Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WueM

Stowarzyszenie
 • Content Count

  960
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

86 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wałbrzych koło Świebodzic
 • Hobby
  GB

Recent Profile Visitors

1,561 profile views
 1. Udostępniam relacje z Gustavów: https://swiebodzice.pl/miasto-i-gmina/aktualnosci/n,262220,gustavy-2022.html?fbclid=IwAR0dR3CMrh8l8yelOaSSWukA0tzSgQJVCH00D2VdmDtel7rzZMsv5KVkvuc
 2. Oczywiście, nigdzie więcej nie spotkałem takiej skrzyni
 3. Gustavy, Gustavy i po Gustavach. Dziękujemy obecnym za przybycie, dziękujemy za wpłaty na konto budowy pomnika Gustava Beckera. Do zobaczenia za rok. Miniwystawa Regulatory freiburskie, od lewej: Concordia, Endler, Victoria zwana Borussią, Germania, Germania, Germania, Willmann, Willmann, Willmann mini
 4. W imieniu organizatorów: Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach i Stowarzyszenia TARGIRA zapraszamy na II edycję Gustavów. Sobota, 1 października 2022 r. Wstęp wolny.
 5. W najbliższą sobotę w Świebodzicach, w Miejskim Domu Kultury, zainagurowana zostanie coroczna impreza: Świebodzickie Święto Zegarów GUSTAVY. Będzie prelekcja i mała wystawa zegarów, które wyszły spod ręki Gustava Beckera. Będzie też można stać się posiadaczem okolicznościowego banknotu „zero euro”.
 6. Co myśleć o takim opisie? Wstyd się przyznać, gablota w zamku Książ.
 7. Oryginalny orzeł ma całkiem precyzyjny rysunek piór
 8. Tak to powinno wyglądać: Tarcza malowana na cynkowym podkładzie z napisem Gustav Becker Freiburg i/ Schlesien
 9. Leszek, masz w tym ostatnim beckerze jakieś ślady po sterczynach na górze?
 10. WueM

  Eppner

  To jest Twoje zdjęcie, moja skrzynia jest inna. Skrzynie z tak "ryflowanymi" plecami mam przy beckerze, też z taką głęboką snycerką na drzwiach. W poniedziałek sprawdzę numer, co pozwoli określić czas, kiedy była moda na takie skrzynie.
 11. WueM

  Eppner

  Mogę potwierdzić autentyczność Eppnera Leszka. Takie same wskazówki mam w Eppnerze z wychylnikiem sygnowanym A. Eppner & Co in Silberberg. Podobnie mechanizm nie budzi moich wątpliwości, mam identyczny.
 12. Stempel którego używała firma Endler do znakowania płyt mechanizmów (od nru ok. 60-tys) to był ten sam stempel jaki pojawiał się na brodach skrzyń. Mam wrażenie, że wcześniej był stosowany na skrzyniach, niż na płytach. Muszę sprawdzić, ale chyba mam endlery ze stemplem tylko na skrzyni. Z kolei Becker stosował osobny stempel do skrzyń, bardzo prosty i zapewne w postaci młotka. Znaki nim wybijane potrafią być mocno skośne, czasami dwa albo trzy razy odbijane, jakby młotkowy lubił swoją robotę 😃
 13. W moim 4709 2Q grubość płyt to 1,5 mm, jeśli w 7042 1Q jest 2 mm, to byłoby wskazanie czemu 1Q jest droższy (lepszy). Lenzkirch też stosował oznaczenia 1Q i 2Q, ale nie wiem kto wcześniej.
 14. Jedną z płyt obróć o 180 stopni i wtedy złóż 😎
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.