Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Czeslaw_F

2 budziki Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuję dwa budziki GUSTAV BECKER, jeden niklowany, drugi mosiężny, oba mają wahadełka

 

IMG_7419MALY.jpg

Zrobiłem zdjęcie z tyłu oba budzików. Na niklowanym jest numer na mosiężnym brak numeru na deklu

IMG_7422MALY.jpg

Zdemontowałem dekle budzików. Na niklowanym budziku na werku znajduję się numer sygnatury G.B. oraz sygnatura medalu. Na mosiężnym budziku jest brak numeru sygnatury, oraz medalu

 

IMG_7425MALY.jpg

W mosiężnym budziku demontuję cyferblat żeby dostać się do numeru. Wewnątrz mosiężnego budzika znajduje się sygnatura G.B. oraz medal

IMG_7427MALY.jpg

 

 

IMG_7428MALY.jpg

 

IMG_7430MALY.jpg

 

IMG_7432MALY.jpg

 

IMG_7433MALY.jpg

 

IMG_7435MALE.jpg

 

Kolekcjonerzy starych zegarów G.B. i nie tylko, czy mogą coś powiedzieć na ten budzik czy ten budzik to unikat czy to kancer

 

Podaję swojego maila do kontaktu: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczna parka. Niklowany to standardowy budzik z ok. 1883 r. zachowany w ładnym stanie, bo zwykle nikiel jest mocno wytarty. Ten drugi to ciekawostka, bo sygnatury bite od wewnątrz to zaskoczenie. Do tego mechanizm który był stosowany w wersji z wahadełkiem lub balansem. Wykorzystałem Twoje zdjęcie i z aukcji aby można było porównać, oba z ok 1890 r. Być może, że ten alternatywny regulator był przedmiotem patentu.

 

post-22303-0-94841100-1353970635_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczna parka. Niklowany to standardowy budzik z ok. 1883 r. zachowany w ładnym stanie, bo zwykle nikiel jest mocno wytarty. Ten drugi to ciekawostka, bo sygnatury bite od wewnątrz to zaskoczenie. Do tego mechanizm który był stosowany w wersji z wahadełkiem lub balansem. Wykorzystałem Twoje zdjęcie i z aukcji aby można było porównać, oba z ok 1890 r. Być może, że ten alternatywny regulator był przedmiotem patentu.

 

post-22303-0-94841100-1353970635_thumb.jpg

Dziękuję za pomoc Wojtku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, że o budzikach mamy już założony temat - nasze budziki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, że o budzikach mamy już założony temat - nasze budziki

 

Ale tam się tylko przechwalamy ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam ironię :unsure: A moja odpowiedź była jeno reakcją na ostrzeżenia moderatorów, by nie zakładać nowych tematów, jeśli takowe już są. Zatem bez urazy. B) Jeśli uraziłam przepraszam.

A poza tym, myślę, że faktycznie byłoby uporządkowane, gdyby budziki miały swoje stałe miejsce wśród tematów. Niestety pomysł stworzenia na forum konkretnego tematu budzikowego jakoś odbił się echem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego tematu nie ma, gdyż nie ma na tym forum podobnego budzika do tego którego ja prezentuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.