Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nielot

Automat jako zegarek na weekend?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu zegarka weekendowo-wakacyjnego (najprawdopodobniej Monster), ale zastanawiam się czy automat to jest dobry wybór, bo będzie to zegarek noszony od weekendu do weekendu, na zmianę z kwarcową Certiną. Wydaje mi się, że automat lepiej się sprawdza jako zegarek codzienny (do garniaka nie założę Monstera:)), a jako weekendowy nawet się nie zdąży rozbujać (na razie nie planuję rotomatu). Może więc lepiej kwarcowy, albo nakręcany (ale tak mi się podoba pomarańczka, no i za dużo kwarca, to sami wiecie ...)? Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam 3 zegarki mechaniczne i często noszę tylko jeden przez kilka dni. Pozostałe tym samym wymagają ponownego nakręcenia i ustawienia. W niczym to jednak nie przeszkadza. Jeśli faktycznie Seiko Monster Ci się podoba to kupuj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada to taka: jak Ci się coś podoba to kupuj i nie dywaguj nad funkcjonalnością 

a że czasem trzeba go będzie ustawić ! no cóż, zegarki mechaniczne tak mają, nie to co "bezduszne" kwarce  :D

zresztą to sama przyjemność pobudzić go do życia  ;)

a może stwierdzisz że nie dasz mu się zatrzymać i po pracy będziesz go nosił, np do kolacji  ^_^


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może stwierdzisz że nie dasz mu się zatrzymać i po pracy będziesz go nosił, np do kolacji  ^_^

 

Potwierdzam, tak to sie kończy.

Jak sie podoba to bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, tak to sie kończy.

Jak sie podoba to bierz.

nie nie, skończy się kupnem następnego, sprzedażą, kupnem jeszcze kilku, kupnem rotomatu, picowaniem, pucowaniem, zmianą pasków, i tak w kółko  :D

wpadłeś chłopie w nałóg jak nic, tylko jeszcze o tym nie wiesz  :P


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, skończy się kupnem następnego, sprzedażą, kupnem jeszcze kilku, kupnem rotomatu, picowaniem, pucowaniem, zmianą pasków, i tak w kółko  :D

wpadłeś chłopie w nałóg jak nic, tylko jeszcze o tym nie wiesz  :P

Już chyba do mnie dociera powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Ja już wsiąkłem i to przez to forum!! Dopóki mi się nie zepsuł poczicwy kwarc Atlantic 2 lata temu, byłem szczęsliwym monozegarkowcem, który stukałby sie w głowę, jakby mi ktoś w XXI w. zaproponował mechaniczny zegarek (wyśmiałem raz nawet kolegę w pracy, który miał poljota, mea culpa). Wszedłem na forum, przymierzyłem automata, który ożył na ręce, a sekunda płynęła i po mnie... Od tego czasu kolecja osiągneła 4 zegarki i myśle o następnym. Rotomat to nie jest kwesta czy, ale kiedy i na ile zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc w sumie nie ma się co zastanawiać. Monster już wybrany.

 

Teraz trzeba się zacząć zastanawiać nad kolejnym zegarkiem. No i pytanie czy rotomat na sześć czy osiem :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jako zegarek wakacyjny marzy się orange monster, choć walczę, aby powstrzymać juz zakupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.