Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WueM

Stowarzyszenie
 • Content Count

  931
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wałbrzych koło Świebodzic
 • Hobby
  GB

Recent Profile Visitors

858 profile views
 1. Dopiero teraz odzyskałem dostęp do swoich zegarów. Skrzynia z orłem zawiera mechanizm o numerze 3613. Sam orzeł jest osobnym elementem mocowanym na wkręt, ale wydaje się być integralna częścią skrzyni. Mógłby o tym świadczyć pojedynczy znak stolarski na orle i w miejscu jego mocowania. Po drugiej stronie drzwiczek znalazłem taki sam znacznik. Po zdjęciu orła skrzynia nie wygląda na specjalnie zubożoną. Na plecach skrzyni znajduje się napis wykonany ołówkiem zawierający trzy litery i coś co może wskazywać na datę w specyficznej formie zapisu: 18 x/y 83 gdzie x to dzień a y miesiąc, lub odwrotne.
 2. Orzeł jest mocowany wkrętem do drewna od tyłu i nie jest późniejszy. Rzeźbiona obudowa obok też posiada centralny element dekoracyjny mocowany wkrętem.
 3. Ten zegar wisi u mnie, w zacnym towarzystwie
 4. Warto wracać do starych wątków, bo wiele kwestii próbowaliśmy już rozpoznać, np.: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/50852-galeria-gustava-beckera/page/17/?tab=comments#comment-928255 https://zegarkiclub.pl/forum/topic/68446-pieczęć-gustav-becker/?tab=comments#comment-745998
 5. Siódemka jest dodatkowym oznaczeniem, które powinno znajdować się na kołach zębatych i innych elementach mechanizmu, które ułatwiało końcowy montaż. Czasami tę funkcję pełniła ostatnia cyfra numeru seryjnego, np. u Beckera, albo zespoły punktów (Eppner) lub nacięć (Wiedeń). Podobnie stolarnie, używając liczb rzymskich, znakowały dłutem elementy składowe skrzyń przed politurowaniem.
 6. WueM

  Projekt Eppner...

  Średnicę koła szacuję na 15,6 mm, bez wkrętów.
 7. WueM

  Projekt Eppner...

  Jestem w posiadaniu młodszego brata prezentowanego tu Eppnera. Mój niestety stracił balans, kotwica jest. Może Koledzy widzą szansę na powrót do cykania tego złomka? Na deklu jest napis: CHRONOMETER UNRUHE Kol. pmwas, mogę wspomóc reanimację kompletem wskazówek, minutowa jest zapewne na kwadrat.
 8. Mogę zaprezentować mechanizm zegara kominkowego z reklamy firmy Etzold & Popitz. Mamy tutaj sygnaturę E.&P. nieznaną ani na Mikrolisku, ani u Schmida. Obok bardzo rzadka sygnatura GB, spotykana zaledwie w przeciągu 2 lat (wg. Hubby'ego). Wydaje się, że obie sygnatury musiały być nabite w tym samym momencie, zapewne we Freiburgu. Inicjały E.&.P. sprawiają wrażenie prowizorki, jakby wykonane za pomocą standardowych stempli alfabetycznych. Mechanizm, na podstawie numerów seryjnych GB, można datować na połowę roku 1885. To rok śmierci Gustava Beckera.
 9. Nie do wiary, ale mam ten zegar z ogłoszenia. Mechanizm GB, sygnatura niezwykle rzadka, bo ta z uskrzydloną klepsydrą i kulą ziemską. Wydaje mi się, że na płytach jest także sygnatura DUFA.
 10. WueM

  O WDZIĘKACH MARYNY...

  Wesołych Świąt w imieniu swoim i karpia
 11. Przelew zrobiony, poproszę o plusa. ==================================================================== "Plusik" pojawia się dopiero w momencie gdy środki znajdują się już na rachunku bankowym KMZiZ
 12. Tomek, poproszę o jeden egzemplarz na spotkanie w Kliczkowie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.