzieję że nowy a nie jakieś zwroty ale zobaczymy zawsze mam 10 dni na zastanowienie albo ...stracę kasę i kupę nerwów !

Ciekaw jestem czy znacie ten sklep i czy można mieć do nich zaufanie jeśli ktoś z forumowiczów miał z nimi kontakt to może skrobnie parę słów na uspokojenie :-) Pozdrawiam Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bój nic

sklep wysoce uczciwy

jak sam wspomniałeś - masz 10 dni

cena normalna, zanim dolar zwariował

jedyna szkoda, że zamówiłeś na gumie, ale może kiedyś na tym forum wyrwiesz bransoletę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Monstera na bransolecie nie mieli a taki właśnie mi się marzył . Na ebayu jest do kupienia ,trochę drogo bo ok.340 zł. ale jak będzie trzeba to i taką kupię ...czego nie robi się dla miłosci :).Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie odebrałem od kuriera paczkę z Monsterem i 007.W Monsterze zauważyłem jedynie mały paproch na godzinie ''9'' pod szkiełkiem z którym można żyć , ale w 007 koronka się nie zakręca tylko muszę docisnąć ją do końca tzn. do koperty !!! i dopiero łapie ona na ćwierća może pół skoku gwinta ?!!! Przy odkręcaniu po ''milimetrowym'' ruchu koronka odskakuje z impetem .Myślę że tak nie powinno być i jutro odsyłam zegarek do sklepu (militarny.pl $%^&!!! )... a prosiłem żeby sprawdzili wszystko zanim wyślą , chyba że u Was w 007 też tak jest ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Kolego to samo piszesz kolejny raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 007 powinno to dzialac identycznie jak w monsterze

albo to usterka,albo masz podrobe

link o istnieniu podrob wkleilem w temacie policzmy 007

zrob prosze zdjecie odciagnietej koronki od strony dekla-obadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest zerwany gwint i nie chcę już ruszać koronki bo dzisiaj się nieżle namordowałem żeby ją ''zakręcić'' ,jest do odesłania.Dzięki Wszystkim za zainteresowanie, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak się zachował sklep. Czy przyjęli bez gadania, czy marudzili, że to Ty popsułeś gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.