Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu z boku wydaje mi się ze dół koperty jest poprzecierany stąd wnioskowałem ze nie byla chromowana. Potwierdźcie jesli tez to widzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak to odbicie kolorów z mapy na której leży ten zegarek. Szkoda muszę poszukać czegoś innego. Oczywiście chciałbym stan nauralny bez chromowania i dziwnych renowscji. Jak znajde pozwole sobie zapytac fachowców w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że koperta jest chromowana nie jest pewnikiem, to tylko przypuszczenie, zawsze możesz spytać sprzedającego. Na jednym ze zdjęć pokazującym ucho od spodu widać chyba niedopolerowaną po chromowaniu powierzchnie. Z drugiej strony chromowanie nie jest "dzisiejsze" i nie jest aż tak źle wykonane, koperta mimo wszystko zachowała swoje pierwotne kształty. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to zadałem kilka pytań sprzedajacemu w tym również o ewentualny zakres przeprowadzonych renowacji. Zapytanie wysłałem około południa ale do tej pory bez odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Chromowanie to najmniejsza chyba ingerencja w stan oryginalny zagarka. Jedni dopuszczają taką ingerncję, inni nie. Może mniejsze jest tylko mycie tarczy.

Ja nie stwierdzę czy to chromowane czy nie, za mały mam ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam co napisze właściciel. W końcu powinien wiedzieć najlepiej. Ma go w ręku i to pewnie nie od dziś. Czyli jeszcze sie zastanowie jakis czas. Czy ta tarcze mozna delikatnie probowac umyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania idealnego egzemplarza zawsze zaczynaj od tarczy zegarka i oczywiście sprawnego werku, akurat w tym przypadku na tarczy widac juz ślady czasu, raczej nic z tym nie zrobisz.

Pozdrawiam

Edytowane przez grig1970

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że delikatne mycie nie za wiele pomoże, przy tych zdjęciach nie ma pewności czy tarcza już nie była myta. Kolega MWATCH jest specjalista w tej dziedzinie, spróbuj zapytać.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka Worldmasterów, ciężko teraz o "ładny", stary model. Szczególnie via Internet. Nawet tutaj na bazarku słabo...

 

Ten egzemplarz wygląda nieźle. Mycie może pomóc, zawsze jest ryzyko uszkodzenia tarczy, które właściciel zegarka musi brać na siebie. Wg mnie, tarcza nie była myta. Ja bym brał ten egzemplarz, widać patynę, na pierwszy Atlantic w kolekcji - w sam raz :) Na Allegro zazwyczaj sporo tego samego towaru (zazwyczaj FHF w środku), na tablicy, też nie ma rewelacji, chociaż czasem można coś upolować. Nie ma co się zrażać, że ktoś nie odpisał 5 minut po wysłaniu maila - czasem ktoś pracuje i nie ma dostępu ad hoc. Jak się nie odezwie, po dobie - to omijać!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. Co fachowcy to fachowcy. Milo mi w takim gronie. Pozwolę sobie jeszcze napisać jak się sprawa rozwinie. Ten egzemplarz wydał mi się najbardziej wiarygodny na al. Dlatego moje zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia o bardzo niskiej rozdzielczości i wykonane w ciemnicy - trudno na ich podstawie o pewne informacje i wszelkie dane jakie uzyskałeś to jedynie przypuszczenia. Sprzedajacy jeśli powie, że nie posiada stosownej wiedzy to poproś o zdjęcia dzienne w dużej rozdzielczości, bo już sama koperta wyglada dość podejrzanie.

Zegarek wydaje się kompletny - pomijając koronkę - jest to o tyle ważne, że jest to zapewne 38mm i sam sekundnik do niego jest praktycznie niemożliwy do pozyskania; a tu proszę, komplet.

Mechanizm w stanie przys\zwoitym i co ważne z właściwym pierścieniem dociskowym dla tego  modelu.

Tarcza czytelna lecz silnie zabrudzona a mycie tego stanu może wcale nie poprawić uwidaczniając uszczerbki pod warstwą brudu - i tu konieczne dobre fotografie.

Podsumowując - ja bym się nie spieszył, poczekałbym na dobre zdjęcia, ale to nie moja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Sprzedajacy odpisał ale niewiele to wniosło. Zegarek kupiony na allegro w 2010r. jako stan oryginalny. Nic nie wie o ewentualnych renowacjach bo nie pytał jak kupował. Zdjęcia podeśle ale napisal ze te same więc odpisalem ze chce w swietle i dobrej jakosci.Raczej z tego wszystkiego wnioskuję że nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba gdzieś to wklejałeś i już prosiliśmy o lepsze zdjęcia. Z tych zdjęć i w tej rozdzielczości wątpię by ktoś się chciał wypowiedzieć. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- brak fotografii dekla - to też istotne

- koperta - ujęcie nie obejmuje widoku uszu od spodu, ale patrząc od "twarzy" koperta wygląda nieźle

- koronka i wskazówki właściwe

- mechanizm - FHF 28 - wystepował w Milano

- co do kwestii najistotniejszej,  to, mimo iż tarcza wygląda obiecująco, nie podejmuję się na podstawie tego zdjęcia wypowiedzieć czy poddano ją kosmetyce i ewentualnie jakiego rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Podpowiedzcie czy dobrze oceniłem poniższy zegarek.
Koperta chromowana. Tarcza wyszyszczona raczej nie jest malowana. Luma raczej nowa.
Koronka wymieniona. Nie wiem co ze wskazówkami ale sekundnik to raczej inny. Czy jeszcze można się do czegoś doczepić w temacie oryginalności?

 

1_f.jpg?1397293723

 

3_f.jpg?1397293723

 

4_f.jpg?1397293723

 

 

 

2_f.jpg?1397293723

Edytowane przez 7dd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Raczej takie wskazówki widziałbym tu

 

AtlanticWorldmasterSUPERDELUXE5477-121JE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziś tylko mały monitorek ale coś tam widzę. Koperta - pochromowano powtórnie. Koronka nieoryginalna, ale zawsze można coś dobrać. Wskazówki niewłaściwe, ale to już Jacek pokazał. Sądzę, że napisy, linie pionowa i pozioma oraz podziałka są naniesione ponownie.

Jacek - czy ten Twój nie ma czasem 38mm (wtedy wskazówki a szczególnie sekundnik mają podobny wzór, ale nieco inny wymiar)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jasne, mój jest większy, więc wskazówki nie będą pasowały do tamtego. Ale chciałem pokazać krój dużych wskazówek.

Mój egzeplarz tego modelu nie nadaje się do upubliczniania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega MarcinEck w temacie "Pokażmy swoje Worldmastery", zamieszczając taką oto fotografię 

 

post-53152-0-77862200-1398527698_thumb.jpg

 

zapytuje o oryginalność tego zegarka. Zgodziliśmy się, że na podstawie tej fotografii nie da się nawet okreslić czy jest to Atlantic. W oczekiwaniu na lepsze fotografie pozwolę sobie skoncentrować się na problemie samych indeksów. Faktycznie typowym było w Atlanticach z lat 50-tych wystepowanie pierścieni czy też "ringów" w kolorach czarnym, niebieskim i złotym. Nietypowym jednak było nałożenie pionowo tych indeksów z materiału fluorescencyjnego. Nietypowym - czyli sytuacja taka miała miejsce, aczkolwiek bardzo rzadko.

 

post-53152-0-71380200-1398528316_thumb.jpg

 

Powyżej fotografia (tylko telefonem - chwilowo pozbawiono mnie obiektywu - ale wszystko jest czytelne) damki z kopertą mosiężną, stalowym deklem oraz mechanizmem AS 1240

 

post-53152-0-01350900-1398528536_thumb.jpg

 

Powyżej kolejna damka - z bazy fotografii Wojtka - koperta mosiężna, stalowy dekiel, mechanizm AS 1240

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejne fotografie z bazy, w wersjach męskich

 

post-53152-0-92093000-1398528867_thumb.jpg

 

tym razem i dekiel, i koperta stalowa, mechanizm - nietypowo - Felsa 465. Zegarek z kolejnej fotografii w takiej samej konfiguracji

 

post-53152-0-84595200-1398529420_thumb.jpg

 

zwraca uwagę dość szczególne logo w tych dwóch ostatnich, oraz fakt dziwnego łączenia liter "A" i "t" z pierścieniem. Kiedyś Jacek zwracał uwagę na taki niuans w innym modelu - nie pamiętam, ale chyba stanęło na tym że mozliwym jest niezamierzony błąd w trakcie wytwarzana tarcz (nieprecyzyjna ówczesna technologia).

 

Poniżej zdjęcie zaprezentowane kiedyś przez Waldika

 

post-53152-0-14553300-1398529915_thumb.jpg

 

koperta i dekiel stal, mechanizm AS 1158

 

Sądzę, że równocześnie powstały dwa typy nakładania indeksów, jednak zaniechano typu pionowego w dalszej produkcji. Taki wniosek wysnułem z faktu, iż na tarczach pojawia się głównie zapis Rubis, lub brak zapisu o ilości kamieni co świadczyć może o wczesnej produkcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za postawienie tego tematu tutaj. I za zamieszczenie znakomicie ilustrujących temat zdjęć. Z przytoczonego materiału ikonograficznego (zwłaszcza trzy ostatnie zdjęcia) wnioskuję, że być może cyfry w pozycji pionowej są też "atlanikowskie". Ciekawi mnie też różnorodny sposób pisania 6 i 9. Zwróććie uwagę - na praktycznie każdym egzemplarzu sa one pisane nieco inaczej ...

Edytowane przez MarcinEck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dalszej dyskusji potrzebne będą zdjęcia Twojego zegarka. Chwilowo zgadzam się z tezą Jacka, że napisy mogły zostać usunięte celowo. Tym bardziej, że podziałka minutowa wydaje się być w niezłej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.