Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

Najładniejszy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając temat-"Nasze nowe nabytki vintage"za ostatnie pół roku najbardziej spodobał mi sie zegarek kolegi Gniewko-Nasze nowe nabytki vintage - strona 146 - VINTAGE - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Piękny IWC...sadze że wart przypomnienia..

A może jakieś inne nabytki spodobały sie kolegom.........?

 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że rolę czegoś takiego pełni "Galeria". 

 

Moim zdaniem ten IWC to zwykła zegaryna (jeśli chodzi o wygląd), działa tylko magia marki. O gustach się nie dyskutuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zupełnie co innego na myśli ;) ,no i galeria pełni chyba inną role.....

Chodzi mi o stan zachowania bardziej niż o markę.....

Mówiąc o tym konkretnie zegarku "zwykla zegaryna"-bidfun-db Archive: Watch Movements: IWC 8541B - mtr- Ranfft lekko przesadzasz chyba :D ,biorąc pod uwage że w komplecie jest zdaje sie pudełko,gwarancja,a nawet metka z ceną......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że chodzi mi o wygląd a nie mechanizm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba pomysł. "Mr. Vintage 2013". można się pokusić o kategorie - stan zachowania, dokumentacja, rzadkość występowania i noty za styl czyli ogólna ładność. I tu faktycznie widziałbym Gniewkowego IWC bo absolutnie genialny oryginalny stan zachowania z kwitami i fabrycznym paskiem oraz Sneerowgo speedmastera pre-moona bo to w tej wersji duża rzadkość. I jakaś mała galeryjka zwycięzców w końcu roku. O. tak sobie to wymyśliłem :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czekamy Tomku czy temat kolegów zainteresuje..... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to nazwał: ' pokażmy kto ma dłuższego' będzie to ideale uzupełnienie heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki i tak były juz pokazywane na forum więc nie bardzo rozumiem.....chodzi przecież o "rozmiar europejski" ;)

Ładne nabytki to nie tylko sukces nabywcy ale tez i forum .......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi temat bardzo się podoba - ba jest to jeden z ciekawszych ostatnio tu na forum. I absolutnie nie traktował bym go w kategorii "kto ma dłuższego". Mamy na forum kilku pasjonatów vintage, więc myślę, że będzie co oglądać. Na koniec roku proponował bym ankietę by społeczność forumowa mogła nadać tytuł
staruszka roku AD 2013 :)

Moim absolutnym marzeniem jest zegar Wasyla JLC Memovox (czarno-pomarańczowy z alarmem) bez apelacyjnie król vintage :)

 

P.S. Dziękuję za uznanie dla IWC postaram się może i w ten weekend uzupełnić jego galerię o kilka foto...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/89445-iwc-klasyczny-vintage-1976r/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść w JLC cytochroma i szczena opada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem dobry temat - zeby znalezc dobry okaz to juz trzeba miec (moim zdaniem) obszerna wiedze w temacie i ....farta :)  

 

fakt w galerii i w vintage sporo zegarkow jest i kazda osoba za wpis praktycznie dostaje gratulacje (:)) ale nie znaczy to, ze kazdy zegarek moglby sie kwalifikowac na ''the best of the best''.

 

@Marek, moze warto sprecyzowac czy sie bierze pol roku, 3 miesiace czy caly rok pod uwage:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nieskromnie zaproponuje swoja Omege. A to z racji glownie tego, ze naprawde sporo sie naszukalem by znalezc tak zachowany egzemplarz w 18k zlocie i wiem, ze nie jest to latwe. W stali jest to duzo latwiejsze.

 

aqy.JPG

 

flo7.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz ja, ja!!!!.... oto czarny koń, którego chciałbym zgłosić do kunkursu Mistera... co z tego, że serducho zdrowe i szybko bije, ale pewnie i tak przegra bo kształty jakieś takie Rubensowskie a to teraz Panie nie w modzie :( Mam pudełko!!!! :) Głosujcie....

 

P.S. Nie golę zazwyczaj rąk tylko dzisaj ostrzyłem noże, które musiały przejść test :P

 

uf34.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się pomysł podoba i nie uważam, żeby pokazanie ładnych vintydży było sposobem na przedłużanie tego, czy owego, choć jakiś ekshibicjonistyczny pierwiastek w tym jest :P

Nie wiem jak miałoby wyglądać głosowanie ani zgłaszanie kandydatur, ale w kategorii "rzadkie" to może taki mój staruszek miałby jakieś szanse:

 

post-23302-0-74539400-1372971557_thumb.jpg

 

W wolnej chwili postaram się go lepiej zaprezentować

 


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to Was przekona- rozmiar ma przecież znaczenie a zakręcana koronka w tym rozmiarze to przecież jest argument! :P

 

wa28.jpg
 

 

Tak na poważnie, to coraz mniej niestety jest na forum merytorycznych dysput a głównie wszystko się kręci wokół handelku, zegarków "klubowych", kubków, długopisów, odznak i konkursów..Wiem, wiem- to My tworzymy forum i niestety coraz rzadziej tu zaglądam...Może kiedyś będzie konkurs "Jak oni tańczą z zegarkiem". Nie psuję już zabawy... BTW: Są jakieś nagrody w konkursie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuje Vulcaina Princeton z pełnym kompletem pudelek, papierów, oryginalnym paskiem oraz chusteczkami z logo do czyszczenia ....w stanie MINT ...w 14k złocie

 

img4456s.jpg

 

img4464lc.jpg

 

img4457r.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to Was przekona- rozmiar ma przecież znaczenie a zakręcana koronka w tym rozmiarze to przecież jest argument! :P

 

wa28.jpg

 

 

Tak na poważnie, to coraz mniej niestety jest na forum merytorycznych dysput a głównie wszystko się kręci wokół handelku, zegarków "klubowych", kubków, długopisów, odznak i konkursów..Wiem, wiem- to My tworzymy forum i niestety coraz rzadziej tu zaglądam...Może kiedyś będzie konkurs "Jak oni tańczą z zegarkiem". Nie psuję już zabawy... BTW: Są jakieś nagrody w konkursie? ;)

Tak,"Grand Pryk 2013"-masz ochotę na główną nagrodę? ;) ...szansę masz.... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za pomysłem Tomka może takie kategorie;

-Ogólne wrażenie[najładniejszy ;) ]

-Rzadkość występowania

-Pełna dokumentacja

-Ciekawe rozwiązania techniczne

Co sądzicie?

 

A to moje propozycje ;)

"ogólne wrażenie"

post-48316-0-67463300-1372980836_thumb.jpgpost-48316-0-04566100-1372980798_thumb.jpg

"ciekawe rozwiązania techniczne"

post-48316-0-68076400-1372981046.jpgpost-48316-0-65567700-1372981022_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą właśnie zakupiłem zegar, który był na mojej wish liście od bardzo dawna aż w końcu się udało. Nie jest łatwo go upolować a w dobrym stanie to już prawie niemożliwe...

Jak tylko dostanę go w swoje łapy zaprezentuję go szanownemu gremium vintydżowemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem, ze moze rzeczywiscie warto by zrobic konkurs na najpiekniejsze vintage z naszych kolekcji. Co o tym myslicie? Oczywiscie raczej nie chodziloby o jeden jedyny, ale trzeba by pogupowac zegarki w pewne kategorie, np. zalezenie od rodzaju mechanizmu (manual, automat), materialu z ktorego jest wykonany (np. stal, zloto), okresu z ktorego pochodzi (lata 40, 50, 60), itp. Moze fajna rzecza byloby urzadzic taki konkurs pieknosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie - rozbicnie na kategorie ma sens... a potem zrobic dodatkową generalną


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ma sens, ale czarno to widzę - powstanie jeden wielki bałagan w temacie, jesli narobimy wiele kategorii. Trochę jakby wybierać miss brunetke, miss blondynkę, miss rudą (o siwej nie wspomnę), miss z pieprzykiem itp


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele kategorii rzeczywiscie sie nie sprawdzi ze wzgledow nazwijmy to organizacyjno-logistycznych i ograniczen forow intenetowych, ale moze kilka kryteiow daloby sie ogarnac. Pytanie tylko czy jest kilka kryteriow, na ktore mozna by sie bez kontrowersji zgodzic i ktore wiarygodnie kategoryzowalyby zegarki vintage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.