Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bednar

Stary Zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem ostatnio ten zegarek za niewielkie pieniądze i chciałbym się czegoś o nim dowiedzieć. Jeśli ktoś posiada jakieś informacje o tej marce i chciałby się podzielić to byłbym bardzo wdzięczny. Niestety nie posiadam jeszcze zdjęcia mechanizmu.

post-50605-0-04194500-1408526324_thumb.jpg

post-50605-0-05625100-1408526334_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że takie rzeczy już się nie zdarzają... Ale komuś się swastyka pokićkała :P I ten książę Geniu...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek sam w sobie fajny ale niestety ktoś go popsuł tymi kalkomaniami na tarczy pełno tego teraz na alledrogo i podobnych portalach plaga jakaś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze to domalowane jest? Czy możecie mi mniej więcej określić rocznik zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza zmarnowana nazi-cepeliowymi kalkomaniami, ale najzabawniejszy jest dekielek - dobite fałszywe oznaczenia, jakoby zegarek "przynależał" do 7 Ochotniczej Dywizji Górskiej SS "Prinz Eugen". Szkoda, że nie do samego Heinricha Himmlera :-)


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest z lat 50.-60. XX wieku. To chyba jakaś marka bliźniacza do Geneva Sport (w środku będzie pewnie 17 kamieniowy werk z tych zegarków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że takie rzeczy już się nie zdarzają... Ale komuś się swastyka pokićkała :P I ten książę Geniu...

 

Ja myślałem, że takie rzeczy już się nie zdarzają... Ale komuś się swastyka pokićkała :P I ten książę Geniu...

 

 

Zegarek jest z lat 50.-60. XX wieku. To chyba jakaś marka bliźniacza do Geneva Sport (w środku będzie pewnie 17 kamieniowy werk z tych zegarków).

 

Bo jest to zegarek pokładowy z krążownika Prinz Eugen. A to bardo nowoczesny krążownik był, wyprzedzał swoje czasy o dobre 10 lat. I dlatego tak jest, jak jest. Literki na dekielku się powykrzywiały jak atomówka koło niego trzasnęła.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Mogłem się zapytać przed kupnem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro świetnie się sprzedają zegarki z domalowanymi emblematami różnych zbrodniczych formacji. Może trzeba wypuścić serię z okolicznościowymi kalkomaniami np. "Pol Pot i Czerwoni Khmerzy", "Ted Bundy", "Charles Manson" czy też "Mariusz Trynkiewicz Limited Edition"...


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Mogłem się zapytać przed kupnem  :)

Zdecydowanie. A ta okazyjna cena pewnie sporo przekroczyła rynkową wartość zegarka bez tych paskudnych naklejek. Na tym to polega: kupują zegarek z lat 40'-60' za kilka dych, nanoszą warte grosiki kalkomanie i sprzedają za grubszą kasę... Jeśli w opisie aukcji było WYRAŹNIE napisane, że to jest jakiś historyczny wojskowy zegarek, to można się pokusić o awanturę ze sprzedającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. A ta okazyjna cena pewnie sporo przekroczyła rynkową wartość zegarka bez tych paskudnych naklejek. Na tym to polega: kupują zegarek z lat 40'-60' za kilka dych, nanoszą warte grosiki kalkomanie i sprzedają za grubszą kasę... Jeśli w opisie aukcji było WYRAŹNIE napisane, że to jest jakiś historyczny wojskowy zegarek, to można się pokusić o awanturę ze sprzedającym.

 

W tym przypadku "koszty uzyskania przychodu" wzrosły jeszcze o wybijaki do "sygnatur wojskowych" na deklu :-) No, ale te pewnie przydadzą się jeszcze do wybicia nieśmiertelników SS, sztućców SS, menażek SS - Allegro jest pełne tego typu fałszywek. Najtańszy aluminiowy wojskowy niezbędnik z epoki po nabiciu punc jednostek SS staje się "kolekcjonerskim unikatem" i schodzi za kilkukrotność swojej rzeczywistej wartości.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem masę różnego towaru z nazi-ozdobami. Kompletnie się nie znam na wyposażeniu wojska, ale z reguły "tuningowane badziewie" aż biło po oczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.