Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

sbsqad

Użytkownik
 • Content Count

  343
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

150 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

294 profile views
 1. 301 miałem na ręku i jest idealny pod względem czytelności. W butiku Nomosa nie było niestety 331. Z mojego doświadczenia 301 nosiłbym nawet poza garnitur a 331 raczej zostawiłbym na oficjalne sytuacje. 301 trochę jak Tangente, kolor wskazówek i złote indeksy sprawiają że mimo oficjalnego tonu 301 mocno wpisuje się w casual. Uważam że 331 jest bardziej ozdobą nadgarstka przez jeden ton na tarczy. Oczywiście zdanie mógłbym zmienić po oględzinach na żywo, ale przez wspomniany monotonny wygląd tarczy z automatu plasuje 331 poza mój obszar zastosowań. Pozdrawiam
 2. Jest opcja że sprzedadzą ci bez VATu ale musiałbyś być mieszkańcem spoza UE lub osoba spoza musiałby kupić pytałem również o zakup na firmę z europejskim nr NIP ale to tak samo działa.
 3. Z tego co pamietam w Nomosie podajesz kartę kredytową, ściagają kasę gdy zegarek do Ciebie wyślą ale muszą mieć kartę z limitem wartości zegarka jako podkład. Można też wziąć na raty 0% w Nomosie. Split payment. I sytuacja ma się podobnie. Z tym że z karty a automatu ściagają ci co miesiąc kwotę za zegarek. I tyle.
 4. W sumie Tangente sport też nie odbiega same profesjonale u Nomosa 🤪
 5. To już mam dwa głosy na Cluba. Zawsze Club dla mnie był odskocznią od surowego, eleganckiego wyglądu Nomosów. I z Tangente uzupełnia się idealnie. Metro wygrywa prostotą, formą, materiałem. Ahoi…. Jakoś nikt go nie lubi
 6. Odpowiem metro złoto jest dla mnie śliczny, cena? Niby wysoka, niby nie. Podoba mi się złoto w takiej formie więc cena do akceptacji. Rozmiar mógłby być problemem więc bez przymiarki w tej cenie bym go w ciemno nie zamówił. Zastanawia mnie tez wersja klasyczna na neomaticu. Club: jest ze mną od początku jak Tangente. Między tymi dwoma była wielka walka przy zakupie. Ahoi: klasyka koperty Tangente ale rasowy nurek w fajnym dla mojej ręki rozmiarze.
 7. Jest szansa aby powiększyć o drugą sztukę Nomosa moją mikro kolekcję :D W związku z tym wrzucam trzy zegarki które wiercą mi dziurę w głowie od dłuższego czasu. Chciałbym poznać Wasze zdanie odnośnie drugiej sztuki do Tangente. Mam kilka spostrzeżeń co do każdego z zaprezentowanych i rozwinę je póżniej. Z góry dzięki za opinie i odpowiedzi. Pozdrawiam
 8. Nie można bać się producenta i ich sklepu. Tutaj przykład o którym mówiłem. Zegarek używany poddany serwisowi u producenta w cenie mniejszej defacto niż OLX https://nomos-glashuette.com/en/store/refurbished?o=12#/en/orion/orion-anthracite-refurbished-302 Zegarek dalej na gwarancji i po pełnym przeglądzie… Trzeba polować.
 9. Ciężko mi na to odpowiedzieć z moim podejściem pewnie bym tak zrobił ale gdyby cena 3500 dotyczyła innego modelu niż podstawowy Orion na Alphie. Bo od razu zasugerowałem że cena za zegarek doliczając serwis jest bliska nowemu i wybrałbym nowy. Gdyby to był jakiś neomatic który z metki kosztuje 10k i byłby za 4K plus serwis 1,5-1,7k to bym tak zrobił. Tutaj sensu nie widzę. Natomiast sensem jest w tym przypadku kupić Oriona i go używać i tyle. I jak po czasie wyjdzie coś nie tak zrobić serwis lub przegląd. To też jest słuszna droga. Nie moja w 100% ale jest to opcja warta rozwagi.
 10. To fakt mało jest miłośników Nomosa. Ale akurat robienie serwisu u producenta to nie przejaw głupoty lub naiwności użytkowników. Po prostu, każdy wybiera z czym czuje się Ok. Ja po 5-7 latach zapłacę za serwis w Nomosie i ani mi się śni wymieniać zegarek tylko dlatego ze serwis jest w cenie 1/3 nowego. Porównując jeszcze ceny serwisów to Rado w Swatchu obecnie za 2824 to ponad 1000zł. I tutaj fakt, wybiorę pewnie zegarmistrza lokalnego albo jakiegoś w PL, chociaż nie wiadomo może sprawdzę jakość obsługi serwisu Swatcha o którym chodzą różne legendy. Nomos ma relatywnie tani serwis i to fakt, natomiast co kto wybiera to kwestia mocno indywidualna.
 11. To dobrze te dwa kamienie podnoszą efektywność nakręcana sprężyny. To mechanizm bazowy, na nim Nomos dużo robił dlatego pewnie taki rozstrzał. Sam w sobie był długo klepany, tak jak Alpha.
 12. Jak masz wersje 26 kamieni to zegarek jest z okresu: maj 2007 do 2019 kiedy to został zastąpiony DW5001. Jak masz wersję 24 kamienie to od 2005/2006 do maja 2007. Bo mechanizm Epsilon został nagrodzony na targach w 2005 roku i wtedy wszedł do produkcji. To po samym werku. Natomiast dokładnego roku nie określę bo po prostu nie wiem nr na deklu może rozszyfrują w Nomosie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.