Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mars110461

Atlantic skazany na renowację

Rekomendowane odpowiedzi

Zdeklarowanym ci ja jestem wrogiem fali, zatem kończyn, tudzież przedmiotów ciężkich lub też ciętego jęzora używać zaniecham. Ale pokaż nam jeszcze wnętrze tego nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję Ci pisanie krótszych ,zwięzłych zdań,bo by zrozumieć ten ciąg myślowy to ze dwa papierosy trzeba wypalić :D;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tego zegarka to chyba lepiej jak go wyrwałem z rąk Poncjusza Piłata skoro miał go przybić gwoździem do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam go przy sobie jest na ZŁOTEJ 62. ale silnik jak odkręciłem wyglądał jak by był oprawiony w miedzi mam na myśli kolor .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE PAL BO SZKODA PAPIEROSÓW

Ale ja nie palę ;) -napisałem co innego.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i też taki zegarek bez wartości ale osobiście mam do niego szacunek czasu . tylko proszę się nie śmiać ze mnie

post-67035-0-00877100-1385671427_thumb.jpg

post-67035-0-30567200-1385671436_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tego zegarka to chyba lepiej jak go wyrwałem z rąk Poncjusza Piłata skoro miał go przybić gwoździem do ściany.

 

I całe szczęście, że ratunek przyszedł w czas.

 

 

nie mam go przy sobie jest na ZŁOTEJ 62. ale silnik jak odkręciłem wyglądał jak by był oprawiony w miedzi mam na myśli kolor .

 

Jak odbierzesz zamieść zdjęcie - sesja będzie kompletna a i nauce się przysłużysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że się coś dowiem o nowym nabytku Atlantic np ,co to za mechanizm , kiedy mógł zejść z linij produkcyjnej i wiele ciekawych rzeczy o nim .trochę mam zawód bo tylu znawców góra wiedzy a jedynie uszczypliwa korespondencja trochę to nie tak w klubie powinno być bynajmniej ja tak uważam . szkoda może to natura Polska taka . jak nie mogę to chociaż inteligentnie kopnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi decyzję moja zapadła że zostanie zrekonstruowany na złotej .pewnie straci na wartości ale jego przeznaczeniem jest dalsza praca na pół stulecia a nie zaleganie w gablocie . myślę że nosić go w taki stanie to jak kwiatek do kożucha . trudno jeden tak myśli drugi inaczej. w moim przypadku darmo chleba nie będzie zjadał. doceniam wszystkich i ich poglądy rozbieżne też . co do mechanizmu pewnie nic się nie zmieni po za czyszczeniem i regulacją tak że gdy będzie gotowy to zamieszczę na forum sto procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego :)

A czego Ty oczekujesz?

Wstawiłeś trzy zdjęcia,posty piszesz bez ładu i składu,na dodatek stawiasz sie i poddajesz w wątpliwość stan wiedzy kolegów......

A ledwo 30 godzin jesteś na forum.....nie tędy droga.

Trochę pokory by się przydało ......no i prawdy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jak chcesz się czegoś konkretnego dowiedzieć, to zadawaj konkretne pytania.

Nie dorabiaj jakiś ideologii, tyklo pytaj. Krótko i treściwie.

Używaj przy tym znaków przestankowych, krótkich zdań. To poprawia jasność i czytelność twoich wypowiedzi.

Do tego odnosił się kolega cook. Czytając twoje posty, człowiek szuka gdzie początek a gdzie koniec zdania, dopiero potem zastanawia się o co ci chodzi.

 

Zegarek jest z lat 50tych, raczej z pierwszej połowy. Początkowo logo Atlantic było plaskie, pisane farbą. Później pojawiło się logo nakładane.

 

Co do mechanizmu, muszeę jeszcze zerknąć na fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No cóż, jak widać napisaliśmy z cookiem to samo, choć nie tak samo.

 

Pytasz o mechanizm, ale go nie pokazujesz :)

Ale i tak spróbuję zgadnąć, ETA, pewnie 1100, ale może być i 1113.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do samej tarczy jak Głowaccy nie dadzą rady odnowić autentycznie to zlecę im by wysłali do Poznania konsultowałem się i tam i są w stanie to wykonać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie przez parę godzin i widzę, że nasz kolega zdążył już mi przywalić. Ale niech tam... Decyzje podejmujemy sami, ale warto nieraz posłuchać innych, by nie popełniać tych samych błędów. A malowanka kiedyś przestanie Ci się podobać, wierz mi. Swoją pierwszą i zarazem ostatnią zostawiłem sobie na pamiątkę :).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje o i to mnie interesowało najbardziej . co do pokory proszę wybaczyć nie mam zamiaru szczekać, jedynie tez nie lubię jak ktoś ma się za coś czym nie jest. masz wiedzę do chwała ci a jak jeszcze chcesz się z nią podzielić to wielki szacunek . ale ja też nie wyskoczyłem sroce z pod ogona . posiadam w głowie kilka komórek może nie w dziedzinie zegarków więc dla tego tu jestem . proszę wybaczyć jeśli się ktoś poczuł urażony nie to jest moim celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi decyzję moja zapadła że zostanie zrekonstruowany na złotej .pewnie straci na wartości ale jego przeznaczeniem jest dalsza praca na pół stulecia a nie zaleganie w gablocie . myślę że nosić go w taki stanie to jak kwiatek do kożucha . trudno jeden tak myśli drugi inaczej. w moim przypadku darmo chleba nie będzie zjadał. doceniam wszystkich i ich poglądy rozbieżne też . co do mechanizmu pewnie nic się nie zmieni po za czyszczeniem i regulacją tak że gdy będzie gotowy to zamieszczę na forum sto procent.

 

Po pierwsze - jak myślisz dlaczego poprosiłem o fotografię wnętrza? Oczywiście przewiduję co może być w środku (prawdopodobnie ETA 11..), , ale bez fotografii nikt się nie wypowie na 100%. Ponadto te dane nie są tajne a wystarczy zastosować się jedynie do moich wcześniejszych sugestii. Na pytanie dlaczego nikt nie spieszy z natychmiastową odpowiedzią, odpowiem: mamy tu częste wizyty pseudo-handlarzy udających mało zorientowanych (nie ganię sprzedawców, bo tych szanuję, a lenistwo osób chcących wszystko na talerzu i natychmiast). Mógłbyś nas zaskoczyć, zainwestować trochę czasu i sam przedstawić wpierw choć skrawek zainteresowania i wniosków, ale Ty wolisz jak sinusoida rozpocząć od pouczeń. Co do uszczypliwości to jak na razie to niestety, ale płyną one jedynie z twojej strony. To Ty pytasz, a jeśli pytasz to rób to rzeczowo. Na właściwe pytania otrzymasz rzetelne odpowiedzi.

 

co do samej tarczy jak Głowaccy nie dadzą rady odnowić autentycznie to zlecę im by wysłali do Poznania konsultowałem się i tam i są w stanie to wykonać .

 

A z kim konsultowałeś? Tak nieśmiało pytam bo efekty tych co mówią, że są w stanie to myśmy już tu często widywali. Pomalować możesz zawsze, ale wrócić do stanu sprzed "renowacji" już się nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik, Panowie ;)

Mars, ja Cię proszę - odbierz ten zegarek i nie psuj tarczy. Nie podoba się Tobie, to przecież bez problemu odsprzedasz, a gotowych atlantików jest od cholery - taniej i z pożytkiem dla wszystkich


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szkoda, jak dla mnie to barbarzyństwo odnawiać taki okaz, jednak to Twoja decyzja.

Niech sie dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje o i to mnie interesowało najbardziej . co do pokory proszę wybaczyć nie mam zamiaru szczekać, jedynie tez nie lubię jak ktoś ma się za coś czym nie jest. masz wiedzę do chwała ci a jak jeszcze chcesz się z nią podzielić to wielki szacunek . ale ja też nie wyskoczyłem sroce z pod ogona . posiadam w głowie kilka komórek może nie w dziedzinie zegarków więc dla tego tu jestem . proszę wybaczyć jeśli się ktoś poczuł urażony nie to jest moim celem.

"Sralis mazgalis referendus duptus" :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie żąda od kolegi @mars110461 by "szczekał". Chyba zauważyłeś, że koledzy próbują podać Ci jak najwięcej informacji o zegarku, na podstawie tak naprawdę jednego czy dwóch ogólnych zdjęć, mało tego próbują doradzić jak najlepiej potrafią. Na forum ogólnie nie oczekuje się podziękowań, wystarczy jeśli ktoś zauważy życzliwość innych i nie jest arogancki. Niech się dobrze nosi po renowacji, pozdrawiam. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli Was to nie nudzi moje podejście do rzeczy martwych jest takie . najpierw logika jak by wyglądały stare samochody gdybyśmy ich nie odnawiali a cieszą oko jak się błyszczą, pracują ich motory . itd. osobiście mnie na nie nie stać. ale lubię konie na które już mogę sobie delikatnie pozwolić no i mam wszystkich cztery . powiem że za jednego pewnie by można kupić dwa ROLEXY. licząc na zegarki hi hi.a ten zegarek powinien właśnie pasować mi do siodła ale tak jak pisze cieszą mnie stare rzeczy ,mimo to uważam że przywrócone do świetności i z zachowaniem myśli konstruktorskiej która jest w nich ukryta upoważnia mnie do jej utrwalenia w miarę jak najlepiej .czy coś brudnego ,zardzewiałego może cieszyć ? ale to ostatnie pytanie zadaję sobie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sralis mazgalis referendus duptus" :D

pozwolę sobie zacytować cyt. my Polacy nie gęsi i swój język mamy koniec cyt. chyląc głowę Polskości dla tych co za nią krew przelali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma prawo do własnej interpretacji oryginału. Nikt nie neguje Twojego podejścia, po prostu większość ( na pewno nie wszyscy) na tym forum preferują oryginalność zegarka, ponad idealny stan, ale malowany ponownie. Porównaniu do samochodu przeciwstawię porównanie jakiego użył nasz o wiele bardziej doświadczony kolega z forum, porównując renowację tarczy zegarka do próby ponownego zapisu utworów Chopina na papierze nutowym. Można zeskanować zapis oryginału, wybielić plamy wraz z oryginalnym zapisem, a następnie poprawić, uzupełnić zapis nutowy i nanieść go ponownie w idealnym, poprawionym stanie ponownie na oryginalny papier, ale czy to będzie to samo, czy to będzie dalej oryginał zapisu nut Chopina?.... to nie to samo, nowe nie znaczy lepsze, a na pewno nie oryginalne. mówiac o zegarku vintage, oczekujemy oryginału. Jeśli chcesz nowego ideał, kup sobie PP.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.