Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bstr

Stary zegarek - wygięte szkiełko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio znalazłem stary zegarek po dziadku. Wymieniłem w nim pasek,dałem go do 'przeglądu', wymieniłem pare rzeczy w środku i strasznie mi sie podoba. Jest cienki, prosty i dość elegancki na swój sposób. Mam pytanko. Czy to szkiełko można wymienić na takie szklane a nie plastikowe? Mój zegarmistrz mówi,że takie nie istnieją. Prawda to? :P

 

 

 

20140726_134150.jpg

 

20140726_134201.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją, nawet szafirowe. Ale mała szansa, ze znajdziesz taki wymiar. A poza tym podniesie to wartość tego zegarka (nawiasem mówiąc bardzo ładnego) wielokrotnie, tak jak zatankowanie Trabanta do pełna ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie z osadzeniem takiego szkła mineralnego w kopercie nie przystosowanej do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Łucz. Zastanawiam się tylko co masz na myśli pisząc "wymieniłem pare rzeczy w środku"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie z osadzeniem takiego szkła mineralnego w kopercie nie przystosowanej do tego.

 

Dokładnie tak.

Oczywiście, jeśli ktoś się uprze to pewnie da się cos wykombinować, ale skoro w oryginale było szkiełko hesalitowe, (czyli plastik) to nie widzę potrzeby takich kombinacji. Wystarczy dobrać odpowiednie szkiełko plastikowe - to Twoje wydaje mi sie zbyt wysokie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało ktory zaklad zajmuje sie wymiana hesalitu na szafir...
Swego czasu, gdy jeszcze nie znalem sie na zegarkach to też obdzwanialem zaklady, czy podejmą sie czegos takiego do Doxy.
Każdy odmawiał.
Poza tym, mysle ze mija sie to z celem, wymiana takiego szkiełka - do 15 zł MAX, a za szafir zaspiewaliby pewnie ponad 100 zł.
Więc w tej cenie mozna wymieniać te mocno zmęczone i popękane, a drobne rysy samemu polerować.
A Łucz ładny, też mam od dziadka 2209- piękna maszyna

Chronofil mnie uprzedził;)
I tak, szkiełko na pewno jest za wysokie- wiem bo też mi takiego brzydala wcisneli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szafir w takim kształcie ? To już w tysiące. Trzeba go wyciąć z walca, który by starczył na kilka płaskich szkiełek.

Obrazki: Sinn.

post-6402-0-16685100-1406407920.jpgpost-6402-0-47440900-1406407920.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Po co wymieniać plastik na szkło, skoro plastik jest dobry :). Jak się lekko zrysuje, to można samemu przepolerować w kilkanaście minut, a jak się zniszczy, to wymiana kosztuje grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i wypowiedzi:) Nie spodziewałem się tak wielu odpowiedzi i to jeszcze tak miłych, to rzadkość w dzisiejszych czasach na forach :P  Po wyjęciu go z szafy, coś strzeliło przy nakręcaniu (sprężynka) i to ona była do wymiany. 

Co do szkiełka zostanę przy plastiku:) są gdzieś na forum jakieś tematy dotyczące polerowania itp?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są. Najprostsze rozwiązanie to pasta do zębów lub pasty do polerowania lakierów samochodowych.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.