Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kosows

Czy ta koperta może być wykonana ze złota?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta koperta może być wykonana ze złota? Niestety nie znam modelu zegarka prawdopodobnie jakiś ruski. Wiem że na zegarku nabite jest Au5 co powinno oznaczać że zegarek jest tylko pozłacany ale nie widać przetarć, magnes na niego nie oddziałuje a co najważniejsze badanie spektrometrem potwierdza że koperta jest złota (różne wartości w różnych miejscach od 11 do 15 karatów). Dziwna sytuacja - spektrometr powinien wykryć jeśli okazało by się że koperta jest tylko złocona ale oznaczenie wskazuje na coś innego.

 

post-57340-0-62462400-1437153215_thumb.jpgpost-57340-0-81854500-1437153209_thumb.jpgpost-57340-0-80434200-1437153219_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie niż 5 mikronów pokrycia ,nie ma puncy ,nie ma złota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 mikronów powłoki - magnes nie łapie bo pod spodem jest mosiężna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koperta chyba od Sławy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w punkcie skupu chcą zapłacić jak za złoto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba grozi coś za taką sprzedaż bo było by to chyba oszustwo? Z drugiej strony powiedziałem w punkcie sprawdź pan bo nie wiem, gościu wsadził do tego spektometru i mówi na 100% złoto. Zresztą sam widziałem wynik. Nie chce żebyście potraktowali to jak trolowanie ale sytuacja jest dla mnie dość dziwna. Nie sądzę żeby takie urządzenie dało się oszukać. Może jest ktoś kto zna się na takich maszynach i się wypowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spektrometr bada zewnętrzną warstwę przedmiotu, na powierzchni powinna mieć 24 karaty, bo takie złoto można osadzić galwanicznie.  Wynik 11-15 karatów, jak piszesz, może świadczyć o tym, że w badanym spektrum znajdują się atomy innych pierwiastków z koperty, a urządzenie pokazuje wartość średnią.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skupujący(badający) kopertę, to osoba o ograniczonej umiejętności postrzegania i analizy otoczenia, żeby nie powiedzieć "poczytalności" , mimo niezaprzeczalnej umiejętności obsługi (jednak dość specjalistycznego) urządzenia.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez memox
      Witam proszę o pomoc w wyborze zegarka takiego jak w tytule lub ewentualnie jakiś inny do kwoty 20 tysięcy. Zegarek będę zakładał sporadycznie. Po jakimś czasie będe chciał go sprzedać i też nie chciał bym na nim dużo stracić. Proszę o propozycję, dziękuję
    • Przez Evinxon
      Witam,
       
      Rozglądam się za nowym zegarkiem na złotej bransolecie lub w połączeniu złota ze srebrnym. Najpierw mój typ padł na zegarki Michaela Korsa, ale po wizycie w sklepie stwierdziłam, że nie są ani zachwycające, ani dobrze nie leżą na moim nadgarstku, który ma zaledwie 17 cm obwodu. Potem dowiedziałam się, że MK to nie zegarki, a czasopodawaczki i tak trafiłam tu, aby zasięgnąć porady. Do tej pory miałam skromny zegarek, jak na zdjęciu, ale teraz potrzebuję czegoś do złotych dodatków. Myślałam o tym http://zegarownia.pl/zegarek-damski-adriatica-classic-a3802-2191qf
      ale nie wiem, czy bransoleta nie będzie zbyt ordynarna, plus grubość koperty to 9 mm, to chyba sporo. Szukam zegarka, który mnie nie będzie obciążac, a jednocześnie będzie większy niż poprzednik. Dodam, że brylanciki na tarczy, czy kopercie NIE SĄ mile widziane. Jakieś typy?

    • Przez Tadeusz Wil
      Witam. Proszę o pomoc. Dostałem w spadku zegarek Atlantic z 18 karatowego złota. Posiada mechanizm ETA 2783 z dopiskiem poniżej C5 na 25 kamieniach. Po nakręceniu chodzi niemalże idealnie, niczym kwarc. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o nim:
      1. w którym roku w został wyprodukowany,
      2. ile jest wart mniej więcej, uprzedzam że raczej nie chcę go sprzedać,
      3. generalnie to każda informacja o tym modelu jest dla mnie ważna.
      Noszę się z zamiarem odnowienia go (czyszczenie mechanizmu + wymiana uszkodzonego szkiełka, jeśli się da to wstawię szafir).
      Dziękuję i pozdrawiam.




    • Przez Sigma87
      Drodzy Forumowicze,
       
      Odkryłem ostatnio, z pewnym zaskoczeniem i przykrością, że na moim Tissocie mam ubytek w złotej powłoce PVD, na lunecie na wysokości korony.
      https://drive.google.com/file/d/0B63hq51TA-BWTnlmbFFxaHJlYXM/edit?usp=sharing
      Zdjęcie robione moim telefonem, więc nie dało się zrobić większego zbliżenia. Zasadniczo dla osoby trzeciej jest to niewidoczne, gdy zegarek noszę na ręku, ale ja wiem, że tam jest skaza i za każdym razem, gdy zakładam zegarek na rękę, o tym myślę - straszne uczucie.
       
      Czy powłokę PVD można zregenerować? Z tego, co czytałem, to raczej nie, ale wolę się upewnić. Jeśli nie, to co mi pozostaje? Zerwać ten fragment i położyć od nowa? Zerwać powłokę z całej lunety i położyć od nowa? Położyć inna metodą, niż PVD?
      A może po prostu muszę go pokochać takim, jaki jest?
       
      Dzięki z góry za czas i ekspertyzę bardziej doświadczonym Forumowiczom.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.