Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michalg86

Omega Seamaster Cosmic 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam spory problem ze świeżo-nabytym przeze mnie zegarkiem vintage Omega Seamaster Cosmic 2000 (mniej więcej takim - http://i83.photobucket.com/albums/j284/mrsnak/Watches-main/Cosmic/1cosmic2000-3-09.jpg).

 

Przyznam, że z czymś takim jeszcze nie miałem do czynienia (chociaż też z drugiej strony - nie miałem aż takiej ilości zegarków automatycznych, żeby moje poprzednie doświadczenia miały jakieś znaczenie:) ). Do rzeczy: jeśli chodzi o chód, to zegarek totalnie "wariuje". Jednego dnia przez cały dzień zrobił minus półtorej minuty, następnego dnia po ponownym ustawieniu w ciągu kilku godzin przyspieszył o kilka minut, potem po ponownym ustawieniu w ciągu kilku godzin znowu spóźnił się o kilka minut. Totalne wariactwo. Jeśli chodzi o funkcję weryfikacji czasu, zegarek jest dla mnie w tym momencie totalnie bezużyteczny.

 

Dodam, że zegarek mi nie upadł, nie uderzyłem nim o nic, a w trakcie transportu był naprawdę super zabezpieczony.

 

Co ciekawe, poprzedni właściciel twierdzi, że zegarek dzień w dzień robił ok. +-10s i jest tego pewny. Do tego zegarek podobno niedawno przechodził przegląd i smarowanie u Pana Krzysztofa Kalusa w Częstochowie.

 

Macie jakiś pomysł, co może być przyczyną takiego zachowania zegarka?

 

Oczywiście zamierzam zanieść go do zegarmistrza, ale jestem ciekaw Waszych sugestii. A może jest szansa, że sam jakoś wróci do dawnej sprawności? :)

 

Dzięki z góry za odp.,

Michał

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy masz pewność, ze zegarek jest oryginalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy masz pewność, ze zegarek jest oryginalny ?

Nie otwierałem go, ale nic nie wskazuje na to, żeby to była podróba. Nawet na słuch - chiński mechanizm nie cykałby z taką częstotliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię tylko kwestie, że zegarek został kupiony ode mnie, a ja kupiłem go od forumowicza, także co do oryginalności zegarka bym się nie martwił, poza tym byłem z tym zegarkiem u swojego zegarmistrza, a także innego w sprawie bransolety. Tak jak kolega pisze u mnie zegarek robił ok. 10sek, na minus z tego co pamiętam, wcześniejszy właściciel pisał, że robi parę sekund na minus. Zastanawiałem się czy to nie sklejony włos, ale zegarek chyba by albo non stop spieszył albo późnił, a nie miał takie kaprysy, chyba, że się mylę...

 

edit:

 

dodam, że w środku siedzi cal. 1022

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Omega_1022


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Cosmic też tak miał...kąpiel zestawu balansowego i po bólu..


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo luźna wskazówka minutowa- też możliwe a zegarmistrz na urządzeniu tego nie wykryje


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam nadzieję, że macie rację i to tylko jakiś trywial ;)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Kurde, mam nadzieję, że macie rację i to tylko jakiś trywial ;)

 

 

W takim zegarku nic nie jest "trywial". Nie przyklęknąłeś na jedno kolanko w czasie pierwszego zakładania i masz tego efekty  ;) .

Nieco poważniej to również upatrywałbym problemów w okolicach balansu łącznie z wypięciem się sprężynki kamienia nakrywowego. Do spowodowania usterki mogło dojść np. w czasie transportu czym poprzedni właściciel nie zawinił. Tak czy owak powinieneś udać się do zegarmistrza. Zerknie do środka, przedmucha gruszką i będzie dobrze a i ty staniesz się lżejszy o jakieś 3 stówki przed świętami :) co byś nie miał zmartwienia jak je zagospodarować :lol: .  

Tak na poważnie najlepiej oddać zegarek temu samemu zegarmistrzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem zegarek do zegarmistrza. Diagnoza: zegarek był wcześniej zalany/mocno zaparowany, na elementach mechanizmu jest z tego powodu nalot i konieczne jest rozebranie całego mechanizmu, oczyszczenie, nasmarowanie i regulacja + dodatkowo wymiana dwóch uszczelek, których sprowadzenie zajmie do 4 tygodni. Koszt łączny zgodny z przewidywaniami Rittera. Tak że de facto koszt zakupu zegarka właśnie zwiększył mi się o 300,00 zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem zegarek do zegarmistrza. Diagnoza: zegarek był wcześniej zalany/mocno zaparowany, na elementach mechanizmu jest z tego powodu nalot i konieczne jest rozebranie całego mechanizmu, oczyszczenie, nasmarowanie i regulacja + dodatkowo wymiana dwóch uszczelek, których sprowadzenie zajmie do 4 tygodni. Koszt łączny zgodny z przewidywaniami Rittera. Tak że de facto koszt zakupu zegarka właśnie zwiększył mi się o 300,00 zł :/

 

:blink:

 

Pozwolisz, że poinformuje o tym osobę od której kupiłem ten zegarek? Nie zostałem poinformowany o tym przy zakupie, a myślę, że to dosyć istotna sprawa przy sprzedawaniu zegarka - poinformowanie o takim czymś, chyba, że tego ten człowiek nie wiedział... Jak coś pisz na PW, bo przyznam, że się lekko zdenerwowałem, zwłaszcza, że sprzedawca pisał, że zegarek jest po przeglądzie...


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.