Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacoq

Omega i Tissot, jakie to modele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nowy tu jestem i przyznam, że na zegarkach znam się raczej mało w porównaniu do Was i właśnie dlatego proszę Was o pomoc. Mam od jakiegoś czasu (tzn żona ma) dwa zegarki, podobno z USA - Omega i Tissot. Przyszedł czas żeby znalazły nowego właściciela, a wiem tylko tyle, że to 18-karatowe złoto, w obu koperta jest bardzo mała (mniej niż 1 cm), ale za nic mie mogę okreslić jakie to modele i czy są w ogóle coś warte.

Bardzo będę wdzięczny jeśli ktoś naprowadzi mnie na jakiś trop.

post-86848-0-92349600-1448953111_thumb.jpg

post-86848-0-50134700-1448953237_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że są coś warte to oczywiste wszak to Tissot i Omega więc na pewno wartość przedstawiają poza tym zą złote jak sam napisałeś więc choćby wartość kruszcu też należy dodać.

Wyceniać nikt tu Ci nie będzie bo to jest zabronione regulaminem ale to oczywiście wiesz bo go zaakceptowałeś kilka dni temu  ;)

Jedyna rada to rzeczoznawca ale to wiąże się z opłatą za wycenę lub allegro licytacja a tam wiadomo jak zawieje

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, nie o wycenę mi chodzi. Bardziej interesuje mnie co to za modele, kiedy były produkowane, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach do oszacowania lat produkcji konieczne będą zdjęcia mechanizmów - w przypadku omegi po numerach seryjnych można odszukać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek Tissot'a też można oszacować na podstawie numeru seryjnego.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Omegę to będzie coś takiego, ale Tissota nie mogłem otworzyć, a nie chcę go uszkodzić.

post-86848-0-29656000-1448960798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc omega to końcówka 1964 roku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ceny skupu złota (jak poznałbyś wagę kopert i dekielków) - to jest absolutne minimum ich wartości ;)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki wielkości "damskiej", są obecnie niemodne, do tego zegarki nie są atrakcyjne kolekcjinersko, czyli jakiejś liczącej się sumy ponad wartość złota bym tu nie liczył.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.