Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lpociask

G-Shock MT-G

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update #2: aplikacja i włączony bluetooth wcale nie powoduje ciągłego działania, nie zauważyłem "zjadania" baterii przez okres tygodnia od połączenia z telefonem. Wykres synchronizacji zlicza nam wszystko, zarówno WC jak i BT. Po uruchomieniu aplikacji następuje aktualizacja danych na telefonie, tak jakby w tym momencie następowało połączenie z zegarkiem w celu aktualizacji naładowania i synchronizacji. Uruchamianie appki nie powoduje że zegarek zaraz rusza z ustawianiem czasu po BT. Widocznie robi to samoistnie co jakiś czas. Fajnie, bo obawy innych o nadmiernym zjadaniu telefonu na razie u mnie nie potwierdzają się. Wiadomo że aplikacja jest dodatkiem i pewnie za jakiś czas nie będę z niej korzystał w nadmiernym stopniu. 

Dzisiaj mam informacje że synchronizacja czasu odbyła się o 6:30 i zegarek to pokazuje wskazówką na YES. Daje to do myślenia że priorytetem synchronizacji mimo wszystko jest radio. Synchro od razu wskoczyło na wykres dziennych aktualizacji czasu. 

Pozdrawiam


Taki ananasek :D

post-106433-0-38044000-1538031715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh.... zazdrosc....ale prosze wiecej aktualizacji z korzystania. A jak wypada porownanie z mtg g1000. Ktos mial okazje porównać? Wykonanie tarczy czy ogolne wrazenie. I jak myslicie zamiana gps na bt to dobry krok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go do G1000 nie porównałem, w tym tygodniu może uda się wybrać na poszukiwania i cyknę jakieś fotki. BT wg mnie jest dobrym rozwiązaniem bo generalnie jest mega szybkie. Bez dwóch zdań. Czas potrzebny na aktualizacje czasu jest śmiesznie mały. Zwłaszcza jak robimy to nie wchodząc w aplikację. Jest opcja szybkiego synchro. W iPhonie jakoś nie działa z aplikacją w tle... nie wiem czemu, trzeba aplikacje mieć uruchomioną i wtedy zarówno szybki update albo połączenie wychodzi natychmiast.

Zegarek jest nadzwyczaj komfortowy. 

Wracając natomiast do BT nie ukrywam: fajnie że jest i naprawdę działa to sprytnie, szybko i ułatwia trochę rzeczy ale gdyby nie było tej opcji też byłoby pięknie. Obecnie nie korzystam, sparowany zegarek mam ale nie chce ustawiać go przez telefon. Najważniejsze z tej opcji jest to że przy pomocy BT i aplikacji możemy dokonać: korekty położenia wskazówek, ustawień alarmu i timera, ustawień stref czasowych i ustawień bez ściągania zegarka. To dla mnie najważniejsze opcje. Co do synchronizacji czasu 4 razy dziennie itp jest to bajer. Aż tak często działać to nie musi (też można wyłączyć autoregulację czasu i dokonywać synchronizacji manualnie). Teraz zobaczymy jak sprawdza się radio.

Po aktualizacji czasu przez BT pewnym jest że radio nie działa przez następną dobę :D

Z aspektów wizualnych: pierścień z miastami/strefami czasowymi jest idealnie niewidoczny, za to wielki plus, zawsze miałem z tym problem że burzyło to aspekt wizualny. W tej wersji kolorystycznej jest super. 

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Co do synchronizacji czasu 4 razy dziennie itp jest to bajer. Aż tak często działać to nie musi (też można wyłączyć autoregulację czasu i dokonywać synchronizacji manualnie). Teraz zobaczymy jak sprawdza się radio.

Po aktualizacji czasu przez BT pewnym jest że radio nie działa przez następną dobę :D

...

Jak wyłączysz synchronizacje przez BT to automatycznie wyłączasz też radio.

Radio działa zawsze nawet po aktualizacji BT ale jak wyłączyłeś BT to radio nie będzie działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w zegarku mozesz chyba sam wlaczyc lub wylaczyc aktualizacje droga radiowa w nocy. Wtedy wlaczy sie od razu znowu bt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszystko wskazuje na to że to zawsze radio działa i nie ma nigdzie z pozycji telefonu czy zegarka wyłączyć aktualizacji radiem.

Jak wyłączysz synchronizacje przez BT to automatycznie wyłączasz też radio.

Radio działa zawsze nawet po aktualizacji BT ale jak wyłączyłeś BT to radio nie będzie działać ;)

W instrukcji pisze że po udanej aktualizacji telefonem radio nie łączy się przez najbliższą dobę od synchronizacji. I to się sprawdziło. W aplikacji jest automatyczna aktualizacja czasu przez BT i można ją wyłączyć. Sprawdzę jak to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszystko wskazuje na to że to zawsze radio działa i nie ma nigdzie z pozycji telefonu czy zegarka wyłączyć aktualizacji radiem.

 

W instrukcji pisze że po udanej aktualizacji telefonem radio nie łączy się przez najbliższą dobę od synchronizacji. I to się sprawdziło. W aplikacji jest automatyczna aktualizacja czasu przez BT i można ją wyłączyć. Sprawdzę jak to działa

Czyli będzie tak jak w GMW-B5000 - wc działa dopiero gdy minęła doba od aktualizacji BT. A auto BT to pewnie zegarek łączy się automatycznie chyba 3 razy na dobę z telefonem i aktualizuje czas. Już niedługo i ja go obejrzę bo ma do mnie trafić do nagrania, oby jak najszybciej

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie tak jak w GMW-B5000 - wc działa dopiero gdy minęła doba od aktualizacji BT. A auto BT to pewnie zegarek łączy się automatycznie chyba 3 razy na dobę z telefonem i aktualizuje czas. Już niedługo i ja go obejrzę bo ma do mnie trafić do nagrania, oby jak najszybciej

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Wszystko się zgadza z tym, że 4 razy na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza z tym, że 4 razy na dobę.

nie pamiętałem ;) dzięki

Generalnie nie pamiętam kiedy używałem aplikacji przy kostce, dzięki czemu wc łapie codziennie :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętałem ;) dzięki

Generalnie nie pamiętam kiedy używałem aplikacji przy kostce, dzięki czemu wc łapie codziennie :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Czas przez BT ustawia się automatycznie. Nie trzeba uruchamiać aplikacji. Wystarczy, żeby zegarek był w zasięgu telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie da wylaczyc aktualizacje bt i wtedy normalnie dziala RC to znaczy ze jest ok. Mam nadzieje ze wlaczenie wylaczenie RC dziala jak we wszystkich innych modelach analogowych. Czyli Ty decydujesz czy ta opcja ma dzialac czy nie. Poza Gpw... bo jak jest gps to bylo inaczej z tego co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie da wylaczyc aktualizacje bt i wtedy normalnie dziala RC to znaczy ze jest ok. Mam nadzieje ze wlaczenie wylaczenie RC dziala jak we wszystkich innych modelach analogowych. Czyli Ty decydujesz czy ta opcja ma dzialac czy nie. Poza Gpw... bo jak jest gps to bylo inaczej z tego co pamietam.

Opcji w zegarku na to czy jest auto RC czy nie nie ma. Wg instrukcji działa cały czas chyba że połączyliśmy się przez BT. Zegarek jest w trybie odbioru radia od 24:00 do 5:00 a aktualizuje BT w teorii 4 razy na dobę. Dzisiaj wyłączyłem BT i auto synchronizację i zostawiłem zegarek ram gdzie lapie sygnał. Rano zobaczymy czy działa auto RC bez BT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a aktualizuje BT w teorii 4 razy na dobę. Dzisiaj wyłączyłem BT i auto synchronizację i zostawiłem zegarek ram gdzie lapie sygnał. Rano zobaczymy czy działa auto RC bez BT :)

Dlaczego w teorii? Mój to praktykuje. :)

Jeżeli zegarek nie zsynchronizuje czasu przez BT to musi upłynąć doba nim zrobi to przez radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w teorii? Mój to praktykuje. :)

Jeżeli zegarek nie zsynchronizuje czasu przez BT to musi upłynąć doba nim zrobi to przez radio.

W teorii bo nie wiedzieć czemu na iPhonie SE nie działa to wyśmienicie z aplikacją w tle. Przez ponad tydzień używania tylko raz dokonał pełnego cyklu 4 synchronizacji z telefonem. Ale tak nie w teorii ale praktyce powinno to działać 4 razy :D dzięks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii bo nie wiedzieć czemu na iPhonie SE nie działa to wyśmienicie z aplikacją w tle. Przez ponad tydzień używania tylko raz dokonał pełnego cyklu 4 synchronizacji z telefonem. Ale tak nie w teorii ale praktyce powinno to działać 4 razy :D dzięks

To powszechny problem z iphone'ami. Nie jestes wyjatkiem. Android radzi sobie z ta aplikacja bez problemu z wyjatkiem Huawei, ten tez kuleje.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że aplikacja działa w tle i jest włączony bt. U mnie apka nie działa w tle ;)

Czas przez BT ustawia się automatycznie. Nie trzeba uruchamiać aplikacji. Wystarczy, żeby zegarek był w zasięgu telefonu.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o ajfonie, coś czułem że to będzie jedyny kulejący temat haha nawet jak apka nie jest zamknięta to jej działanie w tle jest nieadekwatne do stanu faktycznego. Na chwilę obecną RC nie zaktualizowało zegarka ale 5610 też dzisiaj się nie podłączył. Testujemy dalej, jutro zobaczymy czy złapie radio.

Bo mam nadzieję że BT i RC nie jest ze sobą powiązane że aby jedno działało musi być aktywne drugie. Oby to były niezależne od siebie systemy synchronizacji czasu. Bo ja osobiście wole codzienną aktualizację radiem w nocy niż co chwila łączenie z telefonem. Albo po prostu to olać i włączyć wszystko i zostawić to elektronicznym gremlinom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja osobiście wole codzienną aktualizację radiem w nocy niż co chwila łączenie z telefonem. 

To laczenie z telefonem odbywa sie automatycznie, nic nie musisz robic, nawet o tym nie wiesz bo ani zegarek ani telefon niczego w tym czasie nie pokazuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To laczenie z telefonem odbywa sie automatycznie, nic nie musisz robic

 

No wiem tylko przy tak działającym telefonie nie wygląda to obiecująco jeżeli chodzi o skuteczność :D 

Chciałbym BT używać w zależności od potrzeby a mieć jednak pewność że w nocy radio pyka swoje. Taka jakaś fazka :D zobaczymy jak to wszystko wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno byc,kazda inna opcja to minus dla mnie. Chociaz brak wlaczenia i wykaczenia automatycznej kontroli tez jest minusem dla mnie. Moze to glupie ale prostu uwielbiam mozliwosc wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Ponieważ jakoś z niej nie korzystam

Może gdybym miał więcej zegarków z bt a tak jak noszę kostkę raz, dwa razy w tygodniu na zmianę z mtg-s to nie mam potrzeby.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno byc,kazda inna opcja to minus dla mnie. Chociaz brak wlaczenia i wykaczenia automatycznej kontroli tez jest minusem dla mnie. Moze to glupie ale prostu uwielbiam mozliwosc wyboru.

Nie ma przymusu. Pisalem wczesniej, ze opcje BT nalezy najpierw w aplikacji wlaczyc. Ale po co meczyc zegarek energozernym w porownaniu do BT, kaprysnym Multibandem skoro BT zrobi to x4 na dobe wewnatrz budynku, niezaleznie czy przy oknie, przy piecu czy przy desce do prasowania. Nie trzeba sie bac nowosci.  ;)

MB bedzie powoli odchodzil do lamusa na rzecz wlasnie ''pakietu''  BT i GPS (w zegarkach, ktore GPS w sobie zmieszcza) bo w porownaniu z nimi jest niepelnosprawny.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niepelnosprawnosc rozumiemy calkiem inaczej. Wybaczcie ale moim zdaniem (jesli chodzi o pewna juz półkę zegarkow) to zastąpienie MB przez połączenie z komorka jest krokiem w tyl. Dla mnie zegarek jest wtedy niepelnowartosciowy. Zegarek musi byc samowystarczalny. Sytuacji takich ze ktos niema telefon, niechce miec, ma telefon bez wymaganego systemu, ma zepsuty tel, jest w miejscu gdzie nie dzialaja nadajniki moze byc setki. BT TO FAJNA OPCJA, swietny dodatek ale dla mnie powinien zostac opcja dodatkowa.

Bt plus gps bylby super.... ale na razie to egzotyka.

To oczywiscie tylko moje zdaniem, i wynika z pewnych doswiadczen i trybu zycia. Rozumiem ze ktos woli inne opjcje.

Edytowane przez kowaljl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.