Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shadowsniper

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie, czy ktoś mógłby mi tą oś/czop nawiercić/dorobić
 2. Bardzo dziękuję za odpowiedź i trochę nadziei... Ponieważ dzieli mnie kanion od mistrzów zegarmistrzostwa, gdyż jestem tylko weekendowym dłubaczem, czy mógłbyś proszę mi taki czop dorobić? Płacę ile zechcesz, to przysługa dla kolegi, pamiątka, którą mi dał do naprawy. Po oględzinach, okazało się że gdy brud odpuścił, tryb jest luźny. Ja nie potrafię, nie mam sprzętu ani umiejętności.
 3. Szanowni Panowie. Po raz kolejny zwracam się do was z prośbą o pomoc w naprawie tym razem starego hermle. Dostałem do naprawy kwadransiak, dość popularny, jednakże z dziwnym, poziomym, leżącym balansem. Poniżej wysyłam kilka zdjęć. I tutaj mam do szanownych Panów pytanie, czy mają panowie całą przystawkę lub chociaż koło wychwytowe? Chętnie również link do jakiejś aukcji, będę ogromnie zobowiązany.
 4. Dzień dobry witam serdecznie, zagościłem w to Szanowne forum pewnie jak większość nowych użytkowników poszukując części do zegarka. Nie jestem zegarmistrzem tylko od czasu do czasu amatorsko coś naprawiam, właściwie po prostu staram się nie zepsuć bardziej. Mam nadzieję że pozwolicie zagościć mi tutaj dłużej, proszę poza tym nie obrażać się jeżeli napiszę coś banalnego albo w nieodpowiednim dziale.
 5. Witam serdecznie i jako nowy użytkownik tego szanownego forum Chciałbym serdecznie przywitać doświadczonych userów. Najmocniej przepraszam jeśli umieściłem moją prośbę o pomoc w niewłaściwym miejscu ale jako młody niedoświadczony użytkownik jeszcze wszystkiego nie ogarniam. Już tłumaczę historię która kryje się za tą prośbą. Na 18-urodziny, zrobiłem sobie prezent w postaci zegarku Adriatica, który nawet wtedy a więc w połowie lat 90 kosztował mnie fortunę. Po około 15 latach wobec braku odpowiedniego serwisu zegarek się zepsuł po prostu. Z racji bardzo silnego zniszczenia koperty oraz tarcze szkła zdecydowałem się przełożyć mechanizm do innej tym razem kwadratowej koperty po Citizenie. Werk mieści się idealnie i nawet element automatyki Nie rysuje dekielka. Niestety jednak okazało się iż tyret odpowiedzialny za przesunięcie półbeczki celem ustalenia mechanizmu dnia lub tygodnia, okazał się zniszczony przez korozję. Nie jestem w żadnym wypadku zegarmistrzem ale uznałem że tak prostą pasówkę uda mi się wykonać samodzielnie. Przejrzałem absolutnie wszystkie fora i dokumentacji dotyczące tego zegarka i okazało się iż rzeczony mechanizm to ETA 2878. Numer części to 435. W związku z faktem iż nie chce się poddać i ponieważ w związku z tym zegarkiem wiążą się przyjemne wspomnienia z bądź co bądź dzieciństwa uprzejmie proszę starszych i bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc w odnalezieniu tej części. Poniżej Jeśli mi się uda wstawię zdjęcia i z wdzięcznością przyjmę każdą pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.