Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szwed

Francuski Zegar Kominkowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Ostatnio wpadl mi w rece oto taki piekny w moim mniemaniu zegar. Nie znam sie na nich, znalazlem cos podobnego na potrlu aukcyjnym ale nie wiem czy to cos takiego samego, moj nie posiada zadnych sygnatur tylko nr.seryjny chyba! Prosil bym o jakies informacje! Jak widac nie jest w najlepszym stanie i tu tez prosze o rady, chcial bym go odrestaurowac ale wiem ze w narecznych zazwyczaj lepiej tego nie robic a jak sie ma to do tego typu zegarow?! I czy mogli byscie kogos polecic! 

 

3c75fc266573b4f2med.jpg

 

81627867b61dbee8med.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuski zegar portykowy. 1850-1880.

Mechanizm wyczyscic, dobrac czasze dzwonka i uruchomic.

Jesli chodzi o obudowe, wydaje sie ze wystarczy wyczyscic i np polozyc wosk starvax.

Bedzie lekko odswiezony. Tarcze mozna dac do srebrzenia ale moze wystarczy tylko wymyc.

Przeciez nie chcemy z nigo robic malowanki, wg mnie ma wieksza wartosc i lepiej sie prezentuje jesli wyglada na stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne brązy, umył bym je tylko detergentem i to wszystko. Dobre efekty przy czernionych powierzchniach daje przefroterowanie pastą Kiwi, co zegar ożywi...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem, ze lepiej go tak zostawic. A to pekniecie kleic czy zostawic? Na wskazowkach i na niektorych czesciach mechanizmu jest troszke rdzy! Wydaje mi sie ze brakuje takiej obudowy do okola mechanizmu! Czasza to chyba to co lezy po prawej stronie obok zegara na blacie? Tarcza ma w sumie tylko lekkie przetarcie faktycznie moze tylko mycie by jej wystarczylo! Mysle ze bylo warto go nabyc za 250zl.

 

Przefroterowanie? Czyli masz na mysli troszke czarnej pasty na szmatke i czyscic?!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bylo warto go nabyc...

Zawsze jest warto... za ta cene szczegolnie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i rady! Napewno skorzystam! Pozdrawiam Robert


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.