Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nucky Thompson

Użytkownik
 • Content Count

  760
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nucky Thompson last won the day on April 14 2015

Nucky Thompson had the most liked content!

Community Reputation

21 Początkujący

Recent Profile Visitors

606 profile views
 1. Witam Mam pytanie odnośnie Poljota. 17 kamieni, mechanizm 2408. Jest po serwisie u dobrego zegarmistrza. Zaniosę niedługo ponownie do przejrzenia. Co to może być? Niekiedy idzie parę godzin, a niekiedy parę sekund. Dziwna sprawa.
 2. Witam, sprzedam poniższe zegarki. Sorki za jakość zdjęć. Wostok + Zaria. Oba do serwisu. Nie wiem co jest z Zaria poza tym że tarcza do znitowania. Wostok chodzi,bardzo ładny stan, ale do wymiany element odpowiedzialny za ruch wskazówki godzinowej. Duża slava plus Rakieta kostka. Oba na chodzie. Pierwsza ma widoczne ślady użytkowania, a "kostka" wg mnie jest conajmniej w dobrym stanie. Dorzucam Pobiedke z uwalonym balansem. Całość 100 z wysyłką kurierem.
 3. Jak ktoś się zaopiekuje to 65 zł z wysyłką Nairi u dołu z prawej pęknięcie Slawa klucz stan wg mnie bdb, zakurzona Drużba ładny stan poza samą puszką na mechanizm (skorodowana) Wszystkie do naprawy.
 4. Pobiedy nieaktualne. Jak komuś się opłaci zrobić to oddam Poljota Automata - miałem sam robić, ale zbieram na coś innego Mechanizm do serwisu,a wskazówki do podmiany. Dodaje całkiem ładna nowa tarczę. Gratis Rakieta czerwona 12 z poszarzała tarczą, na chodzie. Jestem słabym fotografem, w rzeczywistości zegareczki ładniejsze (a przynajmniej koperty ) 79 zł z wysyłką
 5. Prw6 Tak, trzymaj w gablotce, lub kup brans ze stali szlachetnej.
 6. A może to zdjęcie jest, a my nie widzimy :) ?
 7. Wiadomo, jak to jest z raczej większą ilością czasomierzy radzieckich. Albo najlepiej nie wyjmować z gablotki, albo nosić okazjonalnie. Tym bardziej, jak ktoś pracuje "fizycznie". Które egzemplarze byście polecili do codziennego użytku, żeby koperty nie wyżarło od potu i nie uszkodziły się od paru kropelek nagłego deszczu ? Poza "grubasami".
 8. I zawsze googluj kolego. Łatwa sprawa. Nawet na szybkiego idzie typowe modele znaleźć albo można wejść na kolekcję mroatmana i porównać. Mi na większość modeli przed zakupem udawało się znaleźć jak nie po polsku, kombinowałem po angielsku. A najlepiej to chyba znaleźć odpowiedni model w pdfie w katalogach , choć nie każdy jest. Nawet tego Poljota co dodałeś w sekundę idzie znaleźć, jak powinien wyglądać. No, góra z inną koronką i sekundnikiem. Powodzenia z kolejnymi trafieniami.
 9. Do granicy gonił za mną! Chyba taką właśnie, a nawet w gorszym stanie proponowano mi na giełdzie za 150 zł... Nawet nie wchodziłem w polemikę z handlarzem... Nie dajmy się zwariować chciałbym rzec, lecz im więcej przypadkowych osób kupi taki czasomierz w takiej cenie, coraz częściej tyle będą wołać Z drugiej strony co to znaczy po przeglądzie zegarmistrza... Zależy jaki zegarmistrz i zależy co zrobił w zegarku. To tak jak z autem, jak kolega powyżej porównał do motoryzacji. Co z tego, że przegląd zrobiony, jak zależy u kogo Cwaniak jakiś mógłby szkiełko wymienić i powiedzieć, że po przeglądzie.
 10. Wiadoma sprawa, niestety albo komuś wsio rybka i licytuje, albo ktoś się nie zna i myśli, że kupuje oryginał...
 11. Raz miałem super fuksa - kupiłem wg handlarza na giełdzie niesprawną Pobiedkę. Odkręciłem, przesunąłem regulację na balansie i ruszyła . I chodziła dokładnie przez tyle, co powinna. Więc niekiedy warto zajrzeć do środka. Choćby dla obejrzenia, czy nie ma się połowy werku z lat 50, a połowy z 90:) Jednak to tylko było doraźne - zawsze warto oddać do czyszczenia i nasmarowania. Tym bardziej, że coraz trudniej dostać zegarki za "grosze" na pełnym chodzie i myślę, że z każdym rokiem przypadkowe tanie zakupy będą od razu lądowały u zegarmistrzów. Nie kupuj tego badziewia, miałem to kiedyś. Jak kolega powyżej napisał - góra do bateryjki i założenia paska. Wśród tych śrubokrętów z taniego zestawu ani jednym nie dało się odkręcić śrubeczek trzymających koronki, a plastik do skracania bransolet połamał się za drugim czy trzecim razem.
 12. Czasem wskazówki nie idzie dostać, a co dopiero kopertę szukać. Kolega Rysqut dobrze radzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.