Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawelx

Zidentyfikowanie zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Sprzątając i segregując starocie w pokoju babci kilka lat temu natrafiłem na pewien zegarek. Babcia nie pamiętała skąd go ma, a mnie ciekawiło czy jest nie jest to podróbka, jednak jak to w życiu bywa, ma się inne rzeczy na głowie, więc zegarek leżał gdzieś na półce przez dosyć długi okres. Dzisiaj pomyślałem, że w końcu rozwiążę zagadkę dzieciństwa i postaram się dowiedzieć co nie co o tym zegarku. Oto zdjęcia:

03806525003079319659.png

 

55309414705974233997.png

 

Diabeł tkwi w szczegółach, więc o to co jest napisane na tyle: MOVEMENT * QUARTZ * SWISS i po środku ALEX A68418, na przedzie z kolei: ROLEX OYSTER PERPETUAL DAY DATE, a mniejszym druczkiem na dole - TIF FANY&CO SUPERLATIVE CHRONOMETER OFFICIALLY CERTIFIED.

 

Nie wiem czemu zawsze żyłem w przekonaniu, że Rolexy to najlepsze zegarki na świecie, więc chciałbym się dowiedzieć czy jest to oryginał, a jeśli tak to poznać pokrótce jego historię, czy to jeden z pierwszych rolexów, gdy to jeszcze nie była marka znana na całym świecie tylko malutki warsztat czy inne ciekawostki związane z tym modelem. Osobiście podejrzewam, iż jest to podróbka, ale nawet jeśli to i tak nie to co ten chiński szajs, którego na rynku nie brakuje, w końcu już działa, a jest starszy ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu "normalna" historia z Rolnixem...


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..czy to jeden z pierwszych rolexów, gdy to jeszcze nie była marka znana na całym świecie tylko malutki warsztat..

Tak dla informacji. Historia Rolexa zaczyna się jeszcze przed pierwszą wojną światową. Natomiast historia zegarków kwarcowych zaczyna się długo po drugiej wojnie. Więc nie ma takiej możliwości B)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.