Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adrian1x

Citizen NY-0040 luz na bezelu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem używany zegarek Citizen NY-0040. Na obrotowym bezelu czuje delikatny luz, czy to jest normalne? Czy ma to wpływ na szczelność zegarka?

 

WPZ19012015-2319.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś to pytanie na forum było. To jest normalne  po prostu "ten typ tak ma"  i o szczelność możesz być spokojny. :)

(miałem 3 razy ten model, bardzo fajny nurek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź spokojny. Norma.

 

Gratuluję zegara, bo jest gites. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływu na szczelność nie ma żadnego - bezel jest "na zewnątrz". Możesz go zdemontować, a zegarek nadal zachowa szczelność :) Jeśli chodzi o luz - w tych zegarkach bezel minimalnie pracuje w płaszczyźnie pionowej (można go "docisnąć" do koperty), natomiast nie ma żadnych luzów w płaszczyźnie poziomej - przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Dzięki za wypowiedzi.

 

Zastanawiają mnie jeszcze przeźroczyste kropeczki pod szkiełkiem, które widoczne są tylko pod światło pod odpowiednim kątem. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

 

2ee6925703fdeba9gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopałem, kopałem i odkopałem. Temat luźnego bezela powraca ;)

 

Kupiłem kilka dni temu "gaciowy" zegarek i zastanawia mnie, czy jego zachowanie jest normalne. Mianowicie kiedy bezel jest w pozycji kropką na dwunastej to przyciskając lekko bezel na godzinie ósmej wyczuwalny jest nieznaczny pionowy ruch (jakieś 0,3mm) i bezel wydaje dźwięk jakbym naciskał przycisk myszki komputrowej, morsem nadawał albo liczył pasażerów w samolocie ;) Widziałem gdzieś filmik na YT, ale nie mogę teraz znaleźć, żeby zademonstrować problem.

Kiedy obrócę bezel i kilka stopni, newralgiczne miejsce się przesuwa, tak jakby luz był jedynie w danym miejscu pierścienia bezela. Obracając bezel luz się przesuwa wraz z nim, natomiast klikanie ustaje. Kiedy obrócę o około 270 stopni luz zanika. Powracam do pozycji wyjściowej i mogę nadal nadawać morsem. Zatem . . . _ _ _ . . . do wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia na temat bezela w NY0040 ;)

 

Dodam tylko, że bezel nie ma jakiegokolwiek luzu w płaszczyźnie poziomej i w okół osi Z :)

 

Pytam, bo nie wiem, czy wymieniać, czy mogę trafić jeszcze gorzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie sam odpowiem, bo widać wszyscy już swoje "majtki" sprzedali i tu nie zaglądają ;) Zatem, jest szansa na idealnie spasowanego NY0040. Zamówiłem drugi egzemplarz na próbę i dostałem sztukę bez jakiegokolwiek luzu i z idealnie, jak na Citka zapewne, chodzącym bezelem. Zatem pierwszy wraca do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.