Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

sbsqad

Użytkownik
 • Content Count

  178
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

74 profile views
 1. Ja Tobie pisałem o dostępności u dystrybutorów a nie na stokach w sklepach jak ktoś sobie latami budował zapasy. Widzę że koniecznie chcesz aby wyszło na Twoje, nie ma problemu. W Szczecinie też u Cieślak stoi jeden Powerfly 5 i tylko jeden, reszta na pół roku czekania jak chcesz inny. To najlepiej zestrojony Trek z gamy powerfly więc nie dziwne jest to że duże salony go mają. To że widać Rolexa na wystawie to nie znaczy że go z niej zabierzesz. Niby jest ale go nie ma prawda? Do Kadrzyńskiego Scott też dostarczył paczki, ale to są kontraktacje z przełomu roku 2019/2020 i wiosenne zamówienia 2020. Kolekcje na 2021 są prezentowane już w marcu/kwietniu 2020 żeby zrobić preordery. Zresztą tak jak wspomniałeś jest to temat o Rolexach więc są tak samo frajersko dostępne jak niektóre modele rowerów na rynku a ich pseudo dostawy do AD (jak wjeżdżające kartony z rowerami) wcale nie zapełniają rynku tylko służą bajerowaniu że „coś” się dzieje na rynku, że są „ruchy” w branży, że zegarki teraz do każdego wyjdą z czekoladą na osłodę za czas oczekiwania.
 2. Niestety Byniek ma racje. Określił rowery w budżecie Ok 15tyś. Ty dajesz przykład rowerów dwa razy droższych. Na takie rowery (zazwyczaj trek 9.8,9.9 bo podajesz przykład fabryki) też się czeka Ok 30-60 dni w zależności od koloru i rozmiaru. Wiem bo pracuje w branży. A rowerów nie ma. Np model FX jest dostępny na czerwiec 2021. Pierwsze modele x-calibra pojawią się może w marcu/kwietniu. Wolnobiegów Shimano nie ma na rynku, oleju mineralnego do hamulców nie ma w shimano (czas oczekiwania Ok 5 tygodni i ciągle się przesuwa), dętek jak nie ma się zapasu nie kupisz np continentala bo też nie ma.
 3. Ale spoko, przecież mówiłem że ja nie chce Tobie nic udowadniać ani sobie Nie powiedziałeś ale mogłeś pomyśleć. Poruszałeś z kolegą, który deklarował odejście od tematu, temat inwestowania pieniędzy a ja ci dałem na to dwie odpowiedzi, w odpowiedzi nie ma nic jak klasyczna dla wielu tutaj tematów przepychanka co kto komu powiedział albo włożył w usta. I ciągła przepychanka: ja powiedziałem to a ty tamto. A sedno jest gdzieś obok. Nie kwestionuje i nie oceniam nikogo na forum, dla mnie każdy może wydawać, oszczędzać, handlować, używać, nie używać, oklejać, tyrać w błocie, w robocie, patrzeć się, mierzyć odchyłki. No stress. Zapytałeś o inwestycję 4000zł na 3 lata. Moja odpowiedź po raz kolejny brzmi: - można kupić buty sportowe (przykład Air Magów i kolekcji K. West'a) - można zainwestować w youngtimera. Jest szansa że nie przyniesie to oczekiwanego zarobku. Dlatego uważam JA że inwestowanie zaliczki 4000zł aby okazało się po 3 latach że nie dostanę zegarka na którego czekam albo że jego cena spadnie po tym okresie nie ma sensu i jest obarczona ryzykiem jak każda inna inwestycja. Już gdzieś pisałem że zakupy z myślą o odsprzedaży nie mają dla mnie najmniejszego sensu więc doskonale Ciebie rozumiem. Ja też nie kupuje niczego z myślą o zarobkach
 4. Temat śledzę cały czas odkąd został założony. Wiem że nie napisałeś o zakupach zegarkowych i inwestowaniu w nie kwoty zaliczki wynoszącej 4000zł ale skoro mówisz abym coś zrobił to ja tobie też powiem abyś nie myślał że czytające forum osoby nie dorównują tobie w interpretacji wypowiedzi. Sugerujesz że nie na innej opcji jak inwestycja 4000zł zaliczki na zegarek. Zresztą co miałeś na myśli jest twoją słodką tajemnicą a ja nie mam zamiaru udowadniać Tobie co ja myśle. Dałem Tobie przykład lepszej inwestycji niż 4000zł na zegarkową zaliczkę. Drugim przykładem są ceny sneakerów. To też jest opcja inwestycji, która jest w stanie przynieść korzystniejszy zarobek po okresie 3 lat. Odpisałeś mi chyba tylko po to aby odpisać bo jakoś nie widzę aby wniosło to coś do dyskusji o inwestycji 4000zł.
 5. Można kupić coś z działu motoryzacji. Z własnego doświadczenia wiem że kupno dobrego modelu daje zysk trzykrotny w okresie 5 lat. Bezpieczny zarobek na zegarku? Wystarczy mała wtopa firmy produkującej albo zmiana trendów na okres kilku lat (bo moda nie ginie tylko zatacza koło) i znajdziemy się akurat w dołku i zarobku nie ma. Zresztą przywołujesz kwotę zaliczki a chyba w tym przypadku zaliczka nie ma jak zarabiać spokojnie bo przecież możesz dostać telefon z magicznej Centralii że proszą o odbiór zaliczki 4000zł.
 6. Ja proponuję aby wszyscy robili co chcą i aby brać wszystko z większym luzem. Poniżej film pokazuje że można wszystko wbrew producentowi. Zwykłe WR i jeszcze ignorant przyciski naciska pod wodą fakt że jak przestanie działać to wyrzuci ale może właściciel moona też wyrzuci bo ma próg dbania o przedmioty jak właściciel Casio
 7. Genialna postawa godna mistrza zdrowy rozsądek ponad wszystko. Co do zegarka w spadku też tak mi się wydaje że dla nas to fajna sprawa oddać zegarek z dziada pradziada a dla latorośli to może być relikt przeszłości godny jedyne co to wyrzucenia na śmietnik tak to już niestety bywa
 8. Mówię o trochę innej potrzebie posiadania. Chodzi mi o typowo potrzebę w posiadaniu zegarka. Jest zegarek uniwersalny ale on istnieje dla ludzi wyzbytych przywiązywania wartości do przedmiotów. Ludzie lat 40 nie sądzę żeby w szafach posiadali kilka zegarków na kilka okazji. Jak ktoś raz w roku ubiera garnitur to argument na posiadanie garniturowców jest wg mnie fobią i lekką próżnością ale oczywiście tego nie neguje. Ja to rozumiem i szanuję bo każdy decyduje sam o swoim jestestwie
 9. No właśnie to kolejny problem. Kupując już zakładamy za ile sprzedamy i czy stracimy. Nasuwa się zatem pytanie czy zakup jest wtedy konieczny i czy potrzebujemy. Zakup przedmiotów zaczyna się i kończy na potrzebie. Tu nie ma wg mnie oczywiście doszukiwania się drugiego dna. Fakt pasja jest ale po co nam 6 aut, 12 zegarków, 3 noży Houga itp? To już filozoficzne wypady Idąc tym tropem czemu do wszystkich przedmiotów tak się nie podchodzi? To kreacja społeczeństwa i mediów, które starają się kreować wyobrażenie o człowieku bogatym. Człowiek bogaty jest wtedy kiedy jest wolny, wolność traci kiedy powierza swój byt przedmiotom i opiniom. Fajny temat nam się tutaj kroi. Miło się czyta Wasze spojrzenie na ten problem.
 10. Wg mnie to wynika z sztucznie wykreowanej wartości pewnych przedmiotów. Albo nawet w danym modelu a innych wariantach ceny są na tyle różne że podświadomie zakorzenione mamy poczucie posiadania czegoś na tyle wyjątkowego że zachowujemy się jak Golumy Fakt, dla niektórych zegarek dajmy na to przykładowej Omegi może być szczytem doskonałości i dbanie jak o własne zdrowie (chociaż czasami bardziej niż o zdrowie) nie jest tutaj czymś złym ale ślą drugiego będzie to zwykły zegarek który używany spełni swoje zadanie. Ktoś mądry kiedyś powiedział że „kiedyś przedmioty się używało a ludzi kochało, obecnie ludzi się wykorzystuje a przedmioty kocha”. Coś w tym jest.... konsumpcjonizm to choroba cywilizacyjna i trzeba to przyznać, zasobność portfela i dostępność do rzeczy powoduje że szukamy limitacji i wyjątków by być innym od innych, najgorsze że tą odmienność budujemy właśnie na podstawie posiadanych rzeczy.
 11. Nie wiem jak wyprofilowane jest w CC ale w Alu jest dość mało miejsca i faktycznie sprężyna może nie podjechać. Nawet nie chce mi się megnega sprawdzać bo w sumie niczego nie brakuje wybiera miękko. A jak sprężynę to MT i po sprawie Powiem Tobie że chyba nie widziałbym dla siebie sprężyny w HT, dużo podjeżdżam i lubię CrossCountry i Trail mode więc większy plusz byłby dla mnie zbyteczny. Lepiej w moim przypadku bawić się tokenami i ciśnieniem niż sprężynami.
 12. Rozmiar ramy to XL, damper 210x52,5 Sprężyna nie wejdzie ale na Megnega jest szansa
 13. Dla mnie zegarek o zacięciu sportowym powinien dokładnie odmierzać czas ewentualnej rywalizacji między zawodnikami a takim wydaje się być Zenith Defy El Primero 21
 14. Od p. Chileckiego firma Crazy Cranks
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.