Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Markd

TECHNOS - prośba o identyfikację.

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni cieszę się nowym zabytkiem. Fajny TECHNOS. Już po czyszczeniu i regulacji.

Koperta stalowa, pracowicie wypolerowana, wygląda jak nówka. Te plamy na zdjęciu to refleksy światła.

Tarcza (chyba) platynowana, pokryta delikatnym promienistym wzorkiem. Nie widać go na foto.

Średnica 31,5 mm. Rozstaw uszu 16 mm. Mechanizm, jak już mi podpowiedziano, FHF 969, czyli niezły.

I teraz moja prośba - Proszę o więcej informacji o tym zegarku. Jaki to rok produkcji?

Mechanizm wskazuje na lata 60-70-80, ale wiem że w latach 70 tych Technos zjechał

z jakością. Prawdopodobnie wówczas przestał montować te mechanizmy.

Rozmiar też wskazuje na wcześniejsze lata. To jak z tym rokiem? I z tarczą? Platynowana?

Wskazówki chyba oryginalne, ale jak z koronką? Czy Technos miał je sygnowane ?

Jakieś katalogi? Ktoś coś podpowie? W ogóle na temat tej marki ciężko coś znaleźć....

post-59254-0-61109300-1361578017_thumb.jpg

post-59254-0-02976600-1361578024_thumb.jpg

post-59254-0-89046900-1361578030.jpg

post-59254-0-27837300-1361578037_thumb.jpg


Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP


Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Technosa nigdy nie były u nas zbyt popularne, a firma raczej nie miała żadnych spektakularnych dokonań i niczym szczególnym nie zapisała się w historii zegarmistrzostwa. Stąd też małe zainteresowanie Twoim tematem i trudność w udzieleniu Ci konkretnej odpowiedzi.

O samej firmie trochę można wygrzebać - pewni już znalazłeś:

 

http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=technos&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Technos_%28watches%29

 

Zegarków tej marki też można sporo pooglądać w necie, natomiast o konkretne info dotyczące Twojego modelu trudno.

Moim zdaniem to lata 60-te, choć zegarek do bólu klasyczny, więc w latach 70-tych też teoretycznie mógł zostac zrobiony.

Koronka - prawdopodobnie zmieniona, bo ta nie jest idealnie dopasowana do koperty i raczej pasowałaby tutaj koronka bardziej płaska. Ale ten kształt ani wielkość nie gryza sie jakość szczególnie, tak ze pewności nie mam.

Tarcza platynowana na pewno nie jest - po prostu lakierowana.

Jest to po prostu bardzo przeciętny zegarek równie przeciętnej i niezbyt popularnej marki. Na duzy plus stalowa koperta i bardzo ładny stan.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Nie był taki ładny. Stan mechanizmu to zasługa zaprzyjaźnionego zegarmistrza, ale kopertę sam pracowicie polerowałem. Komplement cieszy szczególnie, bo to moj pierwszy samodzielnie głaskany.

Zajadle szukam jakichś katalogów, ale oczywiście nic nie znalazłem.


Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wek to FHF/ST 96, jak w Atlanticach, ale w Twoim Technosie w troche lepszej wesji - ladnie osadzone kamienie.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka rzeczywiście nie jest oryginalna. Wygląd nie pasuje, ale przede wszystkim źle się nakręca. Trudno uchwycić. Muszę zmienić na coś płaskiego i o większej średnicy.

Zastanawiam się nad rokiem produkcji, design wskazuje na lata 60-te, ale mechanizm FHF_96 wskazuje na 70-te. Problem w tym, że wyczytałem, że w latach 70-tych firma Technos mocno obniżyła jakość. Więc może jednak 60-te? Jeżeli ktoś ma dostęp do jakichś katalogów, zestawień. innych źródeł, to proszę o informację. to był popularny model, więc powinien być we wszystkich zestawieniach.


Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.