Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

sbsqad

Użytkownik
 • Content Count

  306
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

120 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

136 profile views
 1. To też zależy od Twojego codziennego dnia. Jak masz możliwość noszenia zegarka codziennie od powiedzmy 8 do 18 to automat się sprawdzi, gdy natomiast tak jak ja nie możesz nosić zegarka w ciągu dnia pracy to manualny mechanizm jest tutaj zwycięzcą, rano nakręcasz zawsze jest gotowy. Mam automatyczny naciąg w jednym z moich zegarków i zaczyna być to dla mnie upierdliwe że ma małą rezerwę i że czasami sztucznie go nakręcam, jakieś wygibasy, wkładanie zegarka do kieszeni, machanie podczas np czytania. Dlatego to był jeden z powodów dla którego wybrałem Tangente na mechanizmie Alpha.
 2. Nie mogę się doczekać aż bez problemów będzie można wybrać się za granicę przymierzyć niektóre modele 🤩 Tangente to pewniak! Oby się wspaniałe nosił. Ja natomiast dla siebie chciałbym przymierzyć gdzieś Cluba 36 po noszeniu i oswojenie się z Tangente. Bo nie ukrywam że Club jeszcze mnie nie opuścił i ciagle siedzi w głowie.
 3. Dokładnie! Campus na razie idealny, co do Metro? 41 patelnia 😕 mechanizm i design Ok ale rozmiar już poza moim zasięgiem.
 4. Zdrowych i wesołych dla klubu miłośników marki Nomos. Aby każdy z Was spełnił swoje plany w posiadaniu tych wspaniałych czasomierzy.
 5. Jak ja brałem Tangente to Club klasyczny już wtedy wisiał na 6 miesięcy a był to przełom grudnia/stycznia. Więc te dwa pewne miesiące to może być realny czas i byłby dostępne.
 6. Piękna tarcza! 🤩 a pasek! Mistrzostwo!
 7. A czemu martwi Was tak otwieranie zegarka? Jak będzie robiony przez autoryzowany serwis Rolexa to problem? A jak np będzie nie trzymał odchyłek i będzie go trzeba wyregulować to jak to zrobić bez otwierania?
 8. Brak AR w Tangente wcale nie przeszkadza. A jak szukasz minimalizmu to nawet AR burzy koncepcje minimalizmu. Rozumiem Twój gust: 35 bez daty, manual i lity dekiel Zresztą tyle się czyta o porysowanych AR w Omegach i braku różnych w Rolexach że obecnie to szczerze wolę szkła bez...
 9. Orion ma chyba większy efekt soczewki, u Ciebie jest to bardzo ładne. Ludwig ma fajną kopertę zdjęcia mi to potwierdziły. Dziękuje bardzo. Tangente u mnie leży jak placek, jest idealnie.
 10. Jak Tobie pasuje profil koperty? Przeszkadza? Mógłbyś zrobić zdjęcie z boku?
 11. Pewnie chodzi o tak szybkie pojawienie się nierównomiernej patyny. Akurat dla mnie ten Oris wyglada fenomenalnie po okresie wstępnego patynowania 🤩
 12. Dlatego żony unisexowy Rado mi podjechał jak żaden inny. Mógłbym go spokojnie nosić ale już za krótka bransoleta 🤣
 13. Patrząc na to ile zegarków nas otacza to posiadanie jakiegokolwiek zegarka teoretycznie nie ma sensu. Tutaj już wchodzimy w temat tzw. ideologii bo klasyczne: „jak zabraknie prądu?” To wtedy zegarek mechaniczny ma zupełnie inne znaczenie i jego odchyłka nie ma i tak dużego znaczenia bo nastawialibyśmy zegarki albo na dzwon kościelny co niedziela albo ze słuchowiska radiowego tak jak było to kiedyś. Teraz? W aucie mam dwa miejsca wyświetlania czasu... na telefonie.... na laptopie.... w dekoderze..... na kuchence.... na okapie.... Nabieram nawyku aby je totalnie olewać bo nie muszę znać czasu gdy go nie potrzebuje znać. Dlatego uczę się w dobie zegarków atomowych itp aby ten właśnie na ręku był moim czasomierzem. I abyście mnie nie zrozumieli źle. Nie mam żadnych zegarkowych fobii ani wizji ani niewolniczych konotacji z przedmiotami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.