Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

klawinski

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Początkujący
 1. Bardzo przydatna lista i ciekawa. Trochę mi brakuje Hamiltona Frogman (chyba, że koronka nie spełnia rygorystycznych wymogów). Khaki Scuba jest ok, ale bardziej jako desk diver
 2. To jest wersja 38mm i na nadgarstku 17.5 mm leży bardzo dobrze, jak druga skóra. Ale to mój najcieńszy i najlżejszy zegarek, więc nie mam porównania z innymi garniturowcami.
 3. Intra-Matica mamy, ale nie sprzedamy. Mogę jedynie wrzucić zdjęcie żeby podgrzać atmosferę
 4. Po prawie trzech latach niezbyt częstego użytkowania GAZa 14 Limousine oryginalny skórzany pasek skutecznie mnie od niego odpychał. Po kilku dniach rozkminy wybrałem pasek od Geckoty I teraz nie mogę go oderwać od nadgarstka. Świetnie się nosi
 5. Swojego najdłużej przetrzymałem ok 35 godzin pomiędzy nakręceniami. Nigdy nie sprawdzałem po jakim czasie się zatrzyma. Nigdy też nie zauważyłem zatrzymującego się sekundnika, ale z reguły nakręcam go co ~24h.
 6. Mój SeaGull kilka dni temu wskoczył na inny pasek. Coraz bardziej mi się podoba
 7. Fanfar19 dzięki za odpowiedź. W innych modelach widziałem wzmiankę, że mechanizm jest "Swiss made" a w tym przypadku nic nie znalazłem. A z wartością to bardziej chodziło mi nie o wymierną wartość pieniężną, a raczej o to czy to nie chińskie dziadostwo które wytrzyma co najwyżej jedną wymianę baterii. Bo trochę boli mnie wydawanie tej sumy za kwarc... A więc klamka zapadła i w piątek idę po zegarek. Edit: Zegarek kupiony, cene udało się lekko zbić, więc dramatu nie ma. Żona w siódmym niebie, a zegarek jest tak dyskretny, że na nadgarstku pozostaje niezauważony. Jedyny minus, o ile można tak mówić o błachostce, to trochę zbyt sztywny pasek, ale skóra powinna się szybko "ułożyć".
 8. Postanowiłem kupić żonie Fredka Slimline FC-235M1S6. Niestety nigdzie nie znalazłem informacji kto jest producentem tego mechanizmu i czy jest on "coś wart"? Niby 6 kamieni, co w quartzu oznacza chyba przyzwoity werk, ale wolałbym znać zdanie specjalistów. Druga sprawa czy w zegarku w tym budżecie mogę oczekiwać jakości zbliżonej do tej w droższych midelach, czy to taka linia traktowana po macoszemu i lepiej jej unikać?
 9. Zastanawiałem się dość długo, rozważając też inne opcje ale wreszcie mam! Wersja 38mm, szafir i przeszklona dupka. Od razu wskoczył na customowy pasek i cieszy oko i duszę Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, w pełni zasługuje na miano "El Primero dla ubogich"
 10. Dzięki Panowie. Nowy sprzęt wciągnął mnie bez reszty, powoli zbieram różne ciekawe krążki i stopniowo pojawiają się nowe pytania. Pewnie jeszcze nie raz będę zmuszony spytać o radę bardziej doświadczonych kolegów
 11. Wszystko dotarło, zostało poskładane i co najważniejsze działa wywołując szeroki uśmiech na mojej twarzy. Szczoteczka do czyszczenia się przydała bo nawet nowe płyty były zabrudzone. Waga również pokazała odchyłke rzędu 0.2 grama. Jeszcze raz dziękuję za wszelkie rady.
 12. Jako laik napaliłem się na brak kabli, później zdałem sobie sprawę jaką głupotą byłoby pójście w tym kierunku. Teraz utwierdzam się w przekonaniu, że postąpiłem rozsądnie tym bardziej, że zapłaciłem stosunkowo małe pieniądze. Dzisiaj dotarł zestaw do czyszczenia płyt i igły, fajny singiel oraz waga. Przy okazji odkryłem świetny sklep dla DJów z genialnym cenami. Szkoda tylko, że wczoraj kurier DPD mnie olał i gramofon dostanę najszybciej w poniedziałek. Moja wściekłość jest trudna do opisania a epitety które padły pod adresem tego kuriera zdecydowanie nie nadają się do publikacji.
 13. Sprzęt do czyszczenia oczywiście będzie, bez problemu lokalnie kupię specjalną szczoteczkę. O wadze pomyślę, ale początkowo będę trzymał się zaleceń producenta. O kable zapytałem, bo niestety w dużych sklepach z elektroniką zauważyłem tendencje do wyciskania najgorszego badziewia za pieniądza odpowiednie dla produktu średniej klasy. Jeszcze poszukam w okolicy jakiegoś małego sklepiku dla audiofili prowadzonego przez ludzi z pasją ale może być ciężko. Jeszcze raz wielkie dzięki za podpowiedzi. Jak już sprzęt będzie rozłożony i uruchomiony to pochwalę się zdjęciem i podzielę pierwszym wrażeniem.
 14. TeJot wielkie dzięki za rady. Pochwalę się, że godzinę temu kupiłem TEAC tn-300ch. Jednak zrezygnowałem z BT na rzecz konkretnej wkładki (tutaj mam AT-95E), przeciwwagi i antyskatingu, których ustawienie na początku nie jest aż tak bardzo skomplikowane jak myślałem. Pozostaje mieć nadzieję, że soundbar da radę i będę mógł cieszyć się niezłym dźwiękiem. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to wciąż jeden z najprostszych gramofonów podłączony w budżetowy sposób do bardzo przeciętnych głośników, ale jak wspominałem nie jestem audiofilem i ten zestaw da mi wystarczającą jakość. Na pewno będzie lepiej niż odtworzony na tych samych głośnikach wykastrowany plik mp3. Dodatkowo jedzie do mnie najnowsza płyta Lany Del Ray której głos i styl uwielbiam. Jeszcze jedno pytanie. Jakiej marki okablowania szukać. Oczywiście cena i możliwości proporcjonalne do całego zestawu Nie chciałbym nadziać się na jakieś chińskie badziewie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.