Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TomekBar

Seiko - zapytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój pierwszy post i już pytanie (na poprzednie znalazłem odpowiedzi, więc się nie udzielałem).

 

Otóż właśnie otrzymałem paczkę z nowym nabytkiem, kupionym na aukcji:

http://allegro.pl/nowy-zegarek-seiko-chronograph-ssb053-najtaniej-i2833235776.html

 

W sumie martwią mnie 2 rzeczy, na tej plastikowej karcie (jakiś certyfikat niby), nie ma nabitych numerów seryjnych z zegarka, w zasadzie ta karta cała jest pusta i to jest bardzo dziwne jak dla mnie. Druga sprawa to bransoleta, jest jakaś lekka, wcześniej miałem Timex'a i tam czuło się, że jest na ręce coś, ta jest jakaś taka podejrzanie lekka. Co do wykonania zegarka nie mam absolutnie zastrzeżeń, nie dopatrzyłem się niczego podejrzanego. Pudełko i reszta też jest ok, sprzedający ma w sumie same pozytywy.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta jest lekka bo nie jest z pełnych stalowych ogniw.

Ogniwa są z zagniatanej blachy


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający pewny, zegarek autentyczny. nie masz się o co martwić. Co do bransoletki - jest tak, jak wyżej napisał Mikołaj.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie trochę mnie uspokoiliście. Jeszcze jedno pytanie (mam nadzieję, że nie zbanują mnie za nie, dlaczego nie wolno przestawiać zegarka pomiędzy 21:00 a 1:00?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wtedy werk odpoczywa:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z oryginalnej instrukcji wynika:

 

Do not set the date during any time between 9:00 P.M. and 3:00 A.M. Date setting

during this time period may cause failure of date change on the following day

http://www.seikowatc.../SEIKO_6T63.pdf

 

podejrzewam, że dostałeś jakąś ogólnikową kserówkę nie do tego zegarka

a mimo, że zegarek kwarcowy to data zmieniana jest mechanicznie

w tańszych Seiko trybiki są plastikowe, wtedy mechanizm samodzielnie zmienia datę bardzo powoli, żeby max. zminimalizować tarcie i nie można mu w tym pomagać, żeby ich nie obciążać / nie połamać :rolleyes:

 

jeżeli kiedyś będziesz musiał, albo nie będziesz wiedział czy to jest godzina poranna czy nocna, najpierw rozreguluj czas, ustaw go na 6 rano, później ustaw datę, później prawidłowy czas

reszta jak poprzednicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Da się tutaj jakoś przyznawać punkty użytkownikom za pomocne odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.