Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

IWC Schaffhausen..... Portofino?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Koledzy pomóżcie w określeniu czy to jest oryginalny produkt tej manufaktury .Zegarmistrz ma na sprzedaż i już go wycenił a ja chce się pozbyć wątpliwości. Na ebayu taki egzemplarz osiągnął cenę około 1400usd więc raczej podróbki nie sprzedają się w takich cenach :huh: :huh: . Wskazówki wyglądają solidnie, dekielek sygnowany IWC jest cały opis i sygnatura,na dekielku jak i na tarczy nie widziałem wcześniej takiego modelu stąd moje pytanie, koronka sygnowana rybka jak na fotkach w środku siedzi werk i wydaje mi się, że to ETA ?? :blink:

Co wy na to proszę o wasze opinie bo zegarek jest na sprzedaż a nie chcę mieć wątpliwości co do jego oryginalności!!

Oto ten egzemplarz wynaleziony w sieci werk zegarmistrza jest w znacznie lepszej kondycji niż prezentowany

 

http://archiwumallegro.pl/iwc_schaffhausen_portofino_automatic-604404625.html


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze wygląda na to że oryginał czyli zegarmistrz miał rację u ranffta jest taka Eta stosowane przez ta firmę :blink:http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&a&2uswk&IWC_37521 co wy na to??

A co w tym dziwnego? IWC od wielu lat stosuje werk na bazie ETY2892 (Portofino, Aquatimer, seria Mark), a ostatnio też Sellity SW300.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego? IWC od wielu lat stosuje werk na bazie ETY2892 (Portofino, Aquatimer, seria Mark), a ostatnio też Sellity SW300.

 

Tak jest. Niestety :(


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie przyglądałem się dokładnie wcześniej tej marce i jej poczynaniach w ostatnim czasie znam wcześniejsze mechanizmy tej manufaktury gdyż spotykałem się z nimi tu i ówdzie jednak pierwszy raz spotkałem się z tego typu werkiem ale dzięki za pomoc ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie we wszystkich IWC jest ETA/Valjoux.. tzw wyższe i droższe modele mają już własne werki

No i nie tylko IWC tak ma - Omega ,UN , Tag, Franck Muller , Chopard , Cartier, Breitling , Panerai , Harry Winston , Bulgari, Hublot , Rado i wiele innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.