-
Content Count
986 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
plose55 last won the day on April 6 2016
plose55 had the most liked content!
Community Reputation
97 Bywa pomocnyRecent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
-
Deadwood - Dziki zachód bez upiększania i etosu. Produkcja sprzed dobrych kilku lat, zostało nakęconych niestety zaledwie 3 sezony. Polecam wszystkim którzy nie widzieli.
-
Ale coby kolega sie już nie nerwował, to uprzedzę że to nie jest jakiś specjalnie wartościowy/ chodliwy zegarek
-
-
Już nie mam, ale bardzo miło wspominam. Genialny zegarek
-
Co prawda na pewno nie cieńszy, tańszy też specjelnie nie był, ale za to 8L35 i tarcza w podobnym klimacie.
-
Ależ SARB też będzie i to dzisiaj ! Na marginesie w odpowiedzi na komentarze kolegów chciałbym wspomnieć ze moja kolekcja to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Seiko miało mnóstwo ciekawych i zaskakujących modeli których nie miałem przyjemnosci odkryć. Swoją drogą szkoda ze polityka firmy poszła ostatnimi laty w całkiem innym kierunku. #20Seiko SARB003. Rok produkcji 2006. Pierwsze z Sarbów w momencie wyjścia zadziwiały ciętym szkłem. Po ponad dekadzie dalej tym zadziwiają, bo modeli z takim szkłem w międzyczasie Seiko chyba nie wypuściło. Warto dodać że w tych modelach mamy świetnie wyprofilowaną kopertę, której niewiele póżniejszych modeli Sarba było w stanie dorównać, a to należy uznac za duże wyróżnienie bo koperty w Sarbach były zawsze świetne. Jeden Z kolegów na forum posiada dwa pozostałe modele ( niebieska i pomarańczowa tarcza) tej serii, i niezmiernie mu zazdraszczam, jednak mojego szarego kredensa bym na tamte nie zamienił
-
#19 Seiko SBDR001 Prospex Sky Professional. rok produkcji 2001.Tytanowe ana-digi mające szkiełko z genialnym antyreflexem.
-
Lato się skończyło , jadziemy z dalej z koksem #18 Seiko SBCT001 Jewel Fish - Rok produkcji 2010. Jewel fish t krótka seria 4 zegarków poświęcona tragicznie zmarłej legendzie freedivingu Audrey Ferreras. Zegarek to taki troche oszukany solarny air diver ( WR100). Zegarek ma naprawde niepowtarzalny design. Wypukły bodaj akrylowy bezel, tarcza minutowa naniesiona bezpośrednio pod szkłem - dzieje sie tam dużo i mamy tam naprawde fajne 3D do popatrzenia.
-
To musieli w tym roku wycofać z oferty CB1070 i zamiast tego dać CB1120. Miszkolc te twoje dwa Citizeny to pełnoprawne rozmiary. Drugi miałem cos na tym kalibrze to on chyba pod jakieś 43/44 mm średnicy podchodził. Są znacznie większe od tego co kolega chce nabyć.
-
No dobra zrobiłem research i juz co nieco wiem Po pierwsze odpowiednikiem na rynek japoński jest model CB1120 . Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda tak samo, czy są jakieś różnice nie wiem. Kilka lat takie różnice w takich równoległych modelach bywały , najczęściej chodziło o słabszej klasy utwardzanie tytanu w wersji na reszte świata, oraz składanie w Chinach. Przechodząc do samego modelu CB1120 - najtańszy model Attesy z ceną katalogową 50 tys jenów. W stosunku do innych modeli widzę dwa podstawowe mankamenty : - Niewielki rozmiar . Tu w pewnym momencie myślałem że to jednak dwa różne zegarki bo Japonczycy podaja rozmiar CB1120 jako 38mm srednicy , a polskie sklepy 42 mm. Ale nasi podają po prostu wymiar z koronką. Patrz tutaj , konkretnie czas 1.16 https://www.youtube.com/watch?v=bPvxENx988U 38 mm średnicy to jest malutki zegarek. Na średnim czy dużym nadgarstku on po prostu zginie. Ja mam drobny nadgarstek około 16.5 cm obwodu i owszem czasami lubie ponosić takie maluchy, ale optymalny zegarek dla mnie to taki o średnicy 40/42mm . No i musisz sie liczyć z tym że gdyby zegarek Ci się znudził i chciałbyś go sprzedać by kupić coś innego, to popyt i zainteresowanie zegarkami tej wielkości jest znacznie mniejszy. - brak bajeru który Citizen określa w specyfikacji jako fit adjuster. Polega to na tym że przy przycisk przy zapieciu bransolety, pozwala na płynna regulację długości bransolety o jakieś 0.5 cm . Mega wygodna sprawa, łapa ci sie poci to możesz sobie poluzować bez żadnego dłubania śrubokrętem. W przypadku Citizena zdecydowanie wolałbym dołożyć i nabyć model z czymś takim.
-
Mam problem z wyszukaniem informacji o tym modelu . Atessa zawsze była oficjalnie linią tylko na rynek japoński. Na oficjalnej japońskiej stronie Citizena nie ma tego modelu. https://citizen.jp/watchsearch/index.html Znajduje sie oficjalnych europejskich stronach Citizena https://www.citizenwatch.eu/?s=cb1070&post_type=product Ale tam oczywiście nie jest opisany jako Attesa, bo to linia nie występuje oficjalnie w europejskiej dystrybucji .
-
Dochodzić dochodzą. Z vatem na dwoje babka wróżyła, nie powiem bo dawno nic nie kupowałem. Natomiast miałem dobrych kilka lat temu bardzo podobna rozkinkę jak Ty. Napaliłem sie na citizena CB0020-50E ( model na tym samym mechanizmie co twój, tyle że stalowy). chodziłem po salonach, chodziłem oglądałem przymierzałem, cmokałem z zachwytu ... i sprowadziłem z USA za połowę ceny . To był świetny zegarek i bardzo milo go wspominam. Potem był oceanus cachalot p500 tez kupiony z USA, a potem pierwszy zegarek kupiony z Japonii po którym były następne ...
-
No wiesz, może warto zainteresować się marką oceanus. Zakup co prawda z Japonii, bo w Eu w dystrybucji nie występują, ale za to nie tak znowu dużo drożej masz zegarek klasę wyżej Na przykład coś takiego: https://www.ebay.com/itm/Casio-Oceanus-OCW-T100TD-1AJF-Titanium-Radio-Solar-Men-Watch-Japan-OCW-T100TD-1A/292627029117?epid=2254544064&hash=item4421ee1c7d:g:le4AAOSwc-tY4vlZ
-
Cześć. Pierwszy chyba całkiem bez utwardzenia powłoki, drugi ma super-titanium. Citizen ma kilka metod utwardzania tytanu, przy czym na resztę świata leci wspomniane super-titanium. Jedni chwalą , innni nie. W sumie bez znaczenia bo bardziej wytrzymałe powłoki typu MRK czy DLC i tak nie występują raczej w dystrybucji w EU jak i tym przedziale cenowym. Reasumując drugi też ci sie porysuje ale mniej i nie tak szybko , więc pod tym kątem Citizen.