Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś chciał kupować ESI Extra chunky to w centrum rowerowym udało mi się wynegocjować bardzo korzystna cenę. Także probujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem małe ważenie. X-caliber wrócił do niemal fabrycznej specyfikacji - czyli wleciały gripy bez pierścienia  :lol:  z platformami waży 14.4 kg. Fuel z grubszymi gripami na 1 pierścień, koszem na bidon i pedałami M520 waży 14.8 kg. X-caliber przy fuelu wydaje się zwiewnym i filigranowym rowerem, poza dolną rurą (która i tak jest sporo mniejsza niż ta z fuela) to wszystko jest cieńsze i delikatniejsze, różnica w masie można rzec kosmetyczna a z drugiej strony pokazuje, jaka musi być różnica w technologii użytej do produkcji fuela, że dokładając większy amor, damper, bardziej skomplikowaną ramę czy sztycę regulowaną udało się to zrobić przy myślę dość rozsądnej masie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie rama mocno cieniowana.

Zważyłem sobie dziś ponownie GT i Gianta.

GT z koszykiem na bidon, osłoną od łańcucha, lampkami i licznikiem ma 13 kg. Natomiast Giant z mocowaniem na Mio ma 9 kg.

 

Jak przejdzisz na bezdętki, to jeszcze troszkę urwiesz, albo lżejszymi oponami.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rama na pewno, Trek sam się chwalił, że zeszli z grubością ścianki ale za to powiększyli przekroje, dlatego rury są wizualnie 2x większe niż wcześniej. 

Tubelesy będą na pewno, chciałbym jak najszybciej ale zobaczymy kiedy się uda. Opony Bontrager XR4 TLR Team Issue - niby ok 770g sztuka więc jak na 29x2.4 nie wiem czy coś lżejszego jest, np Schwalbe hans dampf czy magic mary są cięższe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 15 kg to nie mało na tę kosmiczną technologię :)

Właściwie to stosując carbon zamiast aluminium chyba nic nie zyskano na wadze. Trek ma w ofercie porównywalny rower z aluminium ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rama na pewno, Trek sam się chwalił, że zeszli z grubością ścianki ale za to powiększyli przekroje, dlatego rury są wizualnie 2x większe niż wcześniej.

Tubelesy będą na pewno, chciałbym jak najszybciej ale zobaczymy kiedy się uda. Opony Bontrager XR4 TLR Team Issue - niby ok 770g sztuka więc jak na 29x2.4 nie wiem czy coś lżejszego jest, np Schwalbe hans dampf czy magic mary są cięższe

Faktycznie, jak na taką " potworną " oponę, to ważą dobrze.

Moje maxxisy crossmarki 27,5 w rozmiarze 2,25 ważą 685g sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 15 kg to nie mało na tę kosmiczną technologię :)

Właściwie to stosując carbon zamiast aluminium chyba nic nie zyskano na wadze. Trek ma w ofercie porównywalny rower z aluminium ?

co rozumiesz przez "porównywalny z alu"? To jest alu  :P jest też fuel ex na carbonie ale sama rama kosztuje więcej, niż mój cały rower  ;) mój to fuel ex 8, carbon zaczyna się od 9.7

czy rama ma kosmiczną technologię? Na pewno bardziej dopieszczoną niż w przypadku x-calibra. X-caliber ma pancerną ramę ale przez to większą masę. Tak czy inaczej nie widziałem historii z pękającymi trekami a nawet gdyby - na ramę jest dożywotnia gwarancja  ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj blad, wczesniej wrzuciles link ze specyfikacja, nie spojrzalem nawet na to z czego jest ta rama, jakos wydalo mi sie oczywiste ze to carbon :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie przez kolor  :lol:  ale ogólnie nawet w dotyku rama sprawia wrażenie, że jest z innego materiału niż w x-calibrze, alu w fuelu ma inny skład ale wydaje nawet inny dźwięk jak się w nią stuknie. 

Dzisiaj był kurier,wpadł przymiar do łańcucha, bidon 550ml i łańcuch Abusa - 110cm, waży 2.2kg więc jest co wziąć do ręki  :P. Kosz na bidon mam bontragera ale przy takiej ramie przydałby się ładowany z prawej strony a nie centralnie, pod górną rurą jest niewiele miejsca

 

a co do wagi - patrzę teraz na stronę santa cruza, carbonowy hightower w podstawowej specyfikacji waży niecałe 14kg, osprzęt bardzo podobny, brak przedniej przerzutki do tego pewnie bez pedałów i waga najmniejszego rozmiaru - wynik alu fuela chyba nie jest najgorszy. Ale za to pomarańcz Santy, magnes na spojrzenia  :P

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, jaki bagażnik polecicie mi pod sakwy, na wyprawę kilkudniową? najlepiej do ok. 100zł, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bikebrothers Tarnów, jazda dziś. Kolega z accentem na hydraulicznych tarczach.

Jesteś?

Ile zrobiliście finalnie?

Odleciałem na podjeździe. Za szybko na moją nogę :). Odłączyłem się od peletonu. Ale finalnie zrobiłem 50km

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na drugiego kolegę.

Jazda w peletonie. Fajna sprawa. Na prostej się leciało bosko. Średnia 35 i więcej. W połowie trasy odpadłem im na podjeździe. Za mocni byli ns moją nogę. Duże tępo dali. i już kolegów nie dopadłem, to na Mio wpisałem dom i wio. Ciekawe, czy drugi kolega się odezwie. Nie kojarzę jego niku. On mnie poznał... Po kasku.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa. Śmigałeś już w nowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na odnalezienie się kolegi z forum ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bikebrothers Tarnów, jazda dziś. Kolega z accentem na hydraulicznych tarczach.

Jesteś?

Ile zrobiliście finalnie?

Odleciałem na podjeździe. Za szybko na moją nogę :). Odłączyłem się od peletonu. Ale finalnie zrobiłem 50km

Hej :)

 

finalnie 55... ale ta góra na której Ty odpadłeś zmordowała mnie okrutnie!!! Moje 94kg przy tych szczypiorach mnie dobija

 

Miło było poznać

 

Aaaa i zakładaj STRAVĘ :)

 

https://www.strava.com/activities/1081935043

 

Pozdraiwam !!

Edytowane przez BraWo100

Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

finalnie 55... ale ta góra na której Ty odpadłeś zmordowała mnie okrutnie!!! Moje 94kg przy tych szczypiorach mnie dobija

 

Miło było poznać

 

Aaaa i zakładaj STRAVĘ :)

 

Pozdraiwam !!

Udzielaj się częściej i wrzucajcie swoje aktywności. Będziecie nas dodatkowo motywować.

 

Aktualnie co do szczypiorow. Jak dajesz radę to jeździj z nimi. Szybko podciagna Cię w górę.

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyjechałem... Ale wy byliście już dalej, że was nie widziałem. Mio mi na tym podjeździe coś koło 15% pokazywało momentami. :)

Filip mówił, że wczoraj trochę pędzli. Bo jak pisałem z Miłoszem, to mówił, że można jechać na dwie grupy. Tyle, że musieli by być obaj.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyjechałem... Ale wy byliście już dalej, że was nie widziałem. Mio mi na tym podjeździe coś koło 15% pokazywało momentami. :)

Filip mówił, że wczoraj trochę pędzli. Bo jak pisałem z Miłoszem, to mówił, że można jechać na dwie grupy. Tyle, że musieli by być obaj.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Tak tam było często 15% a na kolejnym wzniesieniu pokazywało mi 24% przez chwilkę. MASAKRA :)

 

Poprzednim razem były 2 grupy Miłosz gnał z pierwszą a Filip z druga (razem ze mną :))

 

Wczoraj Miłosza nie było bo pojechał na TDF dlatego szła całość na raz, ale nogi czuję

 

:)


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem jak będzie Miłosz z Filipem i pójdą dwie grupy jak Miłosz mi pisał, że jedna będzie wolniej lecieć, to dam radę całość. :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz, pojadę z Tobą !


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu jestem u babci... Potem przyjeżdża do mnie kuzyn. Będę coś z nim kręcił, ale to na MTB. czyli pojawię się pewnie za trzy tygodnie dopiero... :P

 

Napisz coś o tym accentcie twoim i go pokaż :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym, OK...

 

Accent jest 2 przełajem jaki mam, pierwszy był w wersji CX ONE ten CX ONE PRO z węglowym full widelcem i taperowaną główką. Przez to rower się lepiej prowadzi (tapered) i wyraźnie lepiej tłumi drobne nierówności (full Carbon widelec)

 

Rama Aluminiowa niezbyt sztywna ale daje radę, mam porównanie do Carbonowego szosowego Canyona gdzie stając na pedałach i depcząc mocno.... czujesz mega! sztywność w okolicach suportu a tu nie ma co się oszukiwać ugina się :)

 

Geometria typowo sportowa, krótsza rura górna, ostra w jeździe a rower zwrotny i niezbyt ciezki. Mam 2 kpl kół REYNOLDS STRATUS PRO DISC i wymieniam w zależności od potrzeb na wersję szosową 700x26 lub CX 700x35

 

Całość została złożona u BB z części jaki mieli i jakie dostarczyłem okazyjnie kupując na All itd...

 

Teraz ma wyjść 3 odsłona tego roweru na ramie i widelcu FULL CARBON i na sztywnych osiach. I w zasadzie w tym moim rowerze brakuje mi tylko sztywnych osi, które jednak trzymają koło w 1 położeniu i nie pozwalają "pływać" na mocnych podjazdach
 

Jak sa jesze jakieś pytania odpowiem :)

 


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.