Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mmiodek

Zaria 17 jewels - wyciąganie wałka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym uzyskać od Was informację jak "naprawić" zegarek Zaria. Szukałem na forum podobnego tematu, ale nie znalazłem. Nie znam też nazwy tego mechanizmu (bo jestem zielonym burakiem).

 

Pacjent:

 

http://i.imgur.com/7onz0iS.jpg

http://i.imgur.com/X6IkYBW.jpg

 

i mechanizm:

http://i.imgur.com/kttFvi8.jpg

 

Uszkodzenie:

 

Zegarek upadł. Wyskoczył jeden indeks i lata pod szkiełkiem. Wygląda na to że indeksy są wciskane w dziurki w tarczy (może ktoś potwierdzić?). Chciałbym wyciągnąć mechanizm z tarczą, wcisnąć indeks i włala.

 

Próbowałem na własną rękę wyciągnąć wałek wykręcając jedną śrubkę (zaznaczona na zdjęciu nr3), ponieważ kiedyś robiłem coś takiego w innym zegarku, ale nic to nie dało. I tu dodatkowe pytanie: czy możliwe że wykręcając tę śrubkę uszkodziłem coś? Na razie zegarek chodzi punktualnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zeby wałek wyciągnąc to musisz po przeciwnej stronie tej srubki która wykreciles (po lewej od wałka) nacisnąc ten wystajacy bolec zaraz przy wałku  i wałek wyjdzie. A śrubka która odkręciles słuzy do mocowania mostka, tak ze nic nie uszkodziłes. 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź. Przy okazji, jaki to mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, metoda "na wcisk" okazała sie nieskuteczna, indeks wypada. Potrzebny będzie zegarmistrz. Temat do usunięcia albo zostawienia dla potomnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Shadowsniper
      Szanowni Państwo, po raz kolejny proszę o pomoc, tym razem w naprawie mechanizmu do Longines kaliber 5602. Zegarek damski dość ładnie utrzymany generalnie po przejściach ale stanowi dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie. Całość prawdopodobnie po upadku dorobione szkło złamana oś balansu i brak wałka naciągu i oczywiście koronki. Czy któryś z szanownych państwa użytkowników byłby w stanie podać mi namiar bądź samemu jeśli posiada taki mechanizm sprzedać mi go? Priorytetem jest balans i wałek, koronka nie stanowi jakiegoś wielkiego problemu dla użytkownika. Przepraszam za zdjęcie nadgarstka chodzi oczywiście o środkowy zegarek po prostu nie wiem jak przyciąć to zdjęcie. Może któryś z szanownych użytkowników miałby szkło do tego modelu. Numer części balansu to 721


    • Przez damiangr
      Dzień dobry, 
       
      W moim Worldmasterze zerwał się wałek naciągu - niestety w taki sposób że nie jestem w stanie go wyjąć (wałek zerwany wewnątrz mechanizmu).
      Boję się, że uszkodzę mechanizm - proszę o kontakt jeśli znacie kogoś kto może to naprawić (w obecnej sytuacji wyślę go najchętniej do naprawy więc cała Polska).
      Będę też wdzięczny za polecenie zegarmistrza, który może taką usługę wykonać - a może i przy okazji nieco ten mechanizm wyczyścić i nasmarować.
       
      Pozdrawiam
      Damian
       
       

    • Przez klawinski
      Postanowiłem nauczyć się trochę na temat wnętrzności zegarkowych w praktyce. Zakupiłem na ebayu "trupka" za grosze, którego nie będzie mi żal jak coś pójdzie źle. Wybór padł na damską Sekonde bez daty i wskazówki sekundowej.
      Zegarek okazał się być w dużo lepszym stanie niż wskazują na to zdjęcia i nawet spodobał się mojej żonce, więc wypadało by tego nie spaprać.
      Strona mechaniczna - w środku siedzi mechanizm 1501, po nakręceniu "chodzi", nawet całkiem dokładnie. Niestety działa tylko kilka godzin (jestem w trakcie dokładniejszych pomiarów). Pytanie czy serwis wystarczy, czy coś nawaliło?
      Strona wizualna - tu jest dużo lepiej. Koperta ma tylko minimalne ryski, koronka w całkiem przyzwoitym stanie, szkiełko do spolerowania, tarcza ładna. Najwięcej obiekcji budzą wskazówki które trzeba by było wyczyścić a nie jestem pewien czy się da skoro nawet w odpicowanych zegarkach wskazówki często są widocznie nadgryzione zębem czasu.
      Mam jakiś zestaw "zegarmistrzowski" za parę dyszek I wiem jak niewiele jest wart, ale da się tym odkręcić dekiel czy wyjąć teleskopy. Nam też zestaw śrubokrętow lepszej jakości z czasów kiedy amatorsko serwisowałem obiektywy. Mentalnie wspieram się książką "Nowoczesny Zegarmistrz" która w moich amatorskich oczach jest bardzo mądra
      Na razie nie biorę się za konkretne rozbieranie a jedynie przygotowuje wiedzę i narzędzia do tego potrzebne. Mam nadzieję, że doświadczeni koledzy wesprą mnie radą i dobrym słowem. Kolejne zdjęcia będą lepszej jakości - muszę wykombinować jakiś obiektyw do tego maleństwa bo tym co mam nie da się robić zdjęć.
       
       
      Edit:
      Po ponownym nakręceniu "do oporu" zegarek dzielnie tykał przez prawie 36 godzin, niestety robiąc +2/3 minuty w te 36 godzin.
      Teraz znów nakręcony na Maxa pracuje od 12h, ale tym razem co kilka godzin zmieniam pozycje w jakiej leży i póki co nie widzę większych odchyłek.
      W związku z tym mechanizmu prawdopodobnie nie będę (na razie) czyścił. Wyjme mechanizm, kopertę wymyje i dopieszcze, szkło wypoleruje, jeśli bezproblemowo zdejme wskazówki to również tarcza pójdzie do spa i wskazówki dostaną polerke
       
      Pytanie:
      Do spolerowania szkiełka lepszy bedzie Polywatch czy zwykła pasta polerska typu "Tempo"?

    • Przez Przemek4
      Witam.
      Posiadam damski zegarek firmy Zaria wykonany z platyny 950 i złota 585,wysadzany diamentami 8 sztuk i szmaragdami 6 sztuk. Czy ktoś się orientuje za ile mogę sprzedać taki zegarek? dodam że mam certyfikat i wycenę z pracowni jubilerskiej a myślę że dla znawcy i kolekcjonera ma większą wartość niż w "cenie złomu" u jubilera.....Liczę na Waszą pomoc!







    • Przez Waldzior
      Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć "staruszków"
       
       
       

       

       

       

       

       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.