Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

StarskiPL

Ciche dźwięki kuźni w zegarku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podejrzewam, że nie jest to normalne ale po nakręceniu zegarka (Dugena Geneve z werkiem 3807/Peseux 7001) słyszę nieregularne blaszane ciche dźwięki - jakby uderzenia małego kowala, małym młoteczkiem w małe kowadełko. Dźwięki nie są regularne - brzmi to trochę jak transmisja alfabetem Morsa. Mam wrażenie, że to sprężyna...

Czy ktoś może się orientuje co może się dziać? Może za mocno go nakręciłem (wcześniej tego nie słyszałem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś zegarmistrz coś doda, ale moim zdaniem to normalne, niektóre zegarki tak brzmią i chodzą przy tym bardzo dobrze. Ja sądzę, że mimo wszystko jest to dźwięk uderzania kotwiczki o wychwyt + może jakiś rezonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem taka usterkę w Rakiecie 2623. Słychać było regularnie metaliczne dźwięki. Wymiana kompletnego balansu rozwiązała problem, więc przyczyną musiała być wadliwa współpraca balansu z kotwicą. O dziwo na tym "złym" balansie wzrokowo nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości po zdemontowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.