Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Marta

PROSZE O OPINIE. PATEK- ORYGINALNY CZY NIE?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta

Drodzy Specjaliści i Pasjonaci (do Was kieruję swoje pytanie), proszę Was serdecznie o pomoc. Czy potrafiłby ktoś z Was oszacować, czy zegarek ze zdjecia (Patek) jest oryginalny, czy tylko za taki uchodzi? Interesuje mnie wszystko na jego temat. Co to za model :?: Z którego roku :?: Jak sprawdzić, czy jest to oryginał :?: Jeśli potrzebujecie lepszych fotek, postaram się zrobić lepsze. Wiem,że potraficie szukać informacji, jesteście pasjonatami, być może widzieliście już taki zegarek. Zawsze jak wchodzę na te forum, to jestem pod wrażeniem Waszych dywagacji, wniosków, porad. Jak potraficie rozpoznać na filmie (np. Mr and Mrs Smith) zegarek, jaki nosi ten czy tamten aktor... no, chylę czoła przed Wami. A teraz proszę, pomóżcie mi rozwiązać moją zagadkę, nad którą głowię się już jakiś czas. Co to za zegarek i jak rozpoznać czy jest oryginalny?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i cały poświęcony mojej sprawie czas,

pozdrawiam wszystkich, Marta

 

PRZEPRASZAM WAS, nie potrafię wkleić tych zdjęć zegarka, które mam,na forum. Może mógłby mi ktoś w tym pomóc? Proszę. Mogę je wysłać komuś na maila i może mógłby w moim imieniu je umiescić na forum? Aż mi wstyd prosić o tyle, ale nie widzę lepszego rozwiązania dla tej kwestii, apeluję do Państwa życzliwości. M.

 

Mój e-mail: [email protected] (wyślę zdjęcia każdemu, kto o nie poprosi via mail)

Dziękuję, przepraszam, że absorbuję Wasz czas,

Marta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-357-0-66982500-1330607180.jpg

post-357-0-70241100-1330607178.jpg

post-357-0-67867000-1330607179.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewic

moim zdaniem to podróba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Naprawdę? Nie było takiego modelu? Proszę nie zbywajcie mojego tematu. Postaram się o lepsze zdjęcia. Ta koperta jest złota, nawet zapięcie, ten zegarek kosztował majątek... naprawdę uważacie, że to podróba??

 

Marta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Filipie, dziekuję za pomoc z umieszczeniem fotek,

Marta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewic

Marta gdybyś tylko mogła sfotografować mechanizm, wiele by to ułatwiło. Przepraszam ,że Cię zmartwiłem, ale te zdjęcia nie są zbyt ciekawe i mało na nich widać. Jeśli będziesz miała lepsze fotki, to proszę prześlij je na: [email protected]

Pozdrawiam -Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Obiecuję zatroszczyć się o lepsze zdjęcia. Wyślę je każdemu, kto zostawi do siebie kontakt. Zrobię to na początku listopada, ponieważ jutro wyjeżdżam i nie będę mogła się tym zająć. Dziękuję za Wasz czas.

 

Marta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz w jakich okolicznościach nabyłaś ten zegarek, czy są papiery itp.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Nie posiadam papierów do tego zegarka, ani pudełka z kokardką, ale proszę Was, żeby nie brać tego jako dowód czy przesłankę, że zegarek jest podróbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Nie posiadam papierów do tego zegarka, ani pudełka z kokardką, ale proszę Was, żeby nie brać tego jako dowód czy przesłankę, że zegarek jest podróbką.

 

to wazna przeslanka poniewaz jak ktos kupi zegarek za kilka czy kilkanascie tysiecy dolarow to z cala pewnoscia bedzie o niego odpowiednio dbal i na pewno zachowa pudelko/papiery na wypadek sprzedazy czy checi podarowania go komus innemu

 

czasem sie zdarzy, ze ktos wyrzuci pudelko z gwarancja na smietnik, ale... to sa wybitne jednostki potwierdzajace regule :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale proszę Was, żeby nie brać tego jako dowód czy przesłankę, że zegarek jest podróbką.

Jest to dosyc poważna przeslanka za tym, że to podróbka (abstrahując od zdjęć).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otho wypowiedz się bardziej konkretnie, aby Marta nie miała wątpliwosci.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Zgoda, jest to przesłanka. Ale jeszcze nie dowód. Zamieściłam to pytanie na forum dla znawców zegarków po to, żeby nie abstrahować od faktów (zdjęcia). Chcę wiedzieć, czy jest to podróba wyłącznie na podstawie zegarka, a nie kwestii towarzyszących. Pomyślcie: czy jeśli kupiłabym zegarek w salonie z papierami i pudełeczkiem to miałabym powody do wątpliwości na temat jego orginalności. Raczej nie przyszłoby mi to do głowy.

Macie jakieś fakty? Czy będziemy filozofować i dywagować?

 

Może ktoś jednak znalazł w ofercie Pateka taki model (nie powinien byc starszy niż 10 lat, tak sądzę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak stwierdziłęm ,ale aby Marta miała pewność ,że z Niej nie kpimy np wysłałem do Niej maila z moimi namiarami z prośbą o wysłanie lepszej jakości zdjęć

 

Na razie wg stanu mojej wiedzy i tych zdjęć twierdzę ,że to nie jest ORYGINALNY PP , tylko podróbka

 

Marto napisz kilka słów ( jak nie chcesz na forum to na mojego maila) o okolicznościach wejścia w posiadanie tego "Patka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tornan

Proponował bym te lepsze zdjęcia także zamieścić na forum.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patek to to nie jest... ;)

Obawiam się Marto, że to był wyrok śmierci dla tego zegarka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Kim jesteś Otho? Autorytet na forum, jak sądzę... Będziesz tak miły i rozwiniesz nieco swoją myśl? Jeśli wyrok zapadł i wszyscy się z nim zgadzają (wszyscy?), to proszę Cię o szczegóły. Zegarek mam w domu, powiedz gdzie spojrzeć, na co zwrócić uwagę, gdzie jest hak? Słowem: czym się zdradza ta podróbka (skoro tak orzekliście)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kim jesteś Otho? Autorytet na forum, jak sądzę...

Potwierdzam, Maciek (otho) jest chodzącą encyklopedią Patka.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Słowem: czym się zdradza ta podróbka (skoro tak orzekliście)??

 

no ile mozna.... maz to pewnie ma/bedzie mial z Toba siedem swiatow ;)

 

PP nie miał takiego modelu

 

to powinno wystarczyc za wytlumaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mała analiza tego case'u.

Banał: najlepiej porównać z oryginałami.

 

Wniosek:

Patek nie produkował i nie produkuje czegoś o podobnej 'estetyce'.

Z bieżącej produkcji z b. daleka może nieco podobne są Calatravy:

post-330-0-29285900-1330607182.jpg

5196

 

5119

post-330-0-56436000-1330607184.jpg

 

calth5.jpg

5127

 

ale z tyłu wyglądają tak:

post-330-0-45555400-1330607188.jpg

 

poza tym, te uszy i koronka... nawet na rozmazanej fotce widać, że tego PP by nie wypuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, Maciek (otho) jest chodzącą encyklopedią Patka.

Aż tak to nie... :oops:

uczę się ! :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno. Z produkcji 'nie-bieżacej', minimalnie zbliżone (znów z dużej odległości) były Calatravy z lat 30. XX w. (np. ref. 96). Ale egzemplarze z indeksami rzymskimi oraz dwubarwną tarczą są dziś zaliczane do rarytasów (taki "pretendent" jest na Twojej fotce).

 

Porada: jeśli nie wierzysz, najlepiej udaj się do zegarmistrza, by go otworzył. Widok werku rozwieje wszelkie watpliwości (ja ich nie mam, ale lepiej sprawdzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.