Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lpociask

G-Shock MT-G

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak miałbym brać, czy czerwone wstawki, czy niebieskie, to chyba tylko na live przymiarka :) Generalnie czarnuch taki by mi pasował i chyba bardziej na gumie. Poczekamy na rozwój sytuacji ;)

Edytowane przez artsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 719 euro znalazłem, jak ktoś chętny to wszystkie 3 są u Francuza z 20% rabatem.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z koperta stalowa powinien byc sporo tanszy bo niena jakiejs powloki do ochrony. Czy ktos mial i rysuje sie tak samo jak s1000? W sunie ten sikor jakos wszedl na rynek ukradkien. Prawie n8c o nim nie bylo mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 719 euro znalazłem, jak ktoś chętny to wszystkie 3 są u Francuza z 20% rabatem.

co znaczy u Francuza? napaliłem się na używke S,ale ten jest rewelacyjny,muszę jeszcze raz wszystko przemyślec,a tak w ogóle od kiedy on jest na rynku?nie wiedziałem o jego istnieniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wypadlem na wakacje z obiegu i bach!!! Na zywo sliczny. W kazdej kolorystyce. Chociaz ciagnie mnie do gpw 2000 i nie moge sie zdecydowac.... ale chyba jednak MTG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znalazl tez bym to sobie sprawil:) Matej kiedy opis mtg b1000 jestem bardzo ciekawy tego modelu zbieram się do kupna i zastanawiam się czy jednak według ciebie przebije s1000. Swoją drogą czy ktoś wie czy w mtg jest stosowany alfa gel. Kiedys sie mówiło ze bedzie we wszystkich sikorach z szafirem. Ale widze ze odeszli od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znalazl tez bym to sobie sprawil:) Matej kiedy opis mtg b1000 jestem bardzo ciekawy tego modelu zbieram się do kupna i zastanawiam się czy jednak według ciebie przebije s1000. Swoją drogą czy ktoś wie czy w mtg jest stosowany alfa gel. Kiedys sie mówiło ze bedzie we wszystkich sikorach z szafirem. Ale widze ze odeszli od tego.

Czekam z niecierpliwością kiedy pojawi się w moim zasięgu ;)

Po zdjęciach jak dla mnie pasek popsuł jakość Premium niestety. Wyszedł taki wypasiony gst.

Na bransolecie wyglądają dużo lepiej :) Ogólnie ciekawa tarcza, kolory, światełko i koronka z "mrg" na duży plus. Bt też ciekawe rozwiązanie chociaż w MTG ? Nie do końca musi się to podobać. Ale to tylko gdybanie i muszę poczekać aż do mnie trafi ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym gps. Ale juz byla dyskusja poco takie rzeczy w mtg. Moim zdaniem tylko na plus jest większa funkcjonalnosc. Mtg nie musi tylko dobrze wygladac. Moim zdaniem może być też funkcjonalnym zegarkiem. I akurat obsługa telefonu bardziej mi pasuje do analogowa bo wszystko przyspiesza. Nie trzeba odkręcić koronki. A bez telefonu ma wszystkie funkcje niema tak ze czegos niema. A czy ktoś wie czy można dokupić do niego bransoletkę dodatkowo ? Pasek jest najwyższych lotów Matej bardzo gruby ale elastyczny z tego co oglądałem to kilka razy.. Moim zdaniem nie traci zegarek nic na tym. Ale rozuniem oco Ci chodzi. Bransoleta gdy jesteś w samej koszuli często robi większe wrażenie niz sam zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Po zdjęciach jak dla mnie pasek popsuł jakość Premium niestety. ...

Gdzie tu logika?

Wygoda noszenia to popsuta jakość?

Dobrze że tylko po zdjęciach ;)

... gruby ale elastyczny z tego co oglądałem to kilka razy.. Moim zdaniem nie traci zegarek nic na tym. ...

Prawda :)

BT to naprawdę wygodna rzecz, nie wierzyłem póki się nie przekonałem :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu logika?

Wygoda noszenia to popsuta jakość?

Dobrze że tylko po zdjęciach ;)

Prawda :)

BT to naprawdę wygodna rzecz, nie wierzyłem póki się nie przekonałem :)

Tomaliusz przecież wyraziłem tylko swoje zdanie ;

Dla mnie i tak na razie nic nie pobije S. Pasek najzwyczajniej w świecie mi tu nie pasuje, nie ważne jak dobrze jest wykonany, na pasku mogę sobie gst kupić.

A Bt np w GMW-B5000-1 to świetna sprawa i przecież tego nie negowałem ;)

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj mierzyłem nadgarstkowo w TT gst b100 i mtg b1000. Na mtg po  samych zdjęciach, w tym kolegów z forum,  to byłem napalony jak xionc na 12-latka  :) .

 

Cały czas mnie tylko zastanawiało, czy na zywo tez będzie taka petarda i jak sie bedzie miał w porównaniu do gst.

 

I powiem wam, ze po przymiarkach troche mnie mtg rozczarował. Przede wsystkim w realu okazuje sie sporo mniejszy niz na zdjeciach, choc to akurat dla niektórych może byc zaletą. Na pewno na plus w stosunku do gst szafirowe szkło jako takie, ale akurat to w tym mtg daje wizualny efekt, jakby było wypukłe, cos a'la stare diver'y. I to mi w tym zegarku akurat srednio pasuje. Myślałem, że to tylko moje odczucie, ale i kierownik sklepu miał podobne. Co do "bajerów" to obydwa maja bluetooth, a i reszta funkcji  wcale nie wygląda blado w przypadku gst. Plus "smigło" w gst, które chyba kazdemu sie podoba - bardzo ciekawy detal, zwłaszcza w wersji kolorystycznej na pasku. 

Ogolnie jakos chyba nie jestem przekonany, co do tego, że mtg kosztujące 2.5 x tyle co gst jest , aż dwa i pół razy fajniejszym zegarkiem, czy dwa i pół razy lepiej wykonanym.

Moje odczucia oczywiście tylko na bazie krótkich przymiarek.

 

Moze ktos miał/ma obydwa modele i pokusiłby sie o jakies szersze porównanie?

 

Ja w każdym bądź razie chyba skutecznie sie wyleczyłem z mtg b1000. jezeli stwierdzę, że faktycznie "muszę" miec blaszaka z G-shock'ów to na początek gst chyba mi wystarczy. Moze później pomyśle, o jakims innym mtg lub mrg, chociaż cały czas zadaje sobie pytanie, jaka jest górna granica, jezeli chodzi o cene, która jestem w stanie zapłacic za casio  :unsure: , jaki wyszukane by ono nie było, czy za kwarca wogóle. Z drogich kwarców, to kiedyś strasznie się nakręciłem na seiko astrona. Potem w okresie abslutnej fascynacji automatami, stwierdziłem, że za te piniądze to skacząca sekundówka to mnie jednak wku..ia. Ale ostatnio astron znów chodzi mi po głowie i chyba sie na jednego skuszę, tym bardziej, ze w pewnych sytuacjach jego funkcjonalnośc wykorzystam w praktyce.

 

Jednak ogólnie , co do kwarców i g-shock'ów w pewnym momencie i pułapie cenowym pojawia sie chyba u mnie "syndrom skody superb" - świetny samochód w swojej klasie, doskonały użytkowo, ale tyle pieniedzy za skodę ??? Choc oczywiście wiem, że dla każdego ta granica lezy pewnie gdzie indziej.

 

Na szczęście oferta g-shock'ów jest tak bogata, że pozwala sie pobawić i nasycić zakupowo także i w mniejszych pieniądzach, a najlepszym przykładem "mała kostka", która tez w najbliższym czasie planuje dokupić i to pewnie w dwóch wersjach.

Edytowane przez GUAPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło nie jest wypukłe a już na pewno nie daje takiego efektu.

W którym TT przymierzałeś MTG-B1000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie pomyślałem nawet chwile ze szkło jest wypukłe.... bawiłem się nim 3 razy nie mam co na własność. Ale takiego wrazenia nie odniosłem. Ale twoje porównanie do gst bardzo wiele wnoszą w dyskusje. Mysle ze warto co nieco dopłacić za szafir i Multiband 6. Plus tarcza ą właściwie jej wykonanie to chyba jednak trochę inna polka. Ale to nadal różnica 2.5 raza. Mysle ze tu już chodzi o prestiż mtg? czy cena jest właściwa..... Niewiem. Jak mysle o wycenie zegarka i jego możliwościach to właściwie tylko Roman jest wyznacznikiem. Tam kazda złotówka warta jest by ja zaplacic.

Ps. To tylko moje zdanie ale gst z wiatraczkiem nie jest samodzielnym zegarkiem. Co jest dla mnie zakwestionowaniem w pewien sposób istoty zegarka i gshocka. WC i Mb6 to dyskwalifikacja. Oczywiście tylko według moich wymagań.

Ps2 Tomaliusz czy mtg b1000 ma opcję przywołania telefonu ?

Szczerze to nie pomyślałem nawet chwile ze szkło jest wypukłe.... bawiłem się nim 3 razy nie mam co na własność. Ale takiego wrazenia nie odniosłem. Ale twoje porównanie do gst bardzo wiele wnoszą w dyskusje. Mysle ze warto co nieco dopłacić za szafir i Multiband 6. Plus tarcza ą właściwie jej wykonanie to chyba jednak trochę inna polka. Ale to nadal różnica 2.5 raza. Mysle ze tu już chodzi o prestiż mtg? czy cena jest właściwa..... Niewiem. Jak mysle o wycenie zegarka i jego możliwościach to właściwie tylko Roman jest wyznacznikiem. Tam kazda złotówka warta jest by ja zaplacic.

Ps. To tylko moje zdanie ale gst z wiatraczkiem nie jest samodzielnym zegarkiem. Co jest dla mnie zakwestionowaniem w pewien sposób istoty zegarka i gshocka. WC i Mb6 to dyskwalifikacja. Oczywiście tylko według moich wymagań.

Ps2 Tomaliusz czy mtg b1000 ma opcję przywołania telefonu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest opcja szukania fona :-)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzałem w g-shock store w białymstoku :-) przynajmniej w kwestii zakupu g-shock'a podlasie nie ma sie czego wstydzić - jeden z trzech g-shock store'ów w polsce i faktycznie jest co poogladać i poprzymierzać.

Tomaliusz ja wiem , ze szafir jest płaski, ale ja miałem złudzenie optyczne, że jest wypukły i kilka innych osób też. 

 

także ja jezeli juz "metalowego" to raczej takie cudo jak MATEJ pokazywał  z mt-g  lub kiedyś w końcu wykrwawie się na mr-g  :)

Edytowane przez GUAPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezent od małzonki:) Ten sikor jest mi przeznaczony :)

post-96520-0-45597200-1536643730_thumb.jpg

Edytowane przez kowaljl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najs :)


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal bije sie z myslami nad zakupem. Ale ostatnio naaszla mnie mysl pewna. Jestem wiekszym fanem marki g-shoc niz fanem zegarkow. I chociaz jestem zakochanybw w wygladzie tego sikora to jednak niewiem czy sprawdzi sie w moim zyciu. Mam juz kilka zegarkow ale w przeciwienstwie do chyba wiekszosci kolegow nie traktuje ich kolekcjonersko tylko uzywam na maxa. Kazdego dnia wybieram po prostu jakis i nie wazne od rozkladu dnia zegarek ma sie sprawdzic. Rano ide na basen. Potem prowadze zajecia sportowe, potem sam trenuje a zdaza mi sie nie raz i nie dwa czolgac pare set metrow w ciezszych warunkach. Mysle ze wlasnie swietny pasek sprawil ze mysle otym modelu. Bransoleta calkiem by go dyskwalifikowala. Chcialbym spytac kolegow madrzejszych od siebie. Czy mtg to wedlug Was moze byc zegarek dla mnie. ? Swoja droga czy gst i mtg to zegarki calkiem odpkrne na rdze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam. Posiadam MTG B1000 w czerwonej wersji i efekt wypukłego szkła nie widzę, może to być załamanie światła patrząc przez antyreflex. Mi zegarek osobiście bardzo się podoba, w porównaniu do pierwszego MTG na bransolecie zmniejszenie wymiaru oczywiście na plus :D

Ostatnia nowość to MTG-B na bransoletach, będą dwie wersje kolorystyczne a bransoleta jak w starszym modelu. Ja osobiście ciesze się z zakupu zwłaszcza że osobiście kupiłem go w Taipei. Cena była dodatkowym plusem. Zegarek jest wykonany świetnie a jakość paska i jego ekskluzywność występuje, pasek niczym nie odbiega od kauczuków z topowych szwajcarów. Jest o niebo lepszy i wygodniejszy niż pasek INOX'a (który jest robiony w fabryce produkującej m.in. dla Breitlinga). No i nie ma co - prawdziwy Japan. Od początku do końca produkcja w Japonii. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie chce zakładać kolejnego wątku bo w sumie teraz jesteśmy w dziale MTG i mam do Was użytkownicy pytanie: czy dawaliście już Wasze MTG na przeglądy w kwestii wymian uszczelek itp? Jak tak to gdzie? :D

Plus czy ktoś z Was korzystał z opcji serwisu rozszerzonego dla modeli MTG i MRG? Bo doczytałem że nasze zegarki mają 3 lata gwarancji plus dodatkowe profity w opcji "Care"

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update: zegarek jest fantastycznie wygodny jak na jego rozmiary, nosząc MTG pierwszej generacji jego waga i wielkość były znaczące na moim nadgarstku. Kolejny zegarek z serii strong - Victorinox INOX był jeszcze gorszy pod względem komfortu, nawet na pasku nato. Był kawałkiem solidnej stalowej bryły, na super sztywnym kauczukowym pasku. MTG-B1000 jest idealny. Założony na nadgarstek pozostaje ze mną do końca dnia. Zero odcisków od paska czy dekielka, zero obciążenia nadgarstka! Na prawdę super wygodny. 

Opcja synchronizacji czasu z WC i BT daje poczucie atomowej dokładności cały czas. Appka pokazuje ile razy odbyła się korekta czasu mimo iż nie otrzymujemy żadnej informacji. Wszystko dzieje się w tle. Usypianie wskazówki sekundowej na noc fajny bajer :D zakładamy zegarek na rękę wychodzimy z domu - mały promyk światła cyk zegarek rusza, tak jak my ruszamy na podbój miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.