Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bchrubas

Renowacja Oceanusa

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców Oceanusów ;)

Czy da się jakoś wypolerować/wyszlifować "bezel" w OCW-S2000 ?

Dwa lata temu zaliczyłem wywrotkę na rowerze no i niestety Ocek zaliczył spotkanie z żużlem. Bransoleta złapała pare drobnych rysek ale nie sprawia to żadnych problemów, nawet na szkle nie ma wielkich szkód. Szczerze mnie to zaskoczyło :)

 

Jedynym problemem jest rysa właśnie na bezlu (bezelu?) - nie wiem z czego on jest zrobiony, jest polerowany na połysk w przeciwieństwie do tytanowych matowości reszty zegarka.

Bawić się w polerowanie/szlifowanie czy też jest za duże ryzyko że odsłonie jakąś dziwną warstwę pod spodem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może daj jakieś fotki,to zawsze lepiej jak się coś zobaczy i będziem się zastanawiac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakieś fotki.

Raczej w tym modelu nic nie powinno się odsłonić po polerce bo wszystko jest stainless steel lub tytan :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśłi to tytan to może być problem z wypolerowaniem

w zależności od jakości tytanu można uzyskać ładny połysk lub pofałdowaną powierzchnię i za żadne skarby nie chce nabrać połysku


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mi z Imageshacka "wcięło" Jak zrobię nowe to wrzucę.

Ten bezel jest też tytanowy czy raczej stalowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2000 jest cały z tytanu , niestety będzie ciężko coś z tym zrobić , są tylko takie szczoteczki do tytanu ale one nie robią lustra więc przy bezelu s2000 to odpada

Też miałem s2000 i rysek na nim kilka się złapało czasem od małego dotknięcia  , ten tytan nie jest niestety tak dobrze utwardzany jak to robi np Citizen

 

Pozdr.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany to jest koperta, a nie bezel :P Bezel jest w g-shockach i jest plastikową osłonka ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Pany to jest koperta, a nie bezel :P Bezel jest w g-shockach i jest plastikową osłonka ;)

No nie koniecznie, może być jeszcze luneta   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany to jest koperta, a nie bezel :P Bezel jest w g-shockach i jest plastikową osłonka ;)

 

A co to jest jak nie bezel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysy głębokie ja bym to zostawił. Tak bardzo nie przeszkadza a dodaje charakteru ;) przynajmniej dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem rysa na tyle głęboka, że bez zmiany kształtu (nadania wyraźnej obłości) nie usuniesz jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem. Akurat ten Oceanus jest dla mnie zegarkiem "roboczym" więc nie przeszkadza mi to jakoś bardzo no ale myślałem że mały facelifting dałoby radę jednak zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mały to się da. Będzie trochę lepiej, ale tej sznyty polerką nie usuniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bchrubas na Twoim miejscu jeśli chcesz odświeżyć zegar to spróbowałbym go spolerować. Tych głębokich rys na pewno nie usuniesz, ale ogólnie większość drobnych zniknie, zegar zacznie błyszczeć i ogólne wrażenie będzie z pewnością lepsze :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to w takim razie czym to przepolerować?

Elementy matowe (szczotkowane) pewnie mógłbym jakimś papaierem ściernym przejechać ;)

Ale co z elementami w połysku?

 

Jest coś, pasty, papier, itp, dedykowane do tytanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok to w takim razie czym to przepolerować?

Elementy matowe (szczotkowane) pewnie mógłbym jakimś papaierem ściernym przejechać ;)

Ale co z elementami w połysku?

 

Jest coś, pasty, papier, itp, dedykowane do tytanu?

To tytan?.. :huh:  Jakoś nie doczytałem. Z tytanem to gorsza sprawa. Ogólnie to zerknij choćby <TU>. To jeden z wątków w temacie, nie jedyny na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, jak tytan to może być problem, ale mimo to bym spróbował polerować :) Mam twardą gąbkę polerską do aut o średnicy 8cm + do tego tlenek ceru na szkło i najzwyczajniejszą jakąś pastę polerską. Szkła mineralne i zwykłą stal nierdzewną robi się tym całkiem przyjemnie.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bchrubas na Twoim miejscu jeśli chcesz odświeżyć zegar to spróbowałbym go spolerować. Tych głębokich rys na pewno nie usuniesz, ale ogólnie większość drobnych zniknie, zegar zacznie błyszczeć i ogólne wrażenie będzie z pewnością lepsze :)

Z tym na pewno będzie lepiej to bym uważał.... Bchrubas możesz spróbować pobawić się w tą polerke najpierw na zapasowym ogniwku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.