Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tajtek

Atlantic ustalenie oryginalności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów. Jeśli niepotrzebnie otwieram nowy temat to proszę o wyrozumiałość i odpowiednie przekierowanie.

 

Proszę o pomoc w ustaleniu oryginalności zegarka, który dzisiaj kupiłem (za grosze), ale mam wątpliwości co do jego oryginalności.

Tarecza jest opisana (logo) ATLANTIC, 17 Jewels, T SWISS MADE T.

Na deklu brak jest loga Atlantica. Na werku FHF ST 96-4 widnieje opis SWISS SEVENTEEN 17 JEWELS 4 ADJUSTNENTS. Brak jest na weku sygnatury Atlantica.

Tarcza wygląda mi na oryginalną, ale wydaje mi się, że werk i dekielek powinny być sygnowane logo Atlantica. Ztego co już wyczytałem Atlantic używał werków FHF.

 

Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości, lub ich potwierdzenie.

Pozdrawiam

post-46446-0-87252600-1357482295_thumb.jpg

post-46446-0-46001800-1357482309.jpg

post-46446-0-31025000-1357482323_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie oryginał - używał różnych werków - fhf, as, felsa


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i mam taką nadzieję. Atlantic używał różnych werków, ale do tej pory na wszystkich widziałem sygnaturę Atlantica, a tu oprócz tarczy nie ma nic i stąd moje wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, a to, że nie ma na deklu logo może wynikać z wymiany dekla.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wychodzi na to, że pomimo braku wałka i koronki to był mój dzisiejszy Bardzo Dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, a to, że nie ma na deklu logo może wynikać z wymiany dekla.

 

Pozdrawiam

bardzo duzo modeli , szczególnie tych bez nazwy też nie miało oznaczonego dekla


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż czekam teraz na powrót mego zegarmistrza z urlopu i go ten tengeges hop do roboty, a koperta do renowacji i będzie piknie za parę groszy :D

Dałem za niego całe 3 dychy, więc to chyba był dobry zakup :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta chromowana czy stal?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowana niestety, a że nie ma za dużo krawędzi to renowacja zamknie się w 5 dychach z kosztami przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oryginal. Wiele modeli Atlantica na deklu logo nie mialo np. Trubadour (na tym samych chyba werku).

Gratuluje nabytku.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.