Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Morawiak

Listopad - wysyp polonikow na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Niespodziewany wysyp waznych polonikow na aukcjach w listopadzie!

Antiquorum (11 -12 listopada) oferuje repetier kwadransowy Czapka (nr aukcji 269) nakrecany na glowke z 1850 z wycena 11.000 EUR.

Najwieksze zainteresowanie wzbudza Breguet "Franciszek Potocki" z 1922 roku - wyceniony na 80.000 EUR (repetier kwadransowy w platynie i zlocie(nr aukcji 306). Wobec niego Breguet "Zamoyski" (nr aukcji 307), wyceniony na tylko 13.000 EUR to jak mawial klasyk "maly pikus"

Jak zwykle prosze bieglych w pismie swietym o zrobienie linku.

Espert Antiquorum powiedzial mi dzisiaj, ze "Zamoyski" to prawdopodobnie najwazniejszy polonik jak pokazal sie kiedykolwiek na aukcjach.

Jakby tego bylo malo, Sothebys w dniu 14 listopada zaoferuje repetier minutowy Modro z obnizona cena. Jest to - moim zdaniem - bardzo wazny polonik i ciekawy zegarek.

A juz jako ciekawostka : nr 301 - nareczny Patek oferowany cesarzowi Bokassie przez Henryka Boguslawskiego (????). Ciekawe czy ktos wie, kto to jest pan Boguslawski, kolaborujacy ze znanym kanibalem, ktory zjadal swoich poddanych ?????

pozdrawiam

Morawiak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea Culpa ! w tekscie jest literowka - tez wazny zegarek powstal w 1822 a nie w 1922 jak omylkowo napisalem.

O ten zegarek bedzie walczyc Muzeum Breguet,a

Morawiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe , szczególnie w kontekście rzadko pojawiających się polskich akcentów na aukcjach.

 

Mam do Ciebie prośbę, pisałem ( kończę już ) kolejny artykuł do Gazyte Antykwarycznej ,właśnie na temat zegarków aukcyjnych - m.in. wzmiankę o aukcjach do konca 2006 ( niestety ten polski wątek pominąłem - :oops: ) - zrecenzujesz ? wysłałbym Ci na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Zamoyski" to prawdopodobnie najwazniejszy polonik jak pokazal sie kiedykolwiek na aukcjach.

Zależy, jak definiować "ważność"...

Moim (skromnym :oops: ) zdaniem, na takie miano zasługuje raczej Patek Philippe, zwany od zamawiającego "Gradowski" z 1890 r., sprzedany w 2002 r. za ponad 3,5 mln CHF (z m.in. kalendarzem juliańskim (!) i gregoriańskim oraz Grande & Petite Sonnerie). Wówczas był to jeden z najbardziej skomplikowanych zegarków świata - i zarazem najbardziej skomplikowany Patek - i to na specjalne zamówienie Polaka.

To naprawdę fascynujący, niebywały zegarek ! Dziś w posiadaniu kolekcjonera z Azji.

 

Poniżej skan z jego wyczerpującym opisem, fot. oraz danymi o jego b. polskim właścicielu:

post-330-0-68934900-1330607166.jpg

 

Ale ja nie jestem i nie czuję się ekspertem...

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zgadzam sie z uprawnion a krytyka.

W tej sytuacki zmieniam swoj opis na "jeden z najwaznieszych polonikow - a napewno najwazniejszy w tym roku"

pozdrawiam MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mechanizm modelu "Gradowski"... :D :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanizm modelu "Gradowski"... :) :shock:

 

W ogóle Gradowski :shock:

 

Człowiek zaczyna na nowo czuć się patriotą :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breguet "Potocki" - a nie mowilem ze to BARDZO wazny zegarek ?

Zostal sprzedany za 350.000 EUR plus oplaty a wygral go (prawdopodobnie) Polak po zacietej walce z Muzeum Breguet,a !

Akspert Antiquorum skomentowal ze byl to pierwszy przypadek gdy to Muzeum zostalo przelicytowane przy zakupie zegarka swojej marki

:shock:

Morawiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba robie sie stary : zle zapisalem podana telefonicznie cene sprzedazy tego zegarka : wynosi ona tylko (????) 402.500 frankow szwajcarskich.

przepraszam za pomylke

Morawiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na stronie www antiquorum - "wytluszczony" w rezultatach aukcji. Mam nadzieje ze ktos gramotny zrobi link

pozdrawiam Morawiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.