Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

adrian1x

Użytkownik
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Początkujący

Recent Profile Visitors

258 profile views
 1. Nie. Jeśli reklamacja jest rozpatrzona pozytywnie to musisz im dostarczyć dokument potwierdzający wartość. Jesli np sprzedajesz nowy produkt to możesz dostarczyć fakturę zakupu lub sprzedaży z tym, że od faktury sprzedaży odejmuja 30% bo zakładają, że tyle jest Twojej marzy.
 2. Dobrze, że wypowiedziałeś się w tym wątku. Oby sprawa się szybko wyjaśniła.
 3. W DPD reklamację może złożyć nadawca, odbiorca, płatnik lub "inny". Dostępny jest w internecie formularz i za jego pomocą składamy reklamacje. Potem sprawa trafia do pracownika, który ogarnia resztę i prosi o ewentualne uzupełnienie. Chyba, że sprawa jest prosta to przesyła od razu decyzję.
 4. Podstawą reklamacji jest protokół spisany przy kurierze, jeśli odbierający nie sprawdził zawartości paczki przy kurierze to i nie ma protokołu to z reklamacji w dpd nic nie będzie. Teoretycznie można wypisać go do kilku dni po otrzymaniu przesyłki ale w tym przypadku to nic nie wniesie. Edit: czy na liście przewozowym była wskazana zawartość i ewentualnie wartość ubezpieczenia?
 5. Koledzy pytanie. Czeka mnie trasa z gór nad morze i zastanawiam się nad zabraniem rowerów. Posiadam belki typu areo i uchwyty thule 598 ale to byłby pierwszy dłuższy wyjazd z rowerami na dachu. Ogólnie zastanawiam się czy warto bo myślę, że komfortowa prędkość przelotowa to ok 110km/h więc wydłuży mi to czas ok 1-1.5h. Tak wiem, że w instrukcji producent dopuszcza 130km/h ale przez zapakowany samochód i rowery na dachu będę jechał wolniej szczególnie, że pod maską nie mam 300km. Czy ktoś podzieli się doświadczeniami? Czy polecacie sopot na rowerach? Trasy raczej widokowe bo mam 2 latka na foteliku za sobą. Z góry dziękuję za odp.
 6. Z przyciemniemieniem sprawa wyglada tak: - fabryczne ciemne szyby robione są metodą termiczna na całej powierzchni. Nie ma białych śladów - przyciemnianie folia niestety zostawia ślady ponieważ kropki są wypustkami i folia nie dolega do przestrzeni między nimi gdzie jest powietrze. Podobnie nie będzie dolega jeśli jest jakiś odprysk na szybie lub zostanie jakieś ziarenko kurzu pod folia. Ogólnie ja w poprzednim samochodzie przyciemniałem folia 3m metoda bezinwazyjna. Jeśli ktoś się zna na robocie to wyglada to estetycznie i nie musi do tego rozbierać pół samochodu. Sprawdź sobie firme RRcustoms na yt. Chyba mają już kilka punktów w PL.
 7. Witam. Czy ktoś poleci u kogo wymienić szkło, bezel oraz wkładkę w Orient Ray 2?zależy mi również na sprawdzeniu szczelności po zabiegu.
 8. We freeridówce mialem 203 + 180mm na kołach 26 i było spoko. Jak miałbym teraz wybierać to raczej poszedłbym w 180mm. Najważniejsze żeby hamulce dawały rady. Zależy jak jezdzisz ale jak mtb to poniżej deore bym nie schodził. Polecam SLX.
 9. Koledzy czy ktoś z Was korzystał z ubezpieczenia assistance w Hestia lub PZU? Stoję przed wyborem, a na papierze to każde wygląda interesująco. Uprzedzając pytania, tak czytałem OWU. Bardziej pytam o opinię czy w praktyce ktoś korzystał i jak ocenia.
 10. adrian1x

  Perfumy

  Nie chcę przeszukiwać 400stron tematu ale czy ktoś ma doświadczenia z zakupami ze stroni Notino? W internecie ile ludzi tyle o opini. Dzięki
 11. Mogę napisać coś o Megane. Domyślam się, że rozmawiamy o gen. 3. Z tego co sie orientuje silniki DCI starsze mialy problemy z panewkami. Natomiast jeśli myślisz faktycznie o Megane w wersji III to spoko. To całkiem inne auto niż gen 2. Najważniejsze żeby nie było po jakiejś powodzi z Francji albo igła od nie uczciwego handlarza. Dobrze jakbyś mógł sprawdzić czy olej ktoś wymieniał regularnie. Co do silnika HDI to miałem ale wersje 2.0hdi. U mnie bez problemów poza podkladkami pod wtryskami ale to raczej w każdym dieslu. Ogólnie w dieslach jest sporo komponentów i to dość drogich które mogą się zepsuć dlatego ważny jest regularny serwis i sprawdzony przebieg. Z ciekawostek mam 3 znajomych mechaników. Jeden jeździ Clio IV 1.5dci, drugie Megane III 1.5DCI a ostatni jest konserwatywny i ma Passata 2.0 TDi. Ewentualnie przemyśl czy nie lepiej kupić coś w benz. Pod gaz. Bo pewnie dużo jezdzisz skoro szukasz diesla.
 12. Chyba trzeba założyć temat "ogłoszenia samochodowe" i zamiast na znany portal ogloszenia wrzucać tutaj
 13. W takim razie polecam kupić samochód z niskim przebiegiem, który ma udokumentowane wymiany oleju co rok lub np. 15tys, a niestety z tego co przeglądałem ogłoszenia większość stosuje się do wskazań haseł reklamowych longlife oleju i zmienia go co 30tys. O ile takie praktyki w nowym aucie, które ktoś kupuje na leasing i po 5 latach wymienia na nowe może się sprawdzają to już gorzej to wygląda z perspektywy odkupującego takie 5 letnie auto z przebiegiem 80 tyś które mialo 2 wymiany oleju.
 14. @Paweł Bury. Z ciekawości, jaki układ stołów jest w takiej altanie?
 15. To już inny poziom budżetowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.