Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bapi23

Rubicon - wyciągnięcie wałku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu męczę się z wyciągnięciem wałka z zegarku rubicon chronograph. Wałek udało mi się razy wiągnąć - niestety nie zapamiętałem co zrobiłem aby to osiągnąć :) z tego co pamiętam to trzeba było nacisnąć czymś w otwór ale też nie pamiętam, który. Proszę o pomoc:)

post-81376-0-61576700-1430148973_thumb.jpg

post-81376-0-27962100-1430149154_thumb.jpg

post-81376-0-03773000-1430149162_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Shadowsniper
      Szanowni Państwo, po raz kolejny proszę o pomoc, tym razem w naprawie mechanizmu do Longines kaliber 5602. Zegarek damski dość ładnie utrzymany generalnie po przejściach ale stanowi dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie. Całość prawdopodobnie po upadku dorobione szkło złamana oś balansu i brak wałka naciągu i oczywiście koronki. Czy któryś z szanownych państwa użytkowników byłby w stanie podać mi namiar bądź samemu jeśli posiada taki mechanizm sprzedać mi go? Priorytetem jest balans i wałek, koronka nie stanowi jakiegoś wielkiego problemu dla użytkownika. Przepraszam za zdjęcie nadgarstka chodzi oczywiście o środkowy zegarek po prostu nie wiem jak przyciąć to zdjęcie. Może któryś z szanownych użytkowników miałby szkło do tego modelu. Numer części balansu to 721


    • Przez damiangr
      Dzień dobry, 
       
      W moim Worldmasterze zerwał się wałek naciągu - niestety w taki sposób że nie jestem w stanie go wyjąć (wałek zerwany wewnątrz mechanizmu).
      Boję się, że uszkodzę mechanizm - proszę o kontakt jeśli znacie kogoś kto może to naprawić (w obecnej sytuacji wyślę go najchętniej do naprawy więc cała Polska).
      Będę też wdzięczny za polecenie zegarmistrza, który może taką usługę wykonać - a może i przy okazji nieco ten mechanizm wyczyścić i nasmarować.
       
      Pozdrawiam
      Damian
       
       

    • Przez Patryk1989
      Witam,
      nabyłem jakiś czas temu zegarek Armani z certyfikatami itp   Jak się później okazało obudowa jest z logiem Armani, a mechanizm to chińczyk SeaGull. Niestety spadł mi i pękł wałek naciągu, nigdzie nie mogę znaleźć takiego wałka.
      Może orientuje się ktoś gdzie mogę szukać części do zegarków produkcji Chińskiej, lub jakiś wałek zastępczy który może pasować.
      Z wszelką pomoc serdecznie dziękuję.
    • Przez oczeq
      Witam, miałbym pytanie, wokół jakiej kwoty szacowałby się koszt części do tissota prc 200 t461, chodzi mi dokładniej o koronkę oraz wałek??? I ewentualnie polecilibyście mi może jakiś serwis lub stronę gdzie mógłbym zakupić tego typu rzeczy?
      Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.
       
    • Przez mmiodek
      Witam, chciałbym uzyskać od Was informację jak "naprawić" zegarek Zaria. Szukałem na forum podobnego tematu, ale nie znalazłem. Nie znam też nazwy tego mechanizmu (bo jestem zielonym burakiem).
       
      Pacjent:
       
      http://i.imgur.com/7onz0iS.jpg
      http://i.imgur.com/X6IkYBW.jpg
       
      i mechanizm:
      http://i.imgur.com/kttFvi8.jpg
       
      Uszkodzenie:
       
      Zegarek upadł. Wyskoczył jeden indeks i lata pod szkiełkiem. Wygląda na to że indeksy są wciskane w dziurki w tarczy (może ktoś potwierdzić?). Chciałbym wyciągnąć mechanizm z tarczą, wcisnąć indeks i włala.
       
      Próbowałem na własną rękę wyciągnąć wałek wykręcając jedną śrubkę (zaznaczona na zdjęciu nr3), ponieważ kiedyś robiłem coś takiego w innym zegarku, ale nic to nie dało. I tu dodatkowe pytanie: czy możliwe że wykręcając tę śrubkę uszkodziłem coś? Na razie zegarek chodzi punktualnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.