Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KapitanMagellan

Rotomat Conrad na 2 zegarki czy inny .... jak kręcić.

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję rotomatu na jeden zegarek do 250 zł, ew. na dwa do 300 zł

 

spodobała mi się stylistyka tego:

 

http://www.electronic-star.pl/Klarstein-8PT1S-rotomat-na-jeden-zegarek-czarny-Pianolack_i75012.htm?gclid=CLbP753Mt8MCFWXnwgoduiMA6g

 

co do tego poniżej jest więcej opinii:

 

http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=671686&gclid=CM_J3cLMt8MCFcvKtAodtDoAIQ

 

czy miał ktoś może do czynienia z tymi modelami, szczególnie tym pierwszym?

będę wdzięczny za rekomendację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze radzę, wez na dwa zegarki.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ładny mebelek to weź pierwszy.

Rotomaty Conrada nie grzeszą urodą ale robią robotę.

Mechanicznie Conrad i Klarstein raczej porównywalne.

Osobiście mam 2 rotomaty Conrada na 1 i 2 zegarki - wszystko hula i nakręca.

I oczywiście jakiego nie kupisz kup na 2 zegarki tak jak radzi kolega...po co niedługo będziesz kupował drugi na kolejny zegar :)


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni Conrada, tyle że na dwa zegarki. Piękne toto jak piszą koledzy jakoś wybitnie nie jest, ale też mi o to nie chodziło, robi co ma robić, co trzy godziny kręci zegarki przez godzinę, pracuje dość cicho, choć w całkowitej ciszy słychać w pokoju lekkie rzężenie, nie stawiałbym tego w sypialni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie doszedłem do wniosku, że rotomat na dwa zegarki to lepesze rozwiązanie.

Trafiłem na dwa sensowne modele:

 

http://www.electronic-star.pl/Kasetka-na-zegarki-z-ruchom-witryn-na-2-zegarki_i73247.htm

 

oraz legenda :)

 

http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=671685&gclid=CKm6jvjwwMMCFdQZtAodQzcA4A

 

gdzie go najteniaj kupić z gwarancją?

 

zastanawiam się czy nie wybrać wołka roboczego conrada. Czy taki rotomat może działać zamknięty w szafce czy może się przegrzać?

Chciałem również ostawić timer sieciowy żeby włączał sie tylko 3-4 razy na dobę.

 

Przy okazji pytanie, jak powinny i ile kręcić zegarki oparte na ETA2824-2 oraz Orient Cal 46943 ?

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conrada kupiłem na allegro za bodajże 179 zł, płacąc z aplikacji mobilnej skorzystałem z kuponu na 10 zł, wyszedł więc 169 zł, taniej chyba nowego nigdzie nie dostaniesz. Kręci się toto naprawdę wolno, raczej Ci się nie zagrzeje:)

Timer w sumie niepotrzebny, włącza się co trzy godziny na godzinkę, więc w ciągu doby kręci 6 razy.

A co do obrotów - ETA 2824-2 nakręca się w obie strony, sam rotomat umożliwia zresztą zmianę kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zapytanie do działu Poszukuję, może ktoś akurat będzie miał na zbyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2824 w lewo lub prawo 28 obrotów na godzinę. Tyle samo 46943 aczkolwiek kiedyś czytałem że ten mechanizm Orienta będzie pracował z mniejsza liczba obrotów bez problemu.

 

Edit:

Spojrzałem przypadkowo na Twojego linka do elektronic star. Jeżeli bransoleta tak jak na zdjęciu będzie miała 2 mm luzu na poduszce, zegarek zamocowany na niej będzie przy każdym obrocie uderzać sąsiedni spasowany zegarek na pasku. Chyba że za każdym razem będziesz zmieniać rozmiar branzolety. Odradzam takie rozwiązanie


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.