Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawulon

Zegraek "Lisona"

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem w spadku zegarek Lisona DE LUXE 21 JEWELS SUPERSHOCKPROF ANTIMAGNETIC pod napisem czerwona gwaizda pięcioramienna. Zegarek jest na chodzie, ładnie pracuje mechanizm, punktualny, bardzo ładna bransoleta. W środku bardzo głęboko schwany opis mechanizmu HP 127. Na pokrętle znak Ω OMEGA. Na kopercie są również wybite jakieś cyfry 20/000. Resztę można zobaczyć na zdjęciach.

 

Mam do Was prośbę żebyście coś o tym zegarku mi napisali:

- co to jest za zegarek, szukałem na internecie i nie ma nic na jego temat,

- jaką posiada wartość pieniężną, czy to coś wybite na kopercie 20/000 to jakaś cecha (żona mi mówi żebym go sprzedał a ja nie chce),

- z jakiego roku może on być,

- jaki byłby koszt przeczyszczenia go - leżał dość sporo w szufladzie i nakręcanie i regulacja chodzi dość ciężko.

 

Z góry dziękuje za Waszą pomoc.

 

Poniżej zdjęcia:

post-59490-0-16279200-1360056400_thumb.jpg

post-59490-0-08052100-1360056402_thumb.jpg

post-59490-0-92610200-1360056402_thumb.jpg

post-59490-0-55658500-1360056522_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ta dole tarczy pod godziną 6 jest napis IMPORT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do smarowania. Mozesz tez wypolerowac. Nie znam ci ja tej firmy, za nic! Koperta a la lata 60 te ale moge sie mylic. Mi sie nie podoba ale kwestia gustu...


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ta dole tarczy pod godziną 6 jest napis IMPORT.

Mod.

Jeszcze jedno, to jest dział przed zakupem, a nie po otrzymaniu spadku.

Przenoszę do odpowiedniego działu.

 

Masz do wyboru albo Niemcy albo Szwecja:

http://www.mikrolisk...ark#sucheMarker


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za info.

Przepraszam za pomylenie działu.

A mówicie o przeczyszczeniu.... byłem wczoraj u jednogo młodego zegarmistrza to zaczął fantazjować i chciał mnie skroić na blisko 150 złotych. Nie spodobała mi się jego gadka więc poszedłem do drugiego. Starszy Pan od razu otworzył zegarek, oceniał mechanizm na dobry i doradził żebym na razie nic z nim nie robił ponieważ jego zdaniem wszystko jest ok. Dopiero po sprawdzeniu powiedziałem mu o tym pierwszym to powiedział, że chcial mnie orżnąć na kasę!!!!!! Widać są zegarmistrze i zegarmistrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody może trochę i naciągacz, starszy Pan zaś - to śmierdzący leń, który Cię zmył. Za jego "radą" dobijesz zegarek w krótkim czasie. Mimo wszystko wybrałbym pierwszego.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego pójdę do trzeciego, zobaczymy co on powie. Jeżeli oceni że trzeba coś robić to się skuszę.

 

A jeżeli chodzi o tego starszego Pana to już mi naprawiał kilka zegarków, powiedziałbym że jest sprawdzony. Noi po wyglądzie pracowni widać że naprawia dużo starych zegarków bo u tego młodego to widziałem że zajmuje się tylko wymianą bateryjek kasując dużow więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.