Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubah

Dwa zegarki do identyfikacji 2/2.

Rekomendowane odpowiedzi

Robiac porzadki przed remontem duzego pokoju natknalem sie na pudelko ze starymi szpargalami, do ktorego zagladalo sie raz na pare lat, ale bez specjalnego entuzjazmu... postanowilem jednak przygladnac sie blizej zegarkom, ktore tam są.

A sa dwa, wlasciwie moze nawet trzy, ale z trzecim poczekam, bo wlasciwie niewiele z niego zostalo :(

Wklejam zdjecia. Jeden temat jeden zegarek, ze wzgledu na ograniczenia miejsca na zdjecia.

 

Ten ma tylko jedna wskazowke - myslalem nawet ze to nie zegarek, a stoper, ale nie jestem pewny. Po prostu jego prawdopodobny wlasciciel, moj dawno niezyjacy dziadek, byl sędzia sportowym. A skoro jedna wskazowka, no to - stoper... ale to pewnie zdekompletowany zegarek patrzac po tarczy. Ma tez peknieta sprezynke i nie dziala. Ciekawe, czy daloby sie go naprawic i uruchomic, i czy jest sens ?

 

Bardzo prosze o probe identyfikacji :)

post-83781-0-66010500-1438504993_thumb.jpg

post-83781-0-60454500-1438504995_thumb.jpg

post-83781-0-33070200-1438504997_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek, zegarek. Tylko jedna wskazówka się ostała. Wygląda na coś zrobionego na wzór Roskopfa. Wychwyt kołkowy. Zegarek najwyraźniej bezkamieniowy, włos poplątany, oś balansu wygląda na trafioną. Co jeszcze jest w nim trzaśnięte? Ciężko powiedzieć. Niemniej jest to tania rzecz, która raczej nie była przewidziana na długie kilkadziesiąt lat pracy. Ewentualna naprawa przekroczyłaby zapewne wielokrotnie wartość zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek, zegarek. Tylko jedna wskazówka się ostała. Wygląda na coś zrobionego na wzór Roskopfa. Wychwyt kołkowy. Zegarek najwyraźniej bezkamieniowy, włos poplątany, oś balansu wygląda na trafioną. Co jeszcze jest w nim trzaśnięte? Ciężko powiedzieć. Niemniej jest to tania rzecz, która raczej nie była przewidziana na długie kilkadziesiąt lat pracy. Ewentualna naprawa przekroczyłaby zapewne wielokrotnie wartość zegarka.

 

Ten zegarek ma dla mnie wartosc sentymentalną :)

Jak widac na tarczy, pod mocowaniem wskazowek, sa dodane napisy. Teoretycznie moga wskazywac na jedna z dwoch osob z mojego drzewa geneaologicznego, albo z roku ok 1850 albo z roku ok 1950.

Z jakiego czasu moze pochodzic ten zegarek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek XX wieku, myślę. Pewnie jakieś lata 20-te. Ale sprecyzować/poprawić mnie musi ktoś mądrzejszy. Na pewno nie jest to 1850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek XX wieku, myślę. Pewnie jakieś lata 20-te. Ale sprecyzować/poprawić mnie musi ktoś mądrzejszy. Na pewno nie jest to 1850.

 

Dziekuje :)

I poczekam tez na potwierdzenie Twoich przypuszczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.