Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sman1945

identyfikacja OPTIMA,HADO

Rekomendowane odpowiedzi

Optima - zegarek z lat 40/50-tych, na mechanizmie AS-1200 lub któryms z rodziny. Koperta chromowana, dekiel stalowy. Tarcza w "stylu" wojskowym - na podstawie tych fot trudno stwierdzic, czy oryginalna. Czy zegarek miał coś wspólnego z wojskiem to niech sie Koledzy od wojaków wypowiedzą

Hado - tez "typ wojskowy" i nawet jakies sygnatury na deklu posiada. Pokaz werk, to bedzie mozna cos więcej powiedziec


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesć!

Hado to autentyczny Dienstuhr, choć wskazówki ma wymienione później na jakieś z przypadku.. Jak w większości służbówek WH koperta chromowana (aktualnie mocno wytarta) a dekiel stalowy. Mechanizm Bernhard Förster 2075 wyprodukowany przez firmę z Pforzheim.

Jeżeli to Twój, to gratuluję znaleziska ;)

Optima na pewno nie była służbowym wojakiem i wygląda mi, choć tu już nie dam głowy, na zegarek powojenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze marka HADIO ta istnieje od 06.Lipca 1950 roku i należy do firmy Helma Uhrenfabrik z Bremy w Niemczech.. Z którego to roku może być zegarek ? Mam jeszcze pytanie w innych zegarkach dla wehrmachtu sygnowanie DH sa wieksze od numeru seryjnego a tutaj mniej więcej takie same dlaczego ?

 

Chce się również dowiedzieć jaki to mechanizm oraz dlaczego jest taki mały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Hado na pewno istniało i produkowało Dienstuhry w czasie II WŚ.

Poczytaj sobie np o takim, jaki ktoś sprzedawał a ktoś inny kupił.

 

http://www.militaria-fundforum.de/showthread.php?t=171749

Na specjalistycznym forum próbują nawet podać źródło nazwy

Hamacher Dortmund

Jest też więcej na temat mechanizmu.

 

Mechanizm jest mały, bo wykorzystywano mechanizmy będące akurat w produkcji danych firm czy od nich dostepne. W tych zegarkach wstawiano też werki AS 1130.

 

Jeśli chodzi o wielkość liter względem cyfr, to nie ma zasady - zdarzały się i takie i takie. Wystarczy użyć Google images.

Co do datowania, to nie wiem dokładnie. Z tabelki, która jest na początku tego tematu wynikałoby, że okolice połowy wojny, w każdym razie nie sam początek i nie końcówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.