Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mechanik

Naręczny "Dollar watch"

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno na kieszonkowych amerykanach oglądaliśmy dolar watch Ingersolla i proszę bardzo ,znalazłem jego odpowiednik w naręcznych!Badziewiak że aż strach ,tarcza mocowana przez zagięte blaszki,zero kamieni,ale na chodzie i to dziarskim,koperta całkiem porządna,niewytarta,wprawdzie celuloid zamiast szkła,ale czysty.Pewno będziecie pisać że to nie ma prawa działać,i sam bym się do tego dołączył,ale jakoś działa sporo lat(nawet nie wiem jak go datować ,bez żadnych numerów )maże ktoś będzie wiedział coś bliżej..

new%20haven%20front.JPGnew.haw.tarcza.JPGnew%20h.mech.JPGnew%20h.ty%C5%82.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Ferdynand mówi - są rzeczy na niebie i Ziemi, o których się fizjologom nie śniło, więc i ten zegarek chodzi ;)

Świetny jest i jak ładnie zachowany!

Wyglada na lata 40-te, ale żadnej pewności


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja to przeoczyłem??? Naręczny New Haven - tzw klasyka gatunku :) Badziew tak straszny, że aż fajny :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta całkiem porządna,niewytarta,wprawdzie celuloid zamiast szkła,ale czysty.Pewno będziecie pisać że to nie ma prawa działać,i sam bym się do tego dołączył,ale jakoś działa sporo lat

Jakby był używany non-stop, to raczej nie miałby szans. A jeśli nie znamy jego historii, to nigdy nie wiemy.. Koperta i celuloid w dobrym stanie, koronka bez skazy, świadczą raczej o tym że nie był zbytnio używany. Może po zakupie był noszony przez krótki czas, potem właściciel się nim znudził, odłożył gdzieś do szuflady w dobre, ciepłe i suche warunki i zapomniał. Po 50 latach ktoś odnalazł, przesmarował i sprzedał. Więc dlaczego ma nie chodzić?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - powłoki na tych zegarkach są równie dobre jak cała reszta, wiec jego wygląd śwaidczy o tym, że to chyba prawie nieużywany zegarek :) Tym lepiej zresztą :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będzie nadal nieużywany!Dołączy do podobnych ''wynalazków" w gablocie.A jak sprawdził mój kolega z Kanady,produkowany był w latach 1926 do 35 i kosztował 2,35 dolara,a więc nie całkiem "dolar watch" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale... może chodzi o dolary kanadyjskie! Na jednej z reklam Elgina na ten przykład napisano "prices in Canada slightly higher' ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ceny w kanadzie były wyższe a i dolar kanadyjski miał kurs niższy od amerykańskiego :D ale i tak zapłaciłem za niego prawie 6 usd!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 USD? Toż to rozbój w biały dzień! Ja bym się dochodził ze sprzedawcą o zwrot części kosztów :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 USD? Toż to rozbój w biały dzień! Ja bym się dochodził ze sprzedawcą o zwrot części kosztów :)

 

Bo Ty chytrus jesteś :lol:

Ja tam dałbym za niego nawet 10$ - a co?! ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.