Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alfaromeo76

CASIO GW-A1100 -1A3ER

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wszystkiego nie mam, ale pracuję nad tym... :ph34r:

 

A GWA 1000 wziąłem swego czasu (dopiero zauważyłem, że wątek jest o 1100, a nie o 1000 :blink: ) ponieważ to jeden z niewielu brązowych dże, a ja jestem totalnie nawalony na brązowe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."Kolega ostukujący"...

Jeszcze tak na mnie nie wołali...;)

 

 

Inaczej nie dało się pokazać jak wskazówka się przestawiała. Generalnie jak pisałem 90% albo więcej użytkownikow tego nie wyłapie. Wpatrując się czesto jak zawsze bywa w nowy nabytek zaczeło mnie zastanawiać dlaczego wskazowka raz trafia idealnie w indeksy a raz nie przy pełnej minucie i wyszło... co do luzu w casio to jest ale na wskazówce godzinowej i tego się raczej nie wyłapie przy normalnym użytkowaniu. Luz napewno jest w gwa 1100, waldzior potwierdzil ze w 1000 też... miałem protreka i tam było to samo. W MTG nie sprawdzałem ale Waldek pisał że jest OK.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W A1000 mam ten luz na godzinowej, jak pouderzam energicznie zegarkiem o dłoń.

MT-G nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gulfmanie też ten luz na wsk. godz. był za***isty.

Dobre 2 -3 mm. latała.
W każdym analogowym G to obserwowałem, w mniejszym lub większym stopniu , tylko w MTG jest OK, no i we wszystkich automatach też :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 mechaniki (2x vixtorinox, Hamilton) i tam nic nie lata. A w bateryjkowcu taki numer - nieładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki numer ? Przecież to jest skonstruowane właśnie w ten sposób,

by kompensować i redukować uderzenia.

 

Jak myślisz, dlaczego producent przewidział korektę położenia wskazówek ?

 

 

Rozumiem, że jest to rozwiązanie dalece niesatysfakcjonujące, ale nic nie zrobisz.

Albo to akceptujesz, albo przesiadasz się na zegar cyfrowy, bądź wyższe modele ..


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Silne pole magnetyczne bądź uderzenie może spowodować przestawienie wskazówek..." taki zapis jest w instrukcji a nie lekkie machniecie lub popukanie jak na moim filmiku a zegarek przestawia wskazówki... druga sprawa co ma korekta położenia wskazówek bo luzu??? Tu korekta nic nie da bo wskazówka lata  jak... zobacz na moim filmiku. Citizen jest właśnie w trybie korekcji położenia wskazówek i jak tu ustawić jak lata na prawo i lewo hm.....???
Miałem kilkanaście zegarków zresztą jak każdy na tym forum i nie we wszystkich lata... więc można zrobić dobrze...

Dlatego też pozbyłem się latających wskazówek... ;) strasznie mnie to irytowało. Ja rozumiem w zegarku za 100-200 ale nie za 2k takie coś... a producent jakoś się musi tłumaczyć to wymyśla luzy międzyzębne itp.. skopali werk i tyle. Jak może wskazówka latać w zegarku... to jest czasomierz więc ma wskazywać dokładnie czas. Citizen o którym pisałem ma radio ( zresztą wszystkie casio z luzem też) więc mega dokładność a wskazówka lata??? Luzu było około polowe podziałki minutowej wiec jak trafiłeś w połowie minuty to tak naprawdę nie wiedziałeś czy jest np 11 czy 12 po... i wiem wiem że to tak naprawę nie ma większego znaczenia w codziennym użytkowaniu ale po co wtedy dawać radio żeby zegarek chodził idealnie ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem czy to jest najlepsze miejsce na takie pytanie ale jest ktoś w stanie wycenić GW A1100. Kupiony rok temu, gwarancja przedłużona do 6 lat, nie załączam zdjęcia ale stan oceniam jako bardzo dobry (są rysy na szlufce paska ale to raczej nieuniknione). Dajcie znać tu albo na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jak można coś wycenić bez oględzin a po drugie to nie wyceniamy zegarków.

 

Wyceny można dokonać na allegro, wystawiając zegarek na licytację.

Po zakończeniu licytacji - masz wycenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Raczej chodziło mi nie o konkretną wycenę, a o  jakiś zakres w miarę rozsądnej ceny, której mógłbym oczekiwać. Zdaję sobie sprawę, że to jest rynek i zegarek jest wart tyle ile ktoś będzie chciał za niego dać. Jednak są pewnie jakieś czynniki, które mniej więcej dają możliwość przybliżonej wyceny. Nie siedzę w tym, więc stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zakres cenowy, to właśnie wycena, której nie robimy zgodnie z regulaminem i naszymi przekonaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, rozumiem. Ale teraz spróbuję podstępem. Mam do kupienia ten model za 1500 zł. jak sądzicie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczna kula mówi że są dwie opcje.

Pierwsza to,że warto.

Druga to,że nie warto.

Dziękuję za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, rozumiem. Ale teraz spróbuję podstępem. Mam do kupienia ten model za 1500 zł. jak sądzicie warto?

 

Cena przedmiotu (jakiegokolwiek), nowego a także używanego jest ściśle uzależniona od kupującego - ktoś da 1500zł a ktoś inny nawet za darmo nie weźmie - bo nie lubi, nie chce, nie potrzebuje - chcesz wiedzieć ile coś jest warte zrób tak jak koledzy radzą - wystaw na allegro od złotówki i zobaczysz jak klient wyceni.

Kilka dni temu chciałem kupić używane GW-A 1100 za 1400 PLN, ale ten zegarek można kupić dużo taniej - wszystko zależy od stanu, ale przede wszystkim jak bardzo chcesz kupić, czy mi się spieszy, czy mogę poczekać na "lepszą okazję" ;)  ja akurat zdecydowałem się poczekać...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tak zwyczajnie po co komuś jakaś wycena.

Kupiłeś zegarek za 2000, teraz jest używany i wiadomo, że za 1900 czy 1800 nie pójdzie więc wystawiasz za np 1600 i czekasz, obserwujesz zainteresowanie. Nie idzie to zniżasz, patrzysz na ceny używek i na to co akurat się dzieje na rynku.

Trafia się ktoś zainteresowany, i tak pewnie będzie negocjował wtedy decydujesz czy warto sprzedawać czy nie.

Przecież jak Ci napiszemy, że zegarek jest wart 1500 to będzie to czyjeś odczucie i przecież nie stanie się tak, że wystawisz go i pójdzie jak ostatnia swieża bułka.

Zegarek pójdzie za cenę, jaką aktualnie jest wart na rynku, w zależności od popularności, dostępności itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tak zwyczajnie po co komuś jakaś wycena.

Kupiłeś zegarek za 2000, teraz jest używany i wiadomo, że za 1900 czy 1800 nie pójdzie więc wystawiasz za np 1600 i czekasz, obserwujesz zainteresowanie. Nie idzie to zniżasz, patrzysz na ceny używek i na to co akurat się dzieje na rynku.

Trafia się ktoś zainteresowany, i tak pewnie będzie negocjował wtedy decydujesz czy warto sprzedawać czy nie.

Przecież jak Ci napiszemy, że zegarek jest wart 1500 to będzie to czyjeś odczucie i przecież nie stanie się tak, że wystawisz go i pójdzie jak ostatnia swieża bułka.

Zegarek sprzedaż za cenę, jaką aktualnie jest wart na rynku, w zależności od popularności, dostępności itd.

Święte słowa.

Zrozumiał bym jeszcze jak by to był jakiś biały kruk którego nie ma już na rynku, brak informacji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale to wszystko wymaga trochę wysiłku i trochę czasu. Łatwiej zapytać, a może przy okazji jeszcze podpowiedzą, jak uatrakcyjnić opis aukcji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa.

Zrozumiał bym jeszcze jak by to był jakiś biały kruk którego nie ma już na rynku, brak informacji itp.

Ale wtedy i tak byśmy napisali, że nie wyceniamy ;)

Ale to wszystko wymaga trochę wysiłku i trochę czasu. Łatwiej zapytać, a może przy okazji jeszcze podpowiedzą, jak uatrakcyjnić opis aukcji. ;)

A jak napiszemy ile jest wart a za tyle się nie sprzeda, to będzie że się "ch" znamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy i tak byśmy napisali, że nie wyceniamy ;)

 

A jak napiszemy ile jest wart a za tyle się nie sprzeda, to będzie że się "ch" znamy :)

Zgadza się,ale jak już to można napisać,że osoba ma rzadki model już nie produkowany, który był tylko w ograniczonej liczbie egzemplarzy itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że chodziło o "złapanie klienta" bez konieczności wystawiania zegarka na bazar/allegro i takie tam ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem czy to jest najlepsze miejsce na takie pytanie ale jest ktoś w stanie wycenić GW A1100. Kupiony rok temu, gwarancja przedłużona do 6 lat, nie załączam zdjęcia ale stan oceniam jako bardzo dobry (są rysy na szlufce paska ale to raczej nieuniknione). Dajcie znać tu albo na priv.

 Za 1000 zł . powinieneś  sprzedać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam problem w tym modelu ze wskazówką sekundnika.  Jest przesunięta o różne wartości sekundowe. Owszem co godzinę dokonuje się automatyczna korekta wskazówek i wtedy wszystko wraca do normy. Pierwszy raz zauważyłem to rano (w nocy zegarka nie miałem na ręce). Zegarek nie jest użytkowany w ekstremalnych warunkach, wykluczam jakiś większy wstrząs, uderzenie. Od tamtej pory zdarza się to stosunkowo często (parę razy w ciągu dnia) podczas noszenia zegarka a także kiedy nie jest założony na rękę.Niby system korygowania położenia wskazówki działa ale przez tę godzinę zegarek nie jest w pełni funkcjonalny. Czy ktoś może miał podobną sytuację w tym modelu lub innym analogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.