Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

biedronsky

Orient automatic - prośba o identyfikację

Recommended Posts

Pewnie to będzie dla Was banalne, ale prosiłbym o identyfikację tego modelu (model, rok, itp). W Orientach nie mam zielonego pojęcia, a znalazłem w domu taki zegarek. W googlach widziałem bardzo podobne, ale z dokładnie taką kopertą nie widziałem (np te"nity" przy szkiełku). Może to fake. Jeśli tak, to nawet nie będę go dawał do zegarmistrza, bo nie działa. Jeśli to oryginał to może dam do naprawy, bo oprócz pękniętego szkiełka i bransolety pospinanej szpilkami, reszta wygląda ładnie, wymaga tylko solidnego czyszczenia.

 

post-54988-0-08479800-1355303727_thumb.jpg

post-54988-0-98484400-1355303732_thumb.jpg

post-54988-0-16981700-1355303739_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedyne co mogę Ci powiedzieć to, że zegarek jest oryginalny i właśnie wyszła Edycja Limitowana z okazji uczczenia mechanizmu 469, który od 40lat jest głównym motorem i podwaliną marki Orient

co za tym idzie wniosek jest prosty, zegarek nie ma więcej niż 40lat bo mieć nie może

nr seryjny może wskazywać(mogę się mylić), że został wyprodukowany w Sierpniu czwartego roku, ale nie wiem którego dziesięciolecia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpewniej jest to rok 84. No skoro oryginał, to może spróbuję go naprawić. Wachnik się zatrzymuje tak jakby sprężyna była naciągnięta maksymalnie, balans po ruszeniu dość szybko się zatrzymuje. Pompka obok koronki służy zapewne do zmiany daty? Też nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

też tak obstawiałem w myślach

powalcz - może odnowienie fajnie wyjdzie

sporo zachodu widzę, z tymi nietypowymi uszami (ale może zakup szerokiego brązowego paska i wycięcie go w środku załatwi sprawę)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziś odwiedzę moją zegarmistrzynię :) Zobaczymy co się da zrobić. Jak coś wyjdzie to z pewnością rzucę foto w poście "orienty forumowiczów". Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.