Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

OmegaDeVille

Atlantic Varldsmastarur Incabloc 17 Jewels

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Dzisiaj rano na giełdzie antyków kupiłem kolejnego Atlantica Varldsmastarur 17 Jewels. :) Zdjęcia załączam poniżej. Mam kilka pytań:

1) Czy był odnawiany, czy zachował się w takim stanie?
2) Czy wskazówki ma oryginalne?
3) Z jakiego jest czasu?
4) Jakiej klasy jest ten zegarek?
5) Czy szkiełko w oryginale również było tak bardzo wypukłe?
6) Zdecydowanie nie mam zamiaru go odnawiać, ale czy to dobra decyzja? Wskazówki tez tak zostawić?


Nie wklejam zdjęcia werku, gdyż nie umiem go otworzyć. Będę miał je w środę.

Dziękuję bardzo

post-63245-0-51322300-1375607761_thumb.jpg

post-63245-0-55951200-1375607783_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To atlantic Vorldmastarur a nie Vorldmaster jeśli dobrze odczytałem z tarczy,jak dla mnie zachowany w oryginale-bardzo ładny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czy był odnawiany, czy zachował się w takim stanie?

2) Czy wskazówki ma oryginalne?

3) Z jakiego jest czasu?

4) Jakiej klasy jest ten zegarek?

5) Czy szkiełko w oryginale również było tak bardzo wypukłe?

6) Zdecydowanie nie mam zamiaru go odnawiać, ale czy to dobra decyzja? Wskazówki tez tak zostawić?

 

1. Nie wygląda na odnawiany

2. Tak

3. Lata 50-te

4. Popularnej

5. Nie - to jest źle dobrane

6. Najlepsza z możliwych - zmieniłbym szkiełko, zrobił delikatną kosmetykę i zadbał o werk. Nic więcej


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. W środę zmienię szkielko oraz zadbam o werk. Co rozumieć przez kosmetykę zegarka?:)

Dziękuje bardzo

 

ps. Jak oceniacie jego stan zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo i bdb. To jednak leciwy zegar, raczej był mało noszony i dobrze przechowywany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumieć przez kosmetykę zegarka? :)

 

Miałem na myśli wymycie koperty i dekielka, ewentualne odświeżenie jakąś pastą typu aluchrom plus założenie stosownego paska. Z doświadczenia wiem, że te bazarowe zegarki rzadko są w odpowiednim stanie higienicznym ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ze rzadko kiedy są one w odpowiednim stanie higienicznym, ale ten wytarlem już watką ze spirytusem:). Jak wymyć kopertę i dekiel? Paska raczej nie będę zmieniał - w komplecie dostałem czarny, przeszywany, z naturalnej skory. Myśle, ze wymienię rownież szkielko - jak Pan pisał, jest kiepsko dobrane...

Dałem za niego 100 złotych, myśle ze się opłacało:) Zwłaszcza, ze po tych zabiegach będzie jeszcze trochę wiecej warty:)

 

Ps. Czy da się określić dokładny rok produkcji zegarka.

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie da się określić dokładnego roku produkcji, bez innych danych, czasem jest to grawer, czasem rachunek.

A kopertę  z deklem moze ci umyć zegarmistrz, bo do tego trzeba wyjąć mechanizm z tarczą i wskazówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kopertę  z deklem moze ci umyć zegarmistrz, bo do tego trzeba wyjąć mechanizm z tarczą i wskazówkami.

 

I naprawdę warto to zrobić, bo w zakamarkach koperty nawet pozornie czystego zegarka tyle na ogół syfu jest, że aż strach. Jak się wyjmie mechanizm, szkło, pasek i myje kopertę, to dopiero widać to dobrodziejstwo ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem za niego 100 złotych, myśle ze się opłacało:) 

Sądząc po tym, że ostatnio na pewnym popularnym portalu aukcyjnym po parę stów chodzą złomiaki z malowanymi tarczami i chromowanymi kopertami, a Ty dorwałeś okaz w stali ze świetnie zachowaną tarczą, to zdecydowanie się opłaciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ring złotego koloru to takie już nie widuje sie zbyt często


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ring złotego koloru to takie już nie widuje sie zbyt często

 

Przepraszam za być może głupie pytanie, ale co to jest ring?

 

Dziękuję bardzo a wszystkie odpowiedzi. W środę atlantic jedzie do zaufanego zegarmistrza.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za być może głupie pytanie, ale co to jest ring?

 

 

Ta kolorowa obwódka na tarczy, na której namalowane są cyfry. Były te ringi czarne, niebieskie, złotawe... Moda taka ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złote z czasem robiły sie zielonkawe


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ring jest na 99% czarny. W środę będę o zegarmistrza który otworzy mi dekiel, więc dorzucę zdjęcie werku.

Dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.